Главная Новости

Літній чай

Опубликовано: 21.10.2018

видео Літній чай

ТОП 5 - ЛЕТНИЕ НАПИТКИ - ну, оОчень вкусные!

Кращий річний чай - це зелений та білий чай. Дивно, але навіть гарячими вони втамовують спрагу: допомагають знизити температуру тіла і відчути полегшення в спеку.



На перший погляд, такого не може бути, поки кожен, хто сумнівається, чи не спробує особисто провести досвід. Ми ж довіритися досвіду Сходу, де про спеку знають набагато більше нас, і подгляд, яким чаєм там рятуються від неї.

Ви запитаєте «а чому, власне, чай?», А ми відповімо: чай найбільш природний, доступний, звичний і дуже корисний напій, який освіжає, бадьорить, допомагає травленню і нормалізує тиск, що в спеку дуже важливо. Літній чай має бути свіжим, смачним і освіжаючим.


Я лопнула! Ну очень вкусные летние коктейли! / Лайфхакные рецепты / Фудхаки #3 / Foodhacks 🐞 Afinka

Чим чай краще, скажімо, айрану, адже той теж добре втамовує спрагу. Це так, айран втамовує, але в Росії в магазинний айран додають багато солі, яка підвищує артеріальний тиск, а чай його знижує і виключає випадки різких перепадів тиску, а саме вони так небезпечні в сильний спеку.


ЖОДТРК. Цікаво про чай та каву. Літні напої

А чому чай краще холодною мінералки? Холодна вода змушує внутрішні органи виділяти тепло, для того щоб зрівняти температуру рідини з температурою тіла.

Перший полегшує ефект швидко проходить, а інерція нагріву тіла зберігається довше. У підсумку стає ще спекотніше і холодна вода п'ється літрами, що не завжди зручно і корисно.

Нарешті, чому чай краще будь прохолодною газованої води? У будь газованій воді міститься цукор, який як і сіль, підвищує тиск, до того ж солодке тільки підсилює спрагу.

Виходить, що чай - кращий літній напій.

А що ж на Сході, як там з чаєм? А там все просто - в Середній Азії, в Азербайджані, Туркменістані, Узбекистані після жирної їжі - завжди чай.

У спеку, коли і дихати-то важко - теж чай. Зелений.

Самий звичайний, простий зелений чай, як зараз сказали б «Неелітний». У Грузії, Туреччини та близькосхідних країнах в спеку п'ють саме зелений чай. І теж - найпростіший, Неелітний.

В Азії, починаючи з Казахстану, Туви і Монголії від спеки рятуються зеленим пресованим чаєм. А в Китаї та Південно-Східної Азії сортів чаю так багато, що на кожен окремий випадок передбачений свій сорт.

Власне, саме з Китаю і йде традиція використання чаю для жаркого часу.

Літній чай має простими ознаками: він повинен бути свіжим, висушений максимально дбайливо, без теплової та фізичної обробки. Простіше кажучи, це чай, який найменше «мучили».

Він має смак і аромат, максимально наближений до природного, в ньому є свіжість літніх лугових трав після дощу і аромат весняних квітів. Це можуть бути злегка підв'ялені весняні чайні нирки з листочком, покритим білим ворсом або «пушком» - білий чай, а можуть бути і перші ніжні листочки чайного куща, з яких роблять ніжні сорти зеленого чаю.

Якщо ще простіше, то можна вивести закономірність - свіжий чай, що піддався мінімальній обробці, бадьорить іохлаждает, а зрілий, витриманий або сільноферментірованним - зігріває, насичує і наповнює. Тому річний чай - це зелений або білий.

Цей принцип і взято за основу річного чаю у більшості народів, де спека звичніше холоду.

Треба визнати, що саме Китай, та ще може В'єтнам досягли досконалості у справі охолодження в спеку чаєм. Досить велика кількість сортів самих чайних дерев і кущів, особливі умови вирощування, збору і обробки дають чудову лінійку цікавого чаю.

У Середній Азії, на Близькому Сході та інших регіонах все трохи простіше. Там в ходу прості невигадливі сорту, головна умова яких - свіжість.

Свіжість оцінюється за двома показниками:

• Зазначення дати збору (упаковки) на упаковці,

• Особиста проба.

З датою зрозуміло - чим менше пройшло часу з дати збору або упаковки, тим краще. Плюс до цієї інформації треба не забувати, що найкращий білий і зелений чай збирають навесні.

Додамо час на обробку та упаковку - отримаємо ідеальний термін упаковки: квітень-травень. Літній збір теж непоганий, але помітно програє в смаку і тонкощі аромату.

Зрозуміло, купувати чай березневої або лютневої развескі, а тим більше осінньої, не має ніякого сенсу - цей чай вже втратив свіжість.

У продажу можуть зустрічатися чотири основних види річного чаю: білий, зелений, білий пуер і чай з квітковими або іншими ароматичними добавками. У кожного виду велика різноманітність сортів, але це для нас зараз не так важливо.

Є невеликі відмінності в способі заварювання і температурі води для кожного виду, що важливіше для отримання потрібного смаку та аромату.

Білий чай

Цей особливо ніжний чай вирощується і виготовляється в Китаї. Чудово рятує від спеки. Свіжий, з тонким ароматом з квітковими і трав'яними нотками.

Збирається в квітні.

Білий чай досить складно заварювати, його треба брати трохи більше, ніж ви звикли, ідеальна температура води 70-75 градусів. Якщо вода занадто гаряча, то чай може «згоріти», і тоді смак і аромат будуть бляклими і невиразними.

Настоюйте декілька секунд і розливайте по чашках. Готовий чай не повинен гірчити, або бути терпким.

Аромат свіжий, з нотками свіжої трави. Ідеальна температура для пиття - 60 градусів. Цікавий результат виходить, якщо дати чаю охолонути до 40 градусів.

У цьому випадку теплий чай діє так само, як і гарячий, але менше кидає в піт. Білий чай витримує до 5 заварок.

Перший не зливають.

Зелений чай

Сортів зеленого чаю так багато, що впору писати об'ємну енциклопедію. Але є у них загальна властивість - освіжати, тонізувати і знімати важке відчуття в сильну спеку.

Зелений чай - це класичний річний чай. У всіх проявах - будь він самим простим або елітним.

Зелений чай п'ють в багатьох жарких країнах до їжі або після, на сніданок і опівдні під час сієсти. Є несколькообщіх правил, які допоможуть отримати від зеленого чаю не тільки користь, але і задоволення:

• Використовуйте невеликі обсяги заварника і чашок,

• Заварюйте тільки свіжий чай,

• Температура заварювання 75-80 градусів,

• Наполягайте недовго - кількох секунд цілком достатньо,

• Ідеальна температура для пиття 50-60 градусів,

• Пийте чай без солодощів і без цукру.

До речі, освіжаючий ефект, про який багато говорять, але не все в нього вірять, настає гарантовано. Чай прийнято пити гарячим або сильно теплим.

Це не означає, що він повинен обпалювати пальці, губи і язик, але чай не повинен бути холодним. Сенс у тому, що теплий чай краще засвоюється організмом, але відбувається це не миттєво.

Тому зелений (як і будь-який інший) чай рекомендується пити невеликими порціями з маленьких чашечок. Китайці не дурні - у них крихітні піалки саме тому.

Неспішне чаювання, невеликі глотки, необжігающім губи чай. Зелений чай відмінно розширює судини - краще коньяку.

Це дозволяє уникнути головної небезпеки в літню спеку - різкого перепаду тиску і як наслідку - навантаження на серце. Але тут (як і з коньяком) слід дотримуватися помірності.

Багато чаю - це більше кофеїну, більше тепла і більше рідини, яка обов'язково почне випаровуватися з поверхні тіла. Так, це ще один механізм охолодження, і не треба йому сильно заважати.

Найменший вітерець - і легка піт починає «працювати», стає значно легше.

Узбецький чай

В силу багатьох обставин саме узбецький чай заробив славу річного чаю. Можливо тому, що стародавні узбецькі міста стояли на Великому Шовковому Шляху і завжди були в полі уваги купців різних країн, звиклих до зручностей, а може, зіграли свою роль багаті традиції культурного обміну з найдавніших часів.

Та й не тільки світ, але і війна приносили на давню землю новинки. Згадати хоча б завоювання Самарканда Олександром Македонським або те, що Тамерлан зробив його столицею своєї імперії.

А ще кажуть, що узбеки - нащадки одного з найдавніших китайських народів, і що, йдучи з Піднебесної, вони забрали і багато секретів в нову землю. Один з цих секретів - узбецький чай.

Той, що завжди подадуть до Ферганської плову або в придорожній чайхане. Невеликі піали, неквапливість і чиста свіжа вода - все, що потрібно для освіжаючого стародавнього напою.

Тільки не кладіть у чай цукор і не заїдайте солодким. Узбецький річний чай п'ють просто так - вприкуску з гарним настроєм.

Білий пуер

Відносно молодий продукт, який заповзятливі китайці зробили, щоб отримати після витримки цікавий червоний чай. Нам потрібен саме свіжий, тобто хибний білий пуер.

Він буває у великих «коржі» по 357 грамів і невеликих «гніздах» по 100 грамів. Заварювати білий пуер слід не дуже гарячою водою 85-90 градусів, настоювати кілька секунд.

Повинен получітьсясветло-коричневий або жовтуватий настій з яскравим квітковим або навіть медовим ароматом. Чай надзвичайно цікавий на смак, з чудовим незвичайним ароматом самого напою і ще більш цікавим післясмаком і ароматом порожній чашки.

Дія схоже з зеленим, але це все ж майбутній червоний чай, тому деяка зігріває чайна нотка присутня. Пийте невеликими ковтками, використовуйте невеликий обсяг для заварювання.

Ідеальна температура готового напою - 60 градусів.

Чай з добавками

На жаль, добавки зараз - це штучні аромати і «шматочки натуральних фруктів», щоб ви не помітили ці самі злі нехороші хімічні «ідентичні натуральним» аромати. Але не все так сумно.

На щастя, охолоджуючі аромати дешевше залишити натуральними, ніж підробити. Добре охолоджують жасмин і м'ята.

Вони нам і потрібні. Чай з жасмином, як правило, натуральний.

Відрізняється тільки елітний, в якому пелюстки жасмину відсутні - чай просто сушили разом з жасмином і чаїнки просочилися квітковим ароматом. У цьому випадку, аромат жасмину буде значно тонше і витонченіше, а сам чай вище якістю.

Чай з м'ятою логічніше зробити самому. Для цього потрібно піти на ринок і купити все, що потрібно. Беріть кондитерську м'яту, у неї аромат і смак яскравіше, ніж у звичайної.

Вона відрізняється червонуватим кольором стебел і дуже інтенсивним охолоджуючим смаком і ароматом. Букетик м'яти можна поставити у склянку з водою - вона постоїть кілька днів і навіть тиждень.

Інше можна засушити про запас. Кондитерська м'ята чудово освіжає, добре діє на серце, заспокоює нерви і покращує сон.

Охолоджувати або не охолоджує?

Літній чай завдяки рекламі асоціюється зараз з європейською традицією охолодження чаю. Чай заварюють, остуджують і ставлять у холодильник, час від часу наливаючи напій у склянку з льодом.

Нічого поганого в цьому немає, так само, як і корисного. Крім того, що перший ефект від холоду швидко проходить, і організм, намагаючись зрівняти температури, піднімає температуру тіла, холодний (і особливо з льодом) напій у сильну спеку небезпечний застудою, яка завжди недоречно.

До того ж, свіжозаварений чай «живе» рівно стільки, скільки він залишається гарячим. Тобто кілька хвилин.

Після чого напій сильно «псується», і корисні речовини вже не надійдуть в наш організм в повному обсязі. А шкода.

Золота середина в цьому випадку буде в простому охолодженні свіжоприготованого чаю до кімнатної температури. Можна додати лимон - прохолодний чай з лимоном - це дуже смачно і піднімає настрій, не позбавляючи нас корисних речовин.

До речі, лимон нейтралізує кофеїн і рекомендується всім, хто побоюється його підбадьорливого і судинорозширювального ефекту.

І не забувайте про чай після їжі. Кілька чашок зеленого чаю після вечері в жаркий літній вечір будуть набагато корисніше будь-яких алкогольних напоїв. Літній чай - це просто, швидко і корисно.

Будьте здорові!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss