Главная Новости

Типові помилки сімейного виховання

Опубликовано: 29.09.2018

видео Типові помилки сімейного виховання

Що потрібно для розлучення



Зміст:

Помилка 1. Фізичне насильство Помилка 2. Надмірна холодність Помилка 3. Велика кількість любові Помилка 4. Багато заборон Помилка 5. Відсутність заборон Помилка 6. Непослідовне виховання

Будь-який батько хоче бути хорошим батьком. Але що значить бути хорошим? Чути схвалення з боку родичів, друзів і просто знайомих? Або виростити самостійну моральну особистість? Безумовно - друге.


Як пережити підлітковий вік і ранню юність

Для сучасного сімейного виховання характерний ряд помилок, які заважають бути по-справжньому хорошими батьками. Ці омани, мабуть, були завжди. Кожен батько виховує дітей за власним розумінням, в кращому випадку звертаючись до методик відомих педагогів, в гіршому - до порад оточуючих. І те, і інше не гарантує, що ваших дітей не торкнуться типові помилки сімейного виховання. Без сумніву, необхідно хоча б мати уявлення про найбільш часто зустрічаються виховних помилках: хто попереджений, той озброєний.


Про розірвання шлюбу, встановлення місця проживання малолітніх дітей з батьком

Помилка 1. Фізичне насильство

Фізичне насильство

Фізичне покарання - ефективний спосіб впливу. Така виховна модель найчастіше обирається в сім'ях з авторитарним укладом. Ось тільки в гніві батьки забувають: насильство нерідко веде до психологічних травм, що сприяє агресивної поведінки дитини в майбутньому.

Помилка 2. Надмірна холодність

Надмірна холодність

Деякі батьки вважають, що проявляючи любов і емоції у відносинах з дитиною, вони ризикують виховати егоїста і хулігана. Це не зовсім вірно, важливо просто знати міру. Відмовляти дитині в допомозі і підтримці в ті моменти, коли він найбільше цього потребує - це неправильна установка.

Нерідко байдужість до дитини спостерігається в сім'ях, де батьки зайняті вирішенням своїх особистих проблем. Дитина наданий собі і змушений сам про себе ж і піклуватися. Батькам просто не вистачає часу, щоб займатися дитиною, і це природно відбивається на їх авторитеті.

Помилка 3. Велика кількість любові

Велика кількість любові

Педагоги давно помітили, що дитина, пізно народжений матір'ю, найчастіше виростає егоїстичним, розпещеним. Немолоді батьки щадять дитя, абсолютно нічого не забороняючи, всі його забаганки виконують відразу ж, а він буквально купається в увазі й турботі. Бійтеся робити з дитини бога, інакше ви станете всього лише його слугами.

Помилка 4. Багато заборон

Багато заборон

Зовсім не дивно, що дитина хоче задовольняти свої потреби, адже це властиво практично всім живим істотам на планеті. Щойно розпочавши усвідомлювати себе, дитина прагне здійснити свої бажання: спочатку вони «невинні», але далі більше.

Ще в дошкільному віці важливо виробити правильну реакцію на слово «не можна». Якщо вживати його занадто часто можна викликати два наслідки: або увагу дитини до слова «не можна» атрофується, і він просто перестане на нього реагувати, або малюк стане боятися зробити що-небудь, що «не можна», і виросте забитим і нерішучим. З самого початку необхідно визначити самі обов'язкові заборони, порушивши які, дитина нашкодить собі. Їх не повинно бути багато - максимум три-чотири. І краще нехай малюк буде задовольняти цікавість під наглядом дорослих, ніж він все одно зробить це, коли вас не буде поруч, адже заборонений плід солодкий.

Помилка 5. Відсутність заборон

Відсутність заборон

Дитина-кумир - ще одна крайність у вихованні. Ми вже говорили про вседозволеність, коли згадували про гіпертрофованої любові до дитини, але тут ситуація інша. Батьки відмовляються від будь-яких заборон в принципі, свідомо обираючи таку модель виховання, ще й з гордістю говорять оточуючим: «Я своєму нічого не забороняю».

Дитині дозволено все, і він активно користується своєю свободою, доставляючи незручність і проблеми оточуючим. Пам'ятайте, що саме батьки відповідають за включення дитини в соціум, і тільки з вашою допомогою він зможе засвоїти, що можна і що не можна, як слід вести себе вдома, а як на вулиці.

Нерідко спостерігається більш згладжена ситуація, коли батьки намагаються заборонити дитині щось, але роблять це дуже м'яко, за допомогою умовлянь, коли потрібно проявити твердість і рішучість. Наприклад, дитина в магазині канючить чергову іграшку, а вона пояснює йому, що у нього вже є іграшки, що немає грошей, загалом, придумує всілякі відмовки, зрештою, втомлюється від морального тиску і купує те, що просить дитина. Така поведінка в корені неправильно: дитина буде випрошувати бажане кожен раз, знаючи, що свого він доб'ється. Можна нескінченно довго пояснювати дитині що-небудь і перестерігати його, а можна відразу припинити «ниття» категоричним «ні».

Помилка 6. Непослідовне виховання

Непослідовне виховання

Буває, що батьки не витримують психологічного навантаження. Категоричність змінюється поступливістю, покарання - ласкою. Виховного ефекту від таких дій чекати не доводиться. Дитині необхідно послідовне і продумане виховання.

Як бачимо, типові помилки сімейного виховання - це крайнощі, яких потрібно уникати. Самое вірний засіб - знайти золоту середину: десь підтримати і пожаліти, десь проявити стійкість, щось заборонити, а щось вирішити. Та для цього буде потрібно залізна витримка і море терпіння, але ж ніхто й не обіцяв, що виховання дитини буде легким - це важка праця, що вимагає величезних моральних і фізичних витрат з боку батьків.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss