12 цікавих фактів про Південну Африку, які слід знати

  1. 1. Тільки в Південній Африці ви знайдете вулицю, на якій жили двоє лауреатів Нобелівської премії.
  2. 2. Найдавніші останки викопного людини були виявлені археологами в Південній Африці. Це місце часто...
  3. 3. Кількість корабельних біля берегів Південної Африки перевищує 2000, а багато хто з них відбулися...
  4. 4. У Південній Африці 11 державних мов, що мають рівний статус.
  5. 5. Виноробство в Південній Африці веде початок з 1659 року, коли голландський поселенець повідомив...
  6. 6. Південна Африка - єдина в світі країна з трьома столицями.
  7. 7. Найглибша шахта світу - це золотий рудник Мпоненг, який йде під землю на глибину до 4 кілометрів (2,5 миль).
  8. 8. Підприємець Марк Шаттлворт (Mark Shuttleworth), який керує розробкою операційної системи Ubuntu,...
  9. 9. Купол Вредефорт в Південній Африці - найбільший слід впав на Землю метеорита - свідоцтво самого...
  10. 10. 3 грудня 1967 року д-р Крістіан Барнард (Christiaan Barnard) увійшов в історію, вперше в світі...
  11. 11. У Південній Африці знаходяться вісім об'єктів зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, кожен з яких...
  12. 12. У 2009 році Генеральна асамблея ООН заснувала «Міжнародний день Нельсона Мандели», щоб увічнити...

1

1. Тільки в Південній Африці ви знайдете вулицю, на якій жили двоє лауреатів Нобелівської премії.

І Нельсон Мандела (Nelson Mandela) і архієпископ Десмонд Туту (Desmond Tutu) проживали на вулиці Вілаказі в районі Орландо-Уест в Соуето. Нобелівська премія миру була присуджена Туту в 1984 році за ненасильницьку боротьбу з режимом апартеїду. Мандела отримав Нобелівську премію миру в 1993 році разом з Ф. В. де Клерком (FW de Klerk) за їх роль в мирне закінчення режиму апартеїду і підготовку основи для демократії в Південній Африці. В наші дні будинок Мандели став музеєм .

2. Найдавніші останки викопного людини були виявлені археологами в Південній Африці. Це місце часто називають «Колискою людства».

В список місць знахідок людських скам'янілостей ЮНЕСКО включено п'ять окремих об'єктів. Археологічні знахідки свідчать про те, що еволюція людини йде по крайней мере вже 2,5 мільйона років. Південна Африка рясніє знахідками останків і артефактів ранніх гомінідів, які доводять, що вони використовували кам'яні інструменти вже 2 мільйони років назад і навчилися користуватися вогнем 1,8 мільйона років тому.

3. Кількість корабельних біля берегів Південної Африки перевищує 2000, а багато хто з них відбулися понад 500 років тому.

Протяжність берегової лінії Південної Африки перевищує 2500 кілометрів (1500 миль). Більша її частина таїть небезпеку. За довгі роки море поглинуло тисячі судів (Багато хто з них пропали безвісти). За деякими оцінками ця кількість сягає 3000. У наші дні місця корабельних аварій знаходяться під захистом південноафриканського законодавства.

4. У Південній Африці 11 державних мов, що мають рівний статус.

Через етнічного та культурного різноманіття Південну Африку називають «райдужної нацією». Конституція Південної Африки визнає 11 державних мов . Перепис населення 2011 року засвідчив, що для 22,7 відсотків південноафриканців рідною мовою є зулуський. Отже, він є найпоширенішою мовою спілкування. У діловому середовищі найбільш поширена англійська мова.

5. Виноробство в Південній Африці веде початок з 1659 року, коли голландський поселенець повідомив про успішне виготовленні вина з винограду французького сорту Мюськаде.

Тепер Південна Африка входить в десятку найбільших світових виробників вина . Багато хто стверджує, що дорога Route 62 протяжністю близько 850 кілометрів (більше 500 миль) - найдовший винний маршрут в світі. Правда це чи ні, але цей маршрут без сумніву один з наймальовничіших.

6. Південна Африка - єдина в світі країна з трьома столицями.

Всупереч поширеній думці, Преторія - не єдина столиця Південної Африки. Насправді, у Південної Африки три столиці : Преторія (адміністративна), Кейптаун (законодавча) і Блумфонтейн (судова). В Конституції Південної Африки вказано тільки одне місто - Кейптаун, де засідає Парламент. Більшість іноземних посольств знаходиться в Преторії, але у багатьох країн також є консульства і в інших містах.

7. Найглибша шахта світу - це золотий рудник Мпоненг, який йде під землю на глибину до 4 кілометрів (2,5 миль).

Щоб зрозуміти, наскільки глибокий рудник Мпоненг , Спробуйте подумки поставити один на одного 10 хмарочосів Емпайр-Стейт-Білдінг. Мпоненг входить в золотоносний пояс Вітвотерсренд, який є джерелом майже половини коли-небудь видобутого золота. Відкриття родовища золота в цьому регіоні в 1886 році послужило поштовхом до золотій лихоманці , В результаті якої виник Йоганнесбург.

8. Підприємець Марк Шаттлворт (Mark Shuttleworth), який керує розробкою операційної системи Ubuntu, став першим південноафриканським космічним туристом.

Шаттлворт в якості назви своєї операційної системи вибрав африканське поняття Ubuntu, яке приблизно перекладається як «людяність», а буквально - «Я такий як є, тому що ми всі такі». Будучи програмним забезпеченням з відкритим вихідним кодом, Ubuntu розробляється і вдосконалюється в рамках колективних зусиль. Однак Шаттлворт прославився не тільки завдяки Ubuntu. Він заявив про себе ще в квітні 2002 року, коли витратив 20 мільйонів доларів на 10-денну подорож в космос.

9. Купол Вредефорт в Південній Африці - найбільший слід впав на Землю метеорита - свідоцтво самого грандіозного за всю історію Землі одноразової викиду енергії.

купол Вредефорт - частина величезного метеоритного кратера. Радіус цього ударного кратера близько 300 кілометрів (186 миль). За розрахунками, метеорит розміром з гору - від 5 до 10 кілометрів (від 3 до 6 миль) в поперечнику - рухався зі швидкістю понад 36 000 км на годину (22 369 миль на годину). У 2005 році Купол Вредефорт став об'єктом всесвітньої спадщини .

10. 3 грудня 1967 року д-р Крістіан Барнард (Christiaan Barnard) увійшов в історію, вперше в світі здійснивши пересадку серця від людини людині в Кейптаунська лікарні Гроот-Шур.

Південноафриканці зробили безліч інших проривів в медицині, включаючи винахід вакцини від жовтої лихоманки і аксіаільную комп'ютерну томографію (АКТ) . Автори кожного з цих винаходів отримали Нобелівські премії. Якраз в цьому році група південноафриканських учених виявила, що причиною більшості серцевих нападів є мутація в гені CDH2 .

11. У Південній Африці знаходяться вісім об'єктів зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, кожен з яких відображає важливий аспект культурного і природного ландшафту цієї країни.

У число цих об'єктів входять культурні скарби, наприклад, останки копалин людей, найдавніше самобутнє королівство Південної Африки, наскальний живопис бушменів, система традиційного землекористування народу нама і в'язниця для політичних в'язнів (серед яких був і Нельсон Мандела). Інші об'єкти оберігають унікальну природу Південної Африки - від Капській флористичної області до водно-болотного району Ісімангалісо і Купола Вредефорт.

12. У 2009 році Генеральна асамблея ООН заснувала «Міжнародний день Нельсона Мандели», щоб увічнити спадщину цієї видатної людини.

Міжнародний день Нельсона Мандели відзначається щорічно 18 липня, у день народження Нельсона Мандели. В ознаменування 67-річного вкладу Мандели в справу свободи і миру, всім пропонується витратити в цей день 67 хвилин на роботу зі зміни світу на краще.

У 2013 році 18 липня довелося на період проведення конференції ICANN47 в Дурбані. Піонер африканського інтернету д-р НДІ Куейнор (Nii Quaynor) віддав належне спадщині Нельсона Мандели. Дивіться запис його промови . У той же день кілька учасників конференції на чолі з президентом і генеральним директором ICANN Фаді Шехади (Fadi Chehadé) на громадських засадах попрацювали в коледжі міста Дурбан, навчаючи студентів і допомагаючи їм втілювати в життя мистецькі проекти.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация