Главная Новости

Чи можна вагітним літати на літаку

Опубликовано: 29.09.2018

видео Чи можна вагітним літати на літаку

Самолет и беременность. На каком сроке можно летать?

Вагітність — це не тільки велике щастя, але це також і велика відповідальність. У майбутніх мам виникає маса питань — які продукти можна їсти, які можна, як слід себе вести в тій чи іншій ситуації. І це цілком природно, адже безліч простих і природних для нас речей у звичайній життя в період очікування малюка неприйнятні…


Як літати з немовлям. Переліт Чикаго - Київ. Рейс МАУ + JetBlue

Сучасні жінки ведуть дуже активний і стрімкий спосіб життя, в якій завжди знаходиться місце для подорожей (відпочинок, відрядження), а тому питання про те, чи можна вагітній жінці літати на літаку, є сьогодні досить актуальним.

Однак чіткої відповіді на це питання вам не зможе дати ні один лікар — жіночий організм індивідуальний , та як він відреагує на ту чи іншу нестандартну ситуацію, передбачити практично неможливо. Ми постараємося привести лише загальні рекомендації та правила, дотримуючись яких ви зможете звести ризики для вагітності при перельотах на літаках до мінімуму.

Отже, для початку необхідно знати, що далеко не кожна авіакомпанія згодна перевозити майбутніх мам. До певного терміну проблем виникати не буде, але потім знадобиться роздільна довідка від лікаря, в якій повинен бути вказаний передбачуваний термін пологів. І, нарешті, при досягненні певного терміну майбутню маму на борт літака просто не пустять.

До речі, нашому російському Аерофлоту в цьому сенсі можна тільки поаплодувати: немає не тільки ніяких обмежень в плані термінів вагітності для пасажирок, але і стюардеси проходять курси акушерства, так що при необхідності зможуть надати першу допомогу.

У будь-якому випадку, перед тим як відправитися за квитками на літак, не забудьте відвідати свого гінеколога і проконсультуватися з ним. Якщо термін вагітності перевищив вже три місяці, якщо вагітність протікає без яких-небудь ускладнень, лікар напевно побажає вам щасливої дороги. Якщо ж якісь сумніви будуть його мучити, краще скористатися іншими видами транспорту.

Ризики при польоті

Що стосується першого триместру вагітності, то багато лікарі забороняють літати на літаку в цей період. Є думка, що польоти на літаку в цей час можуть призвести до виникнення ризиків аномалії розвитку плоду, або до загрози переривання вагітності. Незважаючи на те, що даних, що підтверджують цю думку, ні, ризикувати навряд чи якась майбутня мама захоче.

Які чинники можуть викликати побоювання у лікарів? Багато фахівці побоюються, що перепади тиску, характерні для польоту, що можуть призвести до передчасних пологів (до розриву плодового міхура). Крім тиску до ризику передчасних пологів може призвести і стрес, страх висоти і так далі. Не можна забувати також про нестачу кисню у повітрі на такій висоті, що, безсумнівно, негативно позначиться на стані і жінки, і її малюка.

Нарешті, при перельоті жінка змушена досить тривалий час сидіти в одному положенні, причому, це положення зручним назвати не можна навіть з великою натяжкою, так як крісла в літаку не пристосовані для вагітних жінок. Чим це загрожує? Погіршенням кровообігу ніг, посиленням варикозної хвороби, тромбофлебітом і так далі.

Зробіть політ комфотртным

Однак, якщо летіти ви все-таки змушені, у ваших силах зробити політ найбільш комфортним і безпечним для вас та вашого малюка. По-перше, потрібно ретельно вибирати місця: найбільш переважний варіант — сидіння в бізнес-класі (збільшена відстань між сусідніми рядами, широкі крісла), далі за ступенем комфортності йдуть сидіння в першому ряду економ-класу, потім місця в перших рядах економ-класу біля проходу.

Якщо політ на літаку для вас в новинку, якщо ви боїтеся висоти, не забудьте взяти з собою заспокійливі, дозволені до прийому під час вагітності. Перед посадкою в літак розімніться, походіть по аеропорту. В накопичувач намагайтеся зайти останньої, щоб пробути там мінімум часу.

Під час польоту намагайтеся частіше вставати і ходити по коридору , а поки сидите в кріслі, періодично згинайте ноги в колінних і гомілковостопних суглобах, розминаючи їх. Не зайвими в польоті стануть спеціальні подушки під поперек можна підкласти плед (попросіть у стюардеси).

Дотримуючись цих нехитрих правил, ви зможете зробити свій політ найбільш комфортним.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss