Главная Новости

Безвізовий режим Україна-ЄС – режим очікування

Опубликовано: 21.10.2018

видео Безвізовий режим Україна-ЄС – режим очікування

Порошенко очікує, що саміті у Ризі Україна отримає безвізовий режим з ЄС

Тема безвізового режиму багатьом українцям вже набридла, адже всі чують лише обіцянки. Режим очікування – це єдиний режим українців, які не перестають чекати бажаного безвізу. А його все немає.



Ми чуємо тільки обіцянки на кшталт «невдовзі», «на днях», «з наступного року». В результаті таких обіцянок українці розділилися на декілька груп: одні говорять, що безвізового режиму взагалі не буде, інші розраховують поїхати вже на Новий рік в країни Шенген без потреби у виробленні візи . Але що нам очікувати блищим часом насправді?


Україна очікує на позитивне рішення Євросоюзу щодо безвізового режиму

Ще 12 років тому, після Помаранчевої революції, все почалось – Україна вперше спробувала рушити до ЄС. Але всі спроби стати на шлях безвізового режиму з країнами Шенген виявились марними. Хоча деякі здобутки таки є.

По-перше назначили віце-прем’єра з євроінтеграції – Олега Рибачука.

По-друге те, що Бельгія відкрила Шенген візу для віце-прем’єра лише на два дні дуже здивувало і стало поштовхом для того, аби з’ясувати в чому такі складнощі відкриття візи і вирішити цю проблему.

І тут…продовжувались роками переговори за переговорами, щодо того як спростити відкриття візи, а пізніше взагалі домогтися безвізового режиму між Україною та ЄС.

Що ж, внаслідок такого тривалого часу переговорів, велика кількість людей тепер думає лише одне «нічого не зміниться».

Кому доводилось отримувати Шенген візу в 2005-2007 роках, прекрасно пам’ятають, що це була за процедура. Коли середній рівень відмов становив 12%, а в деяких консульствах навіть був вищим за 40%.

Ще краще пам’ятають ці роки працівники туристичних агентств, які не мали жодної впевненості в тому чи отримає бажану та обіцяну візу клієнт.

Ще 9 років тому безкоштовних віз не було, а тепер, що ми маємо – це те, що більше ніж половина віз видається безкоштовно. Також майже безпроблемно оформляються мульти-візи, робочі візи, Шенген візи . Зміни, хоч і дуже повільно, але відбулися.

Тож, скільки  тепер залишилось до безвізового режиму?

Щоб запровадити безвіз потрібна позиція трьох стовпів: Європарламенту, Ради ЄС(країн-членів) та Єврокомісії.

Підтримка Єврокомісії в нас є з квітня 2016. З Європарламентом ще простіше – цей орган наполягає на відкритті безвізового режиму для України вже декілька років.

Залишилось тільки рішення Ради ЄС. Тут проблема, адже не всі країни погоджуються на те, аби надати безвізовий режим для України. Декілька тижнів тому Франція і Бельгія проголосували проти будь-якого прогресу щодо скасування віз для України. Обґрунтували це тим, що Україна не довела, що вона бореться з корупцією.

17 листопада 2016 року опір країн членів ЄС нарешті подолали. А це означає, що тепер ми маємо підтримку всіх органів ЄС, які відповідають за скасування віз.

Це не означає, що візи нам скасують вже завтра. Для того, аби безвізовий режим увійшов в силу, потрібно завершити наступні процедури: голосування в Європарламенті, повторно схвалене рішення Радою ЄС. А головне, що затримує безвізовий режим – це «механізм призупинення», який на разі ухвалюється в Брюсселі. Як надовго затягнеться узгодження даного механізму?

Цього не знає ніхто.

Називати конкретну дату скасування віз було б просто безвідповідально, адже конкретної дати не має. Також, можна впевнено говорити, що у 2016 році безвізова система точно не запрацює.

Найбільш ймовірно, що безвізовий режим увійде в силу вже в перших місяцях наступного 2017 року. Власне, від України тепер вже нічого не залежить, ми в «режимі очікування». 

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss