Главная Новости

Зарплатні картки від банків, умови обслуговування

Опубликовано: 08.10.2018

видео Зарплатні картки від банків, умови обслуговування

ТСН.Тиждень з'ясував, як китайцям вдається ніколи не стояти у заторах

У лютому багато українських банків заявили про повне припинення кредитування в Україні. На сьогоднішній день, незначними темпами вони починають відновлювати не тільки свої кредитні програми, а й активно шукають додаткові варіанти заробити.


Про маслообман: в Україні кожна друга пачка масла – фальсифікат

Одним з інструментів, який допоможе розширити клієнтську базу і отримати комісійний дохід, є картковий продукт банку. Левову частку в якому мають карти, отримані в рамках зарплатних проектів. За даними НБУ, на 1 квітня цього року банками було випущено майже 72 млн. платіжних карт, однак лише половина з них активні – тобто такими картами їх власники скористалися мінімум один раз за останні 3 місяці.

На сьогоднішній день, банкірам важливо «воскресити» неактивні карти і змусити українців якомога частіше використовувати «пластик», здійснюючи безготівкові розрахунки. Це формує дохід фінансистів у вигляді інтерчейнджингу (комісія, яка виплачується банком-еквайром на користь банку-емітента – ред.), одержуваного при оплаті в торгових точках. Мотивувати клієнтів зарплатних проектів активніше використовувати карти набагато легше за рахунок різних маркетингових програм і спеціальних умов співпраці з підприємствами.

Безумовно, залучення зарплатних проектів є одним з важливих напрямків в роботі з корпоративними клієнтами. 2013 ознаменувався стабільним розвитком даного сегмента. Цей тренд продовжився і в 2014 році. При цьому умови зарплатно-карткових проектів істотно не змінювались.

З зарплатними проектом все досить просто – випустити карти для співробітників і надати механізм для зарахування коштів на картки. Перевагою або нововведенням тут можуть бути тільки оптимізація існуючих процесів випуску карт (документообіг, терміни випуску карт, видача карт на території підприємства, персональний менеджер), а також зручність і оперативність зарахування на карткові рахунки, в тому числі наявність зручного і легкого у використанні інтерфейсу в дистанційних системах Клієнт-Банк та Інтернет-банкінг.

Карткова комісія

Природно, банки при наданні такого даного продукту, отримують конкретну вигоду – адже при зарахуванні коштів на картки співробітників компанія платить банку комісію.

На даний момент стандартна комісія за зарахування зарплати становить 1%».

За словами начальника центру розвитку продуктів СМБ УкрСиббанку BNP Paribas Group, з початку 2014 року в його банку введена можливість щорічної сплати комісії за обслуговування картки співробітників, що дозволяє економити до 15% від суми комісії за рік.

Картковий БУМ

Активно зростає і кількість укладених договорів по зарплатних проектах. База Єврогазбанку в середньому збільшується на 10% за місяць. А за результатами 2013 року обсяг портфеля укладених договорів Укрсиббанку збільшився на 21% порівняно з попереднім роком.

Просуваючи подібні проекти, банки пропонують клієнту-юрособі скористатись не лише послугою зарахування зарплат на карти, а й кредитними, депозитними продуктами, розрахунково-касовими та іншими операціями. Зарплатні проекти популярні у різних сегментів бізнесу.

Останнім часом збільшилась частка компаній агропромислового комплексу та торгівлі. Левова частка клієнтів, які оформили зарплатний проект, припадає саме на бюджетні організації, в тому числі силові структури, організації охорони здоров’я, навчальні заклади.

ТОП-10 переваг зарплатних проектів

Скорочення витрат на утримання додаткового персоналу (касирів, охорону, інкасацію). Скорочення коштів на зберігання і транспортування готівки. За наявності у підприємства мережі філій по Україні можлива видача зарплатних карт співробітникам усіх філій і зарахування зарплати одночасно всім співробітникам з центрального офісу підприємства. Відсутність необхідності попереднього замовлення грошових коштів у банку. Економія робочого часу (виплата зарплати здійснюється не на території підприємства, а в цілодобово працюють банкоматах і пунктах видачі готівки банку). Підприємство може використовувати зарплатні картки для інших виплат (допомоги, соціальних виплат, відрядних). Власникам зарплатних карт банки пропонують спеціальні умови по депозитним продуктам. В рамках зарплатних проектів більшість банків пропонують відкрити на картки співробітників кредитні лінії (овердрафти), а деякі банки – можливість оформити споживчий кредит або кредитну карту. З зарплатних карт не стягується комісія за зняття готівки в мережі банкоматів. Роботодавець забезпечує конфіденційність при виплаті зарплат.

Що пропонують українські банки за зарплатними проектами

Банк Комісія за переказ коштів Вартість відкриття Вартість річного обслуговування Комісія за отримання готівки в банкоматах банку Комісія за отримання готівки в касах
VAB до 1% Безкоштовно Безкоштовно, без випуску доп. Карти 1,5% + 5 грн. Безкоштовно
ProCredit Bank 0,8% мін. 50 грн. 5 грн. Безкоштовно 1,5% + 3 грн. Безкоштовно
OTP Bank від 0,3% до 1% 5 грн. Безкоштовно 1,25 + 4 грн. Безкоштовно
Укрсиббанк до 1% + 100 грн. Безкоштовно Безкоштовно Безкоштовно Безкоштовно
Платинум від 0,3% до 1% Безкоштовно Безкоштовно 1,5% + 5 грн 0-1%

Дані: сайти і колл-центри банків

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss