Главная Новости

Як позбутися від клопів: чи завжди потрібен фахівець

Опубликовано: 29.09.2018

Хоча не доведено, що домашні клопи можу переносити різні захворювання, але їх присутність представляє серйозну незручність. В основному клопи полюють вночі, але якщо дуже голодні, то можуть проявляти себе і в денні години. І одним укусом справа не обходиться, тільки один клоп може залишати до десятка укусів за один раз. Якщо у вас в будинку оселилися клопи, значить, вам обов'язково потрібно провести обробку квартири. Звідки ж вони з'являються і як з ними боротися, які засоби для цього застосовуються і самостійно можна позбутися від клопів назавжди чи все-таки доведеться звернутися до фахівця? На ці та інші подібні питання ви знайдете відповіді в цій статті.

Зовнішній вигляд і особливості розмноження

З клопи - один з найпоширеніших видів побутових комах, які ведуть паразитичний спосіб життя. Тіло постільного клопа близько 4 мм завдовжки, сильно сплющене, від брудно-жовтого до червоно-коричневого кольору, вкрите волосками. На голові є хоботок, з його допомогою клоп робить прокол на шкірі і смокче кров. Клопам властивий неприємний специфічний запах. У постільних клопів немає крил, але завдяки сплющенному будовою тіла і малій вазі вони здатні планувати зі стін і стелі.

Клопи харчуються кров'ю, причому як дорослі особини, так і личинки. За один прийом кровосмоктання ( 10-15 хв) комаха випиває близько 7 мкл крові, а це подвійна маса його тіла! Сам укус безболісний і тільки через якийсь час виникає почервоніння і свербіж на місці укусу. Спосіб життя клопів в основному нічний, а вдень вони ховаються у теплих і темних місцях. Доросла особина здатна проповзти 1,25 метра за хвилину, а личинка - 0,25 м. Термін життя домашнього клопа близько півтора років. Як правило, живляться клопи раз на 4-9 днів, вважаючи за краще людську кров, але не гребують і кров'ю мишей, щурів, домашніх тварин. Якщо не знаходять джерело живлення, то здатні впадати в стан анабіозу на 10-18 місяців.

Самка клопа протягом життя відкладає 250-500 яєць, від 1 до 12 - у добу, прикріплюючи до меблів, шпалер і щілинах завдяки секрету своїх залоз. Саме вироблення цього секрету надає місцях поселення колоній комах специфічний запах. Розвиток особи відбувається за 35 - 45 днів. При несприятливих навколишніх умовах - від 90 до 100 днів. Квартирні клопи погано ставляться до коливань температури повітря і гинуть при температурі вище +49° і нижче -19°.

Причини появи клопів

Квартирні клопи розмножуються і живуть в теплих і прихованих місцях, куди не потрапляє світло і свіже повітря. В основному це щілини в стінах, тріщини в підлозі, меблів, матрацах і постільній білизні. Паразити мігрують з одного будинку в інший, переносячись з одягом або іншими речами. Також можуть перейти з сусідньої квартири, якщо там довгий час ніхто не живе, або провели дезінсекцію. Клопів можна принести в приміщення зі старими картинами, книгами і меблями, купленими, наприклад, у комісійному магазині. Тому перед покупкою варто уважно оглянути предмети на наявність скупчення чорних точок, а також порожніх, так званих линочных шкурок. Чим раніше ви виявите наявність клопів в будинку і позбудетеся від них, тим менше проблем вони принесуть вам і вашому оточенню.

Методи боротьби з комахами

Висока здатність до розмноження клопів колонії і обходження довгого часу без їжі, а також можливість міграції в пошуках кращих умов сприяє їх поширенню в приміщеннях, і викликає певні складнощі у боротьбі з ними.

Отже, чи можна позбутися від клопів самостійно? Відповідь - так, своїми силами з клопами впоратися можна. Інша справа, що назавжди вивести клопів з житла можна тільки при дотриманні всіх правил і заходів безпеки. І потрібно врахувати, що постільні клопи здатні виробляти імунітет і опиратись хімічних засобів і препаратів, у разі якщо первинна обробка була зроблена не так, як належить. Способи знищення цих комах можна позначити як народні, хімічні і фізичні.

Народні засоби від клопів

Є кілька випробуваних і доступних рецептів для позбавлення від домашніх клопів. В основному вони діють завдяки своїм різким специфічним запахом, які не переносять клопи.

1. Спирт-денатурат. Хороший тим, що він ефективний і не залишає слідів на білизні, так і на меблевій оббивці. Для проведення обробки потрібно полити скупчення клопів денатуратом і потім провітрити кімнату від запаху протягом 4 годин. 2. В кімнаті розставте на пару днів ємності з розчином аміаку. Краще буде при цьому герметизувати приміщення і не з'являтися в ньому. Також потрібно буде замазати вапняної замазкою або гіпсом всі щілини в стінах і підлозі, щоб не допустити появу клопів в майбутньому. 3. Необхідно розчинити 6 гр нафталіну в 25 гр бензолу і додати 75 грам денатурату. Отриману суміш розлити в плоскі тарілки і розставити в різні частини кімнати. Кімнату також рекомендується герметизувати на пару днів, а потім провітрити протягом 4 годин. 4. Гас або оцет. Ними змащуються плінтуса, ніжки меблів та інші місця, якими можуть пересуватися клопи. 5. Скипидар і камфорне масло. Змішати в рівних пропорціях і обробити одержаним складом ніжки і балки і нижню частину днищ меблів. 6. Також добре зарекомендувала себе в боротьбі з клопами полин, віники з якої слід покласти під ліжка і дивани.

Якщо ж боротьба з домашніми клопами народними засобами не принесла бажаних результатів, то необхідно використовувати хімічні препарати.

Позбавлення від клопів будинку за допомогою хімічних засобів

Хімічні засоби поділяються на водні розчини, аерозолі, дуст і парафінові олівці, містять діючу речовину. Способи застосування кожного з препаратів є в доданих інструкціях, необхідно зазначити лише загальні правила:

з обрабатываемоего приміщення необхідно прибрати або ретельно упакувати в пакети всі продукти і посуд; в приміщенні не повинні перебувати люди і домашні тварини; необхідно надати вільний доступ до місць поселення комах - щілинах, отслоившимся шпалер, плінтусів і місця за килимами; старі дивани або матраци по можливості викинути, так як процес виведення клопів з м'якої меблів досить складний і без всяких гарантій; під час обробки обов'язково використовувати засоби захисту - окуляри, рукавички і респіратор або захисну марлеву пов'язку.

Препарати наносяться на всі поверхні пензлем або пульверизатором - на стіни, дверні пройоми, підлоги і вентиляційні шахти. Речі стираються і проглаживаются гарячою праскою. Ковдри, подушки і верхній одяг краще здати в хімчистку або, якщо температура нижче -18° С - винести на вулицю або балкон години на два. Повторну обробку рекомендується провести через тиждень.

Найбільш ефективними препаратами проти клопів є 0,4% - 1,0% розчин карбофосу, трихлорметафос-3 (ТХМФ-3) і хлорофос; дустовые препарати - «Дифокарб», «Фосфолан», «Неопин» і «Риапан»; аерозольні балони - «Прима-71», «Пиретроль-П», «Карбозоль», «Перфос-П» і «Неофос-2».

Переваги: хімічні препарати найбільш ефективні в боротьбі з домашніми клопами.

Недоліки: необхідно буде обробити всі приміщення, не забуваючи про стіни і всі затишні куточки. Обов'язково передбачити систему захисту від шкідливої дії препаратів. Як мінімум це повинні бути окуляри, рукавички і респіратор. І потрібно буде покинути житло на пару днів.

Позбавлення від клопів фізичними методами

Здавна відомі способи позбавлення від клопів з допомогою холоду або окропу. Комахи гинуть при температурі нижче -19° і, якщо можливо, то потрібно хоча б на добу відкрити вікна взимку і «виморозити» неугодних постояльців. Таким же способом можна знищити клопів, які оселилися в стільцях, книгах, картинах і полицях. Досить буде винести ці предмети на мороз на кілька годин. Окріп ж застосовують для обробки крісел, диванів та матраців, обливши їм меблі можна знищити як дорослих особин, так і їх личинки. З тим же ефектом можна використовувати і пароочисник. Постільна білизна, ковдри та одяг рекомендується випрати в гарячій воді і прокип'ятити. Дані процедури бажано повторити через 8-10 днів, так як яйця клопів, можливо, не були повністю знищені при первинній обробці.

Плюси: дешеві і швидкі способи знищення меблевих клопів, які можна використовувати для невеликих предметів меблів.

Мінуси: меблі вимагає просушки після застосування окропу. Холод і окріп дають тимчасовий ефект, так як клопи повернуться в приміщення з часом. Мороз і холод можна застосовувати у випадках, коли в будинку немає рослин, інакше доведеться їх виносити. При такій «заморожування» можуть лопнути батареї центрального опалення і не тільки ваша квартира, але і весь будинок залишиться без тепла.

Виклик фахівців

Якщо ви не впевнені, що впораєтеся самостійно з хімічними засобами, то розсудливий буде звернутися в спеціалізовану фірму, де використовують вже випробувані препарати для нищення паразитів і мають відповідний досвід виведення їх в домашніх умовах і необхідне обладнання. Також ви отримаєте гарантію на виконану роботу.

Плюси: власники квартири не контактує безпосередньо з хімікатами. Фахівці проводять повну хімічну обробку приміщення з наданням гарантії своєї роботи.

Мінуси: необхідно буде з'їхати з квартири на кілька днів, згідно з інструкцією до використовуваного препарату. Застосовуються хімікати, так або інакше, ще якийсь час після обробки будуть впливати на організм людини. Не рекомендується для приміщень, де проживають люди з легеневими захворюваннями або алергією.

Профілактика появи клопів

Для профілактики появи клопів після всіх видів обробок бажано прати постільну білизну при температурі не нижче 60 градусів і міняти його не рідше одного разу на тиждень. Також рекомендується не тримати в будинку старі речі і позбуватися від них для запобігання появи кровосисних паразитів.

Боротьба з домашніми клопами завдання досить складна, але не варто цього лякатися, адже, в крайньому випадку, завжди можна звернутися до фахівців.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss