Главная Новости

Кава з Володимиром Барабашем: В утепленому будинку за опалення платять удвічі менше

Опубликовано: 13.01.2019

ІТП ефективний в утепленому будинку

На 50% зменшити витрати на опалення вдалося жителям будинку по вул. Сумгаїтській 19/1 завдяки комплексному підходу до утеплення будинку та встановленню сучасної системи опалення.

Як розповів Володимир Барабаш, будинок зведений коштом жителів і зданий в експлуатацію кілька років тому. Турбуючись про тепло в своїх оселях, власники подбали про встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП). Це високотехнологічне обладнання, кероване за допомогою мікропроцесора. Однак відчутного ефекту ця новітня установка не давала.

Проаналізувавши наявні дані, інженери дійшли висновку, що ІТП працює ефективно в будинку з низькою теплопровідністю стін. Тоді було вирішено просканувати будинок теплографом.

Володимир Барабаш:

Теплограф показав, що найбільші втрати тепла там, де кути – практично, як відчинена кватирка. Подекуди прямо через стіну видно, де людина сидить

Робоча група прийшла до висновку, що необхідно утеплити стіни будинку. Провівши роз’яснювальну роботу і отримавши згоду членів ОСББ, взялися за роботу.

Шляхи для компенсації вартості утеплення можна знайти

В Черкасицивільпроекті замовили енергетичний паспорт будинку та проект капітального ремонту з утепленням. «Ми, мабуть, єдині на всі Черкаси, хто зробив енергетичний паспорт. Досі житлові будинки цього не робили», – зауважив Голова ОСББ.

До ремонту підійшли з усією відповідальністю, оскільки будинок великий, налічує 10 поверхів, тож мають бути враховані всі будівельні норми, необхідно дотримуватися техніки безпеки та гарантійних зобов’язань. Послуги Черкасицивільпроекту коштували 20 тис. грн.

Отримавши необхідні погодження в санепідстанції, службі пожежного нагляду та дозвіл на початок будівельних робіт в Державній архітектурно-будівельній комісії, ОСББ провело тендер й обрало виконавця робіт.

Шукаючи шляхи здешевлення вартості утеплення, Володимир Барабаш звернувся до Черкаського міськвиконкому, і цей проект включили у програму співфінансування. За словами голови ОСББ, власникам будинку в перший рік компенсували 50% витрат, на другий рік – 40%, а на третій – 35%.

Вартість утеплення однієї квартири становила в середньому 4,5 тис. грн. Нині залишилося утеплити місця загального користування.

«Теплі» технології

Для ефективного опалення будинку необхідно було досягти ефекту термоса. Фасад утеплювали поліпропіленом. Фірма, що виконувала роботи, дала п’ятирічну гарантію, і поки що претензій до неї Володимир Барабаш не має.

Енергозберігаючі вікна були встановлені в будинку ще під час будівництва. В під’їздах поставили подвійні двері з домофонами.

Володимир Барабаш:

Зараз будинок як термос – стабільно тримає температуру 22 градуси. Відкривати вікна ні взимку, ні влітку немає необхідності

Завдяки таким заходам жителі будинку стали платити за опалення вдвічі менше. Будинок має єдиний тепловий лічильник. Вартість спожитого тепла ділиться на всі квартири залежно від площі.

Поки що «альтернативна» енергія поступається електричній

Альтернативні джерела енергії можуть бути допоміжними, додатковими, але поки що їхнє ККД недостатнє, вважає Володимир Барабаш. На його думку, найбільш дешевим, економним та екологічним видом енергії на нинішньому етапі є електрична.

Володимир Барабаш:

У нас збудовані потужні трансформаторні підстанції, заведені лінії електропередач для підприємств, які вже не працюють. Їх треба використовувати

В Північній Європі широко використовують електричну енергію, бо її транспортування найдешевше, стверджує Володимир Барабаш. Також там розвивають й інші джерела, однак перейти повністю на їх використання неможливо поки що.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss