Главная Новости

Веганство

Опубликовано: 21.10.2018

Веганство часто називають крайньою формою вегетаріанства, хоча, це не цілком правда. Крайньою формою вегетаріанства, швидше вже, слід назвати сироїдіння.

Саме слово веган (vegan) вперше було запропоновано Дональдом Уотсоном (Donald Watson) в 1944 році. Він утворив його з трьох перших і двох останніх букв слова вегетаріанство (vegetarian), натякаючи тим самим, що веганство являють собою альфу і омегу, початок і кінець, саму суть вегетаріанського руху в цілому.

В останні роки рух веганів стає все більш і більш модним і поширеним. Бестселери серед книг про здорове харчування навперебій розхвалюють дієту, повністю виключає м'ясо, яйця, рибу, молоко, і, взагалі, продукти тваринного походження.

Західні зірки, такі як, наприклад, Наталі Портман, не приховують своєї пристрасті до цієї дієти з причин, що починається з етичних міркувань і закінчується контролем ваги.

У Росії цей рух, порівняно рідкісне в минулому, в наш час набирає все більшу і більшу популярність.

Але давайте спробуємо розібратися, чи можна назвати подібний спосіб харчування, який повністю виключає їжу тваринного походження, дійсно здоровим харчуванням.

На перший погляд, безумовно, так. Зустрічаючи ентузіастів веганства, ми бачимо щасливих, зовні здорових людей, які розповідають нам про те, наскільки більш сильними і витривалими вони стали завдяки своїй дієті.

Нерідкі розповіді і про те, як завдяки повної відмови від тваринної їжі у людей відступали хронічні захворювання. В цілому, ми бачимо успішних у своїх починаннях людей, якість життя яких, безумовно, покращився.

І все ж, на цьому шляху початківця вегана чекають деякі підводні камені. Найбільшим з цих каменів є те, що ви повинні мати непохитну силу волі, принаймні, на самому початку.

А також вам доведеться навчитися робити правильний вибір між сотнями, якщо не тисячами книг, які, найчастіше, дають не зовсім вірні, а іноді й абсолютно суперечливі поради з правильного підбору продуктів харчування.

Правильно спланована веганські дієта має ряд переваг, серед яких, наприклад, низький вміст насичених жирів і холестерину, проте, якщо ваша дієта спланована неправильно, то ви можете позбутися багатьох важливих поживних речовин і вітамінів, без яких ваше здоров'я може опинитися під загрозою.

Давайте зупинимося на цьому трохи докладніше. На утримання яких речовин у вашому раціоні слід звертати особливу увагу, якщо ви твердо вирішили перейти на дієту з повною відсутністю продуктів тваринного походження:

Протеїни. Продукти рослинного походження цілком здатні повністю задовольнити потребу вашого організму в білках.

Вам навіть немає необхідності поєднувати в обов'язковому порядку рис і бобові, як це часто радиться в спеціальній літературі. Але ви обов'язково повинні максимально урізноманітнити свій раціон, в який слід включати такі продукти, як цільне зерно, насіння, горіхи і боби, для того щоб повністю замінити білки тваринного походження.

Кальцій. У темно-зелених листових овочах, таких як, наприклад, броколі або китайська капуста, міститься цілком достатню кількість кальцію, хоча, безумовно, не таке велике, як наприклад, в молоці або сирі.

Також невелика кількість кальцію є в інжирі, соєвих продуктах, мигдалі. І все ж, багатьом веганам необхідна більша кількість деяких продуктів (соєве молоко, апельсиновий сік) або ж спеціально розроблених харчових добавок, для того щоб повністю задовольнити потребу свого організму в кальції.

Вітамін D. Його називають ще «вітамін сонця». Всім відомо, що ця речовина вкрай необхідно для кісткових тканин, але мало хто знає, що попоследнім науковим дослідженням, вітамін D також запобігає багато видів раку і захворювання серцево-судинної системи.

Основним джерелом вітаміну D є молоко. Сонце - також хороший джерело цього вітаміну, але в зимові періоди цього джерела явно недостатньо.

Для заповнення необхідної кількості вітаміну D більшості веганів необхідно вживати харчові добавки.

Вітамін B12. Цей найважливіший вітамін бере участь в кровотворенні, жировому і вуглеводному обміні, а також в клітинному розподілі.

Відомо, що вітамін B12 відіграє важливу роль в утворенні покриття нервів, і його хронічна нестача, особливо це стосується дітей, може призвести до незворотного порушення нервової системи. На жаль, вітамін B12 міститься тільки в продуктах тваринного походження, і в рослинних продуктах свого аналога не має.

Єдино можливим джерелом вітаміну B12 в веганскої дієті є харчові добавки.

При всьому цьому, не варто думати, що бути веганів, значить - вибирати між нічим не заправленим салатом і шматочком фрукта. Вегани, як ніхто, вміють цінувати в їжі не тільки корисні її якості, але і смак, красу і різноманітність.

Сьогодні, як ніколи раніше, вегетаріанці мають багатий вибір продуктів і широкий спектр страв, приготованих з душею і вигадкою виключно з продуктів рослинного походження. Смачні вегетаріанські страви зараз без будь-яких проблем можна приготувати з продуктів, які продаються в будь-якому супермаркеті.

Враховуючи психологічну прихильність багатьох людей до смаком і виглядом м'ясних продуктів, в сучасних магазинах ви легко знайдете різні замінники м'яса. Наприклад «фальшиве» м'ясо, виготовлене з чистого білка рослинного походження, часто прекрасно імітує текстуру, форму і смак різноманітних м'ясних продуктів, будь то котлети, гуляш або навіть гамбургери.

Замінники молока виготовляють із сої, рису і горіхів. Ви можете без проблем, купити вегетаріанське молоко, сир, сир, масло і майонез.

Найкраще, якщо ви будете експериментувати з наскільки це можливо великою кількістю різних продуктів, для того щоб знайти ті, які найбільш всього припадуть до смаку саме вам. Правильно підібравши продукти і поекспериментувавши з різними способами приготування, ви дізнаєтеся, що можете з легкістю насолоджуватися звичним для вас смаком страв.

Якщо ви любите готувати, то легко знайдете багато прекрасних вегетаріанських рецептів в Інтернеті або спеціальних кулінарних книгах. А з багатьох рецептів добре знайомих вам страв можна виключити м'ясні складові без будь-якої шкоди для їх звичного смаку.

Наприкінці своєї розповіді мені б хотілося поділитися з вами одним зі своїх улюблених рецептів. Ця страва припаде до смаку не тільки веганам, але і всім вашим друзям.

Він вкрай простий у приготуванні і легко вийде навіть у початківців.

Тайський суп з кокосовим молоком

Інгредієнти:

1 ст.л. оливкової олії,

2-3 зубчики часнику, дрібно нарізану,

4-5 пір'їнок зеленої цибулі, дрібно порізаних,

1 великий солодкий перець, порізаний довгими тонкими смужками,

800 мл. кокосового молока,

200 мл. рисового або соєвого молока,

1 пачка замороженої кукурудзи,

2 ч.л. порошку каррі,

¼ ч.л. тайської червоної пасти каррі,

½ чашка дрібно порізаної кінзи,

Сіль за смаком.

Приготування:

У каструлі нагріти оливкове масло, додати часник, зелений лук, солодкий перець і обсмажувати до золотистого кольору протягом 2-3 хвилин.

Залийте обсмажені овочі кокосовим молоком, додайте рисове молоко, кукурудзу, кінзу і каррі. Якщо користуєтеся тайської пастою каррі, то попередньо розведіть її в невеликій кількості холодної води.

Дайте закипіти і зменшіть до мінімуму. Накрийте кришкою і варіть на мінімальному вогні протягом 10 хвилин.

Наприкінці варіння приправте сіллю. Подавайте, прикрасивши листочками кінзи.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss