Главная Новости

Сім чудес світу » Жіночий світ

Опубликовано: 29.09.2018

видео Сім чудес світу » Жіночий світ

Браїлів Свято Троїцький жіночий монастирь

Найзнаменитіші пам'ятки архітектури і скульптури описані ще древніми мандрівниками та істориками. Це давньогрецькі піраміди (3 тисячі років до нашої ери), "висячі сади" Семіраміди у Вавилоні (7 століття до нашої ери), храм Артеміди в Малій Азії (близько 550 р. до н.е.), мавзолей в Галікарнасі (середина 4 століття до н.е.), Колос Родоський (близько 280 р.



до н.е.), маяк на острові Фарос в Олександрії (3 століття до н.е.), статуя Зевса в Греції (близько 430 р. до н. е. .).

Із так званих семи чудес світу майже повністю до наших часів дійшли тільки піраміди.

Фрагменти скульптури Галікарнаського мавзолею зберігаються в Лондонському Британському музеї.


Японский шоу-бизнес и соревнования в бассейне из грязи. Япония. Мир наизнанку - 14 серия, 9 сезон

Від Ефеського храму Артеміди збереглися фундаменти.

Біля Іракського міста Хіла, залишилися руїни склепінних споруджень - швидше за все, "висячі сади" Семіраміди розбивалися на їх покрівлі.


Світ Чудес Полісся - 2015 __ Ансамбль "Smiles", Костопіль

Ну а ще з 7 чудес світла відомі нам тільки за описами і зображенням.

Сім чудес світу - Єгипетські піраміди

Ці споруди для поховання фараонів залишилися нам як свідчення високого інженерного майстерності третього століття до нашої ери. Знаходяться піраміди під Каїром, в Гізі. "Чудесами" з давнини вважалися всі три гізскіе піраміди: Хеопса, Хефрена і Мікеріна, ніби виростають із пісків пустелі - величні споруди, що пригнічують маленької людини своїми розмірами і строгістю обрисів. Дивлячись знизу, від підніжжя піраміди, майже неможливо уявити собі, що руки звичайних людей (рабів і підвладних фараонові єгиптян) створили ці величезні кам'яні гори.

Найстарша і найбільша піраміда Хеопса (Хуфу) була збудована для фараона Хеопса (Хуфу). При її будівництві використовувалися мідні пили й сокири, діоритові молоти, знаряддя з шліфованого каменю - все примітивні знаряддя праці. Проте такі примітивні інструменти не стали перешкодою для настільки майстерною обробки блоків з вапняку, що зазори між ними були не більше 0,5 мм. Блоки трималися власною вагою, без будь-яких додаткових кріплень. Всього їх налічувалося 2340000, і кожен важив понад 50 центнерів.

Висота піраміди Хеопса була спочатку 146,6 метрів, потім 137,2 метра. Кожна сторона гігантської споруди біля основи була довжиною 230,38 метрів.

Всередині піраміди знаходилася розгалужена мережа переходів, одні з них вели в пастки, а інші - до похоронної камери фараона, в якій зберігся його саркофаг з червоного граніту .

Зовні піраміда здавалося єдиної, вхід до неї був замурований.

Сім чудес світу - Висячі сади Семіраміди

Висячі сади Семіраміди молодше єгипетських пірамід, відносяться до часу правління царя Навуходоносора II в 7 столітті до нашої ери. Вавилон у цей час досяг найбільшого свого розквіту. Цар влаштував для своєї коханої дружини, мідійської принцеси, знамениті висячі сади в палаці, на чотириярусною широкої вежі з цегляними склепіннями. Навуходоносор переніс в курний Вавилон ілюзію зелених пагорбів Мідії.

Яруси садів уступами піднімалися вгору, і викладеними плитами з білого і рожевого каменю сходами з'єднувалися між собою. З величезних кам'яних блоків були викладені тераси, вкриті зверху шаром очерету і залиті асфальтом. Потім йшов шар подвійної цегли, зверху нього лежали свинцеві пластини, щоб вода не могла просочитися в нижній ярус. Зверху всього цього був покладений шар родючого грунту, що дозволяє висаджувати там різні рослини.

На великій висоті виростали рослини багатьох країн - квіти, дерева, пальми. Вавилон був сухим і курним містом, і такий достаток рослинності справляло на жителів незабутнє враження, це здавалося дивом. Нескінченні каравани доставили родючий річковий мул, насіння рідкісних кущів і трав, саджанці дерев.

Для того щоб полити сади необхідно було протягом усього дня качати воду з Євфрату.

Всі сили древнього царства і весь досвід його математиків і будівельників були кинуті на будівництво цих садів. Це був перший у світі монумент на честь любові.

Цариця могла ніжитися в тінистій прохолоді, слухати дзюрчання водних струменів і бачити колом зелень - майже, як на своїй батьківщині.

Через століття місто прийшов у занепад, а знамениті сади пішли у вічність, але залишилися в списку семи чудес світу .

Назва "Висячі сади Семіраміди" вийшло з легенди, яка перетворила їх у сади Шаммурамат, легендарної засновниці Вавилона, що жила в 9 столітті до н.е.

Палац Навуходоносора зруйнувала повінь, високі колони садів, платформи і сходи звалилися. Залишилися лише уламки цегли і осколки кахлів - тільки ці залишки садів Семіраміди можна зараз побачити в тих місцях.

Сім чудес світу - Храм Артеміди в Ефесі

Розташований на узбережжі Малої Азії місто Ефес був центром шанування богині Артеміди. Храм, присвячений їй, почали зводити в 6 столітті до нашої ери. Будувався Храм Артеміди на болотистому грунті, на укріпленому попередньо фундаменті - щоб уникнути можливих руйнувань від часто бували у тих місцях землетрусів. Храм Артеміди в Ефесі був прямокутним 55х110 метрів, і оточений колонами заввишки 18 метрів. Будівництво храму продовжувалося 120 років. Починали його критські архітектори Херсифоном і Метаген, а завершили Пеонит і Деметрій. У список семи чудес світу цей храм стали вносити ще в період епохи еллінізму.

У 356 році до н.е. храм був спалений Геростратом, забажав таким чином увічнити своє ім'я. Судячи з усього, йому це дуже навіть вдалося. Стіни в результаті пожежі були настільки пошкоджені, що впав дах. Святилище вирішив відбудовувати заново великий полководець Олександр Македонський. Його архітектор Хейрократ взявся за роботу. Він вніс незначні зміни: підняв фундамент храму і збільшив кількість ступенів.

Усередині храму перебувала п'ятнадцятиметрової статуя Артеміди у вигляді матері-годувальниці. Одяг та прикраси на дерев'яній статуї були з золота.

Час вносило в міцність конструкції свої корективи. Готи, які чули про незчисленні скарби міста, розграбували храм в 263 році. За часів Візантійської імперії для інших будівель вилучалися мармурові плити. Потім на цьому місці була зведена християнська церква, незбереженим до наших днів. Але головною причиною не збереження споруди стала болотистий грунт, але якої воно було споруджено. У Британському музеї в Лондоні знаходяться уламки колон, прикрашених рельєфами і фундамент храму, виявлені в результаті розкопок.

Сім чудес світу - Мавзолей в Галікарнасі

Це усипальниця, яку за свого життя почав будувати для себе правитель Карії на південному сході Малої Азії, Мавсол, що правив 377-353 рр.. до н.е. Усипальниця стала називатися Мавзолеєм, на ім'я Галікарнаського тирана, для якого вона будувалася, так як дуже вже не схожа вона була на всі колишні усипальниці. Архітектори її - грецькі архітектори Сатир і Піфей, кращі майстри того часу.

Мавзолей у Галікарнасі багато в чому зберіг грецькі традиції і будівельні прийоми, але разом з тим він несе і явний вплив східної архітектури. У цієї споруди виявилося безліч послідовників, такі будівлі згодом зводилися в багатьох районах Близького Сходу, але всі вони були менш вдалі.

Задумана вона була як усипальниця разом з храмом. В основі цієї гігантської споруди лежало прямокутне п'ятиярусної підставу, облицьований мармуром колишньою, а зверху прикрашений скульптурним фризом завдовжки 117 метрів.

На підставі височіла усипальниця і целла для жертвоприношень, оточена 39-ю одинадцятиметровим колонами. Там знаходилися мармурові саркофаги царя і цариці, а біля підніжжя гробниці - статуї вершників, що скачуть і левів, також з мармуру. Величезна похоронна камера була площею 5000 квадратних метрів, а заввишки близько 20 метрів.

увінчувала всі 24-ступінчаста піраміда, з мармуровою колісницею нагорі. У колісниці, квадризі, запряженій четвіркою коней, знаходилися скульптури Мавсола і його дружини Артемісії II.

Повністю завершено ця будова була лише при онука царя Мавсола.

Простояв Мавзолей півтори тисячі років і звалився від сильного землетрусу в 12 столітті. У 15 столітті хрестоносці, які захопили узбережжі Малої Азії, звели на руїнах Мавзолею замок Святого Петра. Мармурові блоки, що залишилися від Мавзолею, вони використовували при будівництві замку. Коли турки вигнали хрестоносців, на цьому місці спорудили фортецю Бодрум. У середині дев'ятнадцятого століття зі стіни турецької фортеці були витягнуті вмуровані в неї 12 мармурових рельєфів. Тепер вони перебувають у Британському музеї.

Сім чудес світу - Колос Родоський

Колос Родоський - це гігантська статуя Геліоса на острові Родос, зведена скульптором Харесом, споруджена на честь перемоги 304 року до н.е. над македонським царем Деметрієм Першим. До речі, зведено її на гроші, отримані від продажу облогових машин Деметрія.

У самого входу в Родоський порт піднеслася майже сорокаметрову статуя бога сонця Геліоса, прикрашена написом: "Колос, на який ти дивишся, висотою 80 ліктів створив Харес, у Лінде народжений ". Геліос вважався творцем цього багатющого грецького острова, а не просто особливо шанованим його божеством. Статуя була видна судам, підпливали з сусідніх островів. За описами Плінія колос відливали по частинах. Піднімали ці частини за допомогою поступово піднімалися земляних насипів, які згодом були зірвані. Основою статуї були скріплені залізом кам'яні блоки. Обличчя і корона Колоса з сімома променями були позолочені. Точного зображення статуї не збереглося, але за рештою описів, бог Геліос, що стояв з широко розставленими ногами, між якими пропливали кораблі, в руці тримав смолоскип.

Близько 12 років пішло на створення бронзового гіганта, простояв всього 56 років . Статую звалилася під час землетрусу в 220 р. до нашої ери від сильних коливань грунту. Численні спроби відновити Колос були безуспішні. Його гігантські уламки пролежали на землі більше тисячі років, а в 977 році острів захопили араби, які й продали їх на переплавку.

Сім чудес світу - Олександрійський маяк

Олександрія - це нова столиця Єгипту, заснована в 332-331 рр.. до нашої ери Олександром Македонським. Для того часу це місто було культурним центром. Олександрійський маяк був побудований архітектором Сострат близько 280 р. до н. е.., щоб забезпечити безпечний підхід судів.

Це було воістину чудо техніки, єдиний у всьому грецькому світі маяк таких колосальних розмірів. На мармуровій стіні Сострат висік: "Сострат, син Дексіфана з Кніда, присвятив богам-рятівникам заради мореплавців". Напис цю він хитромудро закрив тонким шаром штукатурки з містилася на ній прославлянням царя Птолемея. Штукатурка з часом відвалилася, і на мармурі всім відкрилося справжнє ім'я великого інженера і будівельника.

Олександрійський маяк представляв собою величезну триповерхову вежу, заввишки в 120 метрів. Перший поверх був прямокутним, стіни його орієнтовані на сторони світу. Довжина кожної стіни, складеної з великих плит вапняку - 30,5 метрів.

Другий поверх - це восьмигранна вежа, орієнтована у напрямку восьми головних вітрів. Облицьована вона була мармуровими плитами і прикрашена бронзовими статуями і флюгерами, що вказують напрямок вітру.

Одна статуя завжди вказувала на сонце рукою, протягом усього його шляху по небу, а коли воно заходило, руку опускала. Інша статуя вдень і вночі відбивала кожну годину.

Третій поверх маяка - купол, що спирався на гранітні колони, на якому стояло майже семиметрової статуя Посейдона з бронзи. У цьому куполі горів вогонь маяка, бачений здалеку, адже світло його посилено відбивався в системі металевих увігнутих дзеркал.

Маяк служив також і фортецею, і спостережним пунктом. У ньому розташовувався великий гарнізон, а в підземній частині на випадок облоги знаходилася цистерна з питною водою. Паливо для вогню піднімали наверх по пологій гвинтових сходах на нав'ючених ослах. Майже тисячу років простояв маяк, який зруйнувався від землетрусу в 796 році. Араби, які прийшли до Єгипту, намагалися відновити його, але відновлений ними маяк досягала всього 30 метрів і простояв він до 14 століття. В кінці 15 століття на місці маяка споруджена фортеця, яка і зараз там же варто - нині це база єгипетського флоту.

Сім чудес світу - Статуя Зевса Олімпійського

Статуя Зевса заввишки близько 17 метрів, перебувала всередині величного храму в його честь, побудованого в середині 5 століття до н.е. в Олімпії архітектором Либонь. Статуя ж була виконана близько 430 р. до н.е. Фідієм в техніці хрисоелефантинною. Коли до дерев'яній скульптурі кріпляться пластини з золота і слонової кістки. Біля підніжжя статуї викарбувано напис: "Афінянин Фідій, син Хармід, створив мене". Зевс сидів на чудовому троні з золота і слонової кістки. Нижня частина його тіла була задрапірована в плащ із золота, верхня оголена. В одній руці тримав жезл Зевс, увінчаний зображенням орла, його священного птаха, а в іншій - фігурку богині перемоги Ніки. На голові Зевса був золотий вінок з гілок оливкового дерева. Ноги Зевса, взуті в золоті сандалі, стояли на прикрашеній золотими левами лавочці.

Пол перед постаментом статуї був висланий елевсінських темно-синім каменем. У ньому був висічений басейн для оливкового масла, для оберігання від розсихання слонової кістки. Світло проникало в темний храм таким чином, що відбивався від гладкої поверхні рідини в басейні, падаючи на золото одягу скульптури і висвітлюючи главу Зевса, створюючи враження, що сяйво випромінюється від самого лику цього божества.

До 4 століття статуя була частково розкрадені грабіжниками. Зображення її залишилися тільки на монетах і в описі. Схоже, що в 4 столітті вона була перевезена в Константинополь, встановлена ??там на іподромі, де незабаром і загинула під час пожежі.

Лілія Юрканіс

для жіночого журналу. Ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал. ru обов'язкове

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss