Главная Новости

Minecraft для батьків - спокійно і без паніки!

Опубликовано: 12.01.2019

видео Minecraft для батьків - спокійно і без паніки!

Важно! Действия населения при ЧС природного характера. Что делать при цунами?

Але насправді, все не так страшно, просто на зміну «Електроніка» і «Тетріса» прийшло нове покоління ігор. Тому краще не боротися з черговою іграшкою, а спокійно розібратися, що воно таке і з чим його їдять.


Wick - Ох уж эти детки!

Для початку кілька дивовижних фактів про Minecraft, яка заполонила розуми геймерів у всьому світі.

Незважаючи на те, що випущена вона була ще в 2009 і по багатьом параметрам відстає від сучасних іграшок, Minecraft досі залишається однією з найпопулярніших ігор на платформі PC. А це вже про щось говорить! Більш того, розроблена вона була всього однією людиною, яка навіть не була професіоналом, а програмування і зовсім освоїла самостійно.

Але і це ще не все, чим може здивувати Minecraft. У 2014 році корпорація Майкрософт викупила всі права на гру за нечувану суму грошей – 2.5 мільярда доларів! І таке вкладення виявилося вельми вдалим, адже кількість шанувальників гри тільки зростає з кожним роком, незалежно від віку. Відразу після оголошення новини про продаж творець Minecraft Маркус Перссон оголосив, що покидає Mojang.

Отже, чим же чіпляє гра не тільки новачків, а й затятих геймерів?

Відноситься вона до розряду ігор, які називають «пісочницями», з огляду на відкритого ігрового світу, де немає жодних конкретних цілей, завдань, квестів і т.д. По суті, тут немає змагальної складової, як такої, кожен сам вибирає для себе спосіб гри, і чого він хоче добитися.

Якщо взяти для порівняння знамениту гру Лего, де вже є готові будівельні блоки, то в Minecraft для початку потрібно знайти і добути матеріали, а вже потім застосовувати їх на свій смак.

Початок типовий для більшості подібних ігор – гравець виявляється на згенерованій штучним інтелектом (АІ) мапі. Місцевість випадкова, це можуть бути прерії, гори, пустелі, хмари – все що завгодно.

Далі перед гравцем постає завдання – видобуток ресурсів, адже саме вони потрібні для будівництва та створення предметів. Але якби все було так просто, то було б дуже нудно. На збір сировини у гравця є тільки денний час, а ось вночі він ризикує зустрітися з не дуже дружелюбно налаштованими NPC (неігрові персонажі, керовані АІ).

Розглянемо приклад збору сировини. Якщо Ви знайшли дерево, то логічно, що його потрібно зрубати. Велика частина піде на виготовлення меблів, а ось залишки, проявивши всю свою практичність, пускаємо на створення інструменту, наприклад, кирки. Озброївшись киркою, використовуємо її за призначенням – копаємо землю в пошуках каменю та інших копалин. З кругляків можна побудувати надійне житло, яке допоможе сховатися від різних паразитів.

Що ж далі, після того, як у нас є будинок, меблі і парочка інструментів? Так все, що хочете! Бажаєте стати дослідником? Вперед, масштаби карти по істині великі! Хочете збудувати шикарне місто – Ваше право. А якщо прокинувся дух войовничості – Ви завжди знайдете, на кого напасти і завоювати. Сценарій гри прописуєте Ви самі.

Стаття в тему: Діти в соціальних мережах. Режим онлайн. Дозволяти чи забороняти соціальні мережі?

Режими гри, ігровий час і населення даного світу

У Minecraft можна вибрати 1 з 5 наявних режимів:

Виживання – тут завдання гравця зводиться до придбання сировини, необхідної для збереження миру і здоров’я; Творчість – безлімітна кількість сировини і життів, також з’являється можливість польоту; Пригоди – гравець може вибрати для гри будь-яку карту, створену іншим геймером, але нічого не може там руйнувати; Спостерігач – гравець стає примарою, він не може будувати, руйнувати блоки, він може тільки вселятся в інших людей, але не керувати ними; Хардкор – практично не відрізняється від режиму виживання, але дано тільки одне життя, після смерті світ видаляється.

Безпосередньо в грі час відносно швидкоплинний. Існують день і ніч, а повний цикл проходить за 20 хвилин. Тобто, на пошук ресурсів у гравця є тільки 10 хвилин в живому часі до настання ночі.

Ігрове населення досить різношерсте. Присутні хороші NPC і погані. До позитивних належать поселенці і тварини. До негативних – всяка бяка у вигляді скелетів, павуків і зомбі. Є й особливі персонажі: Ендерман, Кріпер і Слизень володіють певними особливостями, здатними зіпсувати життя гравцеві.

Ендерман і Кріпер, володіють певними здатностями, що можуть попсувати життя гравцю.

Тепер, зрозумівши основи, варто вирішити, що ж робити далі з грою і дитиною?

Так, Minecraft дійсно чіпляє, неможливо відірватися від нього вночі, і не хочеться йти вдень. Так як же бути? Поки що існує 2 варіанти.

Заборонити. Рішення – найпростіше, але питання в тому, чи правильне? Так, можна не розуміти сенс гри і вважати її марною тратою часу. Але як відреагує дитина? Реакцію передбачити нескладно – образа, злість, відчуття, що його просто не розуміють. Ну а Ви отримуєте на найближчі роки статус «лузера» і «відсталого динозавра». Більш демократичний. Для початку спробувати освоїти гру самостійно, пограти, зрозуміти ази і тонкощі. Як мінімум, ви заслужите повагу дитини, якій простіше буде прислухатися до сучасного «предка», який «в темі». Так, Minecraft дійсно чіпляє, неможливо відірватися від нього вночі і не хочеться відходити вдень

Далі ви можете пограти разом з малюком, подивитися, що він робить, яких ігрових цілей домагається і т.д. Не може щось побудувати, чергова атака монстрів, нестача сировини? Проявіть участь!

Що дає обраний варіант № 2? Все просто – Ви вже зможете вплинути на дитину.

Лімітувати гру за часом; Пояснити правила безпеки, особливо при грі через мультиплеєр, в якому можна зустріти різних людей, і не у всіх будуть добрі наміри. Запропонувати альтернативні види відпочинку. Зблизившись з дитиною в Minecraft, у Вас легше вийде вмовити його зайнятися чимось в живому світі, а не віртуальному.

Якщо у Вас все ж залишилися питання, страхи, побоювання, то існує кілька ресурсів, на яких частенько можна зустріти питання від стурбованих батьків. В цілому нічого страшного немає, як і всі ігри, Minecraft – це просто захоплення сучасної епохи, і не більше того.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss