12 питань про армію

"Вчися якнайкраще, а то в армію підеш!" - традиційна страшилка для хлопчиків шкільного віку. При цьому далеко не всі батьки, як і самі потенційні призовники, знають, за яких саме обставин належить віддавати Батьківщині "почесний обов'язок".

На питання відповідає Олексій Князєв, начальник 4-го напрямку (призову та підготовки громадян до військової служби) 2-го управління Головного організаційно-мобілізаційного управління Генерального штабу Збройних Сил РФ На питання відповідає Олексій Князєв, начальник 4-го напрямку (призову та підготовки громадян до військової служби) 2-го управління Головного організаційно-мобілізаційного управління Генерального штабу Збройних Сил РФ.

Якщо випускнику виповнилося 18 років до закінчення школи , Чи буде у нього можливість вступити до вузу? Або відразу після отримання атестата його закличуть на службу?

- З червня 2011 року діє закон, за яким право вступити до вузу надано кожному, незалежно від того, досяг випускник до моменту завершення навчання в школі призовного віку чи ні. Правда, щоб надали відстрочку до 1 жовтня, необхідно успішно здати ЄДІ. Ті, хто з цим не впорався, в вуз в будь-якому випадку не надійдуть, так що і відстрочка для них не передбачена. При цьому обов'язкова умова для отримання відстрочки - надання до військового комісаріату копії документів, що підтверджують здачу ЄДІ.

Чи мають батьки право бути присутнім на медичної комісії у військкоматі?

- Присутність батьків на медичної комісії законодавством не передбачено. І це обгрунтовано. По-перше, тому що не всякий юнак в присутності мами розповість про свої хвороби. А по-друге, це дозволяє уникнути тиску на лікарів.

До речі, хлопців, призваних на військову службу, потім чекає ще один медичний огляд - вже на збірному пункті. А ось присутність батьків на призовний комісії дозволено. Тут вони зможуть поговорити і зі старшим лікарем (при необхідності він розповість про стан здоров'я призовника, роз'яснить висновок медкомісії). На призовної комісії їм також повідомлять, в який вид збройних сил, рід військ і чому спрямований на військову службу їх син. Під час призову восени 2011 року цим правом скористалося понад 10 000 батьків.

За яким принципом визначають місце майбутньої служби і рід військ?

- Вид збройних сил і рід військ визначає призовна комісія з муніципального утворення - в залежності як від потреб армії, так і від стану здоров'я юнаки і рівня його освіти. Останнім часом ми намагаємося, по можливості, направляти призовників для проходження військової служби ближче до місця їх проживання. В першу чергу це стосується одружених і тих, у кого є діти, а також хворі або пенсійного віку батьки (жінки - старше 55 років, чоловіки - старше 60 років). Але треба розуміти, що, наприклад, на Далекому Сході потреба військ значно більше, ніж є призовних ресурсів. Якщо говорити про москвичів, то приблизно половина з них залишається служити в Москві і Московській області, а решта вирушають в інші регіони.

Наскільки великий шанс у призовника виявитися в "гарячій точці"?

- Такий шанс теоретично існує, але не раніше, ніж через 6 місяців служби. Та й "гарячих точок" сьогодні, в общем-то, у нас немає. У всякому разі, в Чеченську Республіку військовослужбовців за призовом не направляють.

Які обставини дають юнакові відстрочку або право не служити зовсім?

- Зі скороченням терміну служби з 2-х років до 1 року скоротилося і кількість відстрочок. Повний перелік підстав для звільнення від призову вказано в статті 23 Федерального закону "Про військовий обов'язок і військову службу", а перелік відстрочок - там же, в статті 24. Мають право на відстрочку від призову на військову службу студенти денних відділень вищих навчальних закладів за умови навчання за акредитованими спеціальностями. Студенти середніх професійних освітніх установ мають право на відстрочку, але тільки до досягнення ними 20 років.

Крім того, право на відстрочку є:

  • у опікунів і піклувальників неповнолітніх братів і сестер;
  • у службовців органів МВС, протипожежної служби, кримінально-виконавчої системи, органів з контролю за обігом наркотичних і психотропних речовин та митних органів (при наявності у них вищої професійної освіти і спеціальних звань);
  • у депутатів Держдуми, Федеральних Зборів Росії, представників органів державної влади суб'єктів Російської Федерації і голів муніципальних утворень - на термін повноважень в зазначених органах;
  • у батьків двох і більше дітей. До речі, якщо у військовослужбовця за призовом будинку залишився дитина до 3 років, сім'ї виплачують щомісячну допомогу в розмірі понад 7 тис. Рублів.

Право на звільнення від призову мають ті, у кого є вчений ступінь. А також сини або рідні брати тих, хто загинув (помер) в період проходження військової служби за призовом. Не підлягають заклику на військову службу громадяни, які відбувають покарання, які мають незняту або непогашену судимість, щодо яких ведеться дізнання або справа вже передана до суду.

Які переваги дає навчання на військовій кафедрі вузу?

- Навчання на військовій кафедрі, як і в навчальному військовому центрі вузу, саме по собі права на відстрочку не дає. Тобто якщо юнак закінчив коледж (читай: вже використовував відстрочку), вступив до інституту і там - на військову кафедру, його все одно закличуть на військову службу. Але якщо випускник після закінчення школи відразу вступив до вузу і паралельно з основним навчанням успішно закінчив військову кафедру, йому присвоюється військове звання офіцера запасу і призову на військову службу він не підлягає.

Сьогодні багато випускників шкіл і вузів прагнуть продовжити навчання в закордонних навчальних закладах Сьогодні багато випускників шкіл і вузів прагнуть продовжити навчання в закордонних навчальних закладах. Як в цьому випадку повинні складатися їхні стосунки з призовної комісією?

- Якщо громадянин їде в іншу країну на постійне місце проживання, він повинен знятися з військового обліку, і ніхто його вже закликати на військову службу, природно, не стане. Але якщо його місце проживання офіційно на території Російської Федерації, то навчання в зарубіжному вузі не дає право на відстрочку від військової служби. Якщо згідно із законом, то так: відслужи, а потім учись, де хочеш.

Хто і як може надійти на альтернативну цивільну службу?

- Альтернативну громадянську службу (АГС) вибирають ті, чиїм переконанням чи віросповіданням суперечить несення військової служби. Як правило, призовні комісії йдуть назустріч таким призовникам, якщо вони аргументують свою відмову. Можна, наприклад, привести свідків, які підтвердять переконання, що не дозволяють встати під рушницю.

А головна причина, по якій, як правило, призовнику відмовляють в напрямку на АГС - юнаки зголошуються занадто пізно. Справа в тому, що за законом для проходження АГС треба звернутися із заявою до військового комісаріату за місцем проживання не пізніше, ніж за півроку до призову. Тобто якщо юнакові виповнюється 18 років до осіннього призову 2012 року, заяву до військкомату треба подавати до 1 квітня 2012 року. За ці півроку Федеральна служба з праці та зайнятості підбере для нього робоче місце - як правило, за межами того суб'єкта Федерації, де призовник проживає. Тому ті, хто проходять АГС, живуть в гуртожитках (заробітна плата у них повинна бути не менше, ніж мінімальний розмір оплати праці). При цьому строк альтернативної цивільної служби більше, ніж військової: 18 місяців, якщо юнак працює на підприємстві або організації силових відомств, і 21 місяць, якщо працює на цивільному підприємстві. До речі, ще на АГС мають право ті, хто відноситься до корінного малому народу і веде традиційний спосіб життя. В останні роки на альтернативну цивільну службу направлено приблизно 0,2% від загального числа призовників.

Як сьогодні взаємодіють школа і армія?

- Сьогодні підготовку з основ військової служби в школі проводять в рамках курсу "Безпека життєдіяльності". Причому потім оцінку ставлять саме по ОБЖ, а не по ОВС. Правда, після 10-го класу для хлопчиків організують 5-денні збори. Але, звичайно, для підготовки їх до служби в армії цього абсолютно недостатньо. При бажанні підготовку з військово-облікової спеціальності можна отримати в ДОСААФ Росії - наприклад, за програмою підготовки військового водія. Відповідне напрямок тим, хто пройде відбір, дає військовий комісаріат.

Останнім часом багато говорять про гуманізацію призову на військову службу, про її відкритості і прозорості. У чому все це виражається?

- Нововведень чимало. Зокрема, сьогодні до складу призовної комісії входять представники громадських організацій: наприклад, комітетів солдатських матерів, козацьких товариств і т. П. Крім того, батьки призовників мають право супроводжувати сина зі збірного пункту до місця служби (правда, за свій рахунок), щоб на власні очі побачити умови, в яких він буде проходити військову службу. У будь-якому випадку, після того як призовник відправився до місця служби, батьків зобов'язані протягом тижня оповістити, де і в який військової частини він служить.

Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом, повністю звільнені від будь-якої господарської діяльності: весь рік вони займаються тільки військовою підготовкою. Призовникам дозволено користуватися мобільними телефонами - порядок їх використання регламентує командир частини (зрозуміло, що дзвонити мамі з режимного об'єкта, щоб поговорити, нікому не дозволять).

Чи можна батькам відвідувати сина? Або, може, солдату покладено відпустку?

- З огляду на, що термін військової служби за призовом скорочений до 1 року, обов'язковий відпустку не передбачений, зате військовослужбовець має право на звільнення в вихідні дні. Якщо, звичайно, на нього не накладено дисциплінарне стягнення і він не позбавлений звільнення. Залежно від встановленого в частині розпорядку дня, є дні (зазвичай субота і неділя), коли батьки самі можуть відвідувати сина.

Що робити батькам, якщо їх син під час служби все-таки стане жертвою дідівщини?

- Останнім часом, завдяки вищепереліченим нововведень і скорочення терміну військової служби, випадків нестатутних відносин серед солдатів стало значно менше. Якщо ж все-таки у вас є серйозні причини для тривоги, за допомогою треба звертатися в органи по роботі з особовим складом або військову прокуратуру гарнізону. Всі необхідні для цього телефони повинні бути доступні і військовослужбовцям (вивішені на видному місці в частині), батькам знайти їх тим більше нескладно. Крім того, під час призову в кожному військовому комісаріаті діє "пряма телефонна лінія" - всі номери телефонів вказані на офіційному сайті Міноборони .

Обговорення

Було мені 24 роки і мені сказали: а ти не зі своїм закликам прийшов, ми тебе повинні бити, ось виведуть на плац і застовляет місці сніг одного, в полку, і 12 мокорожек давали і півсклянки чаю і 2 шматочки хліба і все. А орав з 5 ранку до 10 вечора, поки виснаження не розпочалося, а в госпіталі били за наказом командирів, мед.служби, там просто тримався. У частину привезли і знову голод, і по ногах штовхали що ногу не міг тягнути у мене плоскостопості. Голод важче подолати. І кажуть мені: підписуй папір на психушку, я в відмову. Я сказав судіть мене условку давайте. Я відмовляюся служити і виконувати ваші накази і т. Д. Додому приїду піду працювати таксистом. Тоді мене під арешт посадили без їжі і бити стали. Тоді я зрозумів що пора валити, а воєнкома грохнути. Що він мене відправив у пекло і лікаря теж який зробив надріз і не зробив операцію до дому не дістатися і у мене не було присяги. Тоді я став готуватися до втечі. Втрачати нічого було. тоді шансів було 0,2%, до хочаб та дач дістатися просто поїсти. На вулиці - 50градусов, теплий одяг забрали. У літньому одязі кілометра 3 пробіжиш і замерзнеш. А до міста км10. 2500 чоловік частину. Хто на поточний рік відслужив пачками бігли, хто пів року. На всі засуви казарми закриваються і автоматників вистовляют. Собак. А вертольоти літають над полем хто побіжить їх хапають, а потім невідомо долі втікачів. І я зумів звідти втекти. на 23 лютого коли всі п'яні будуть, розслабитися охорона караули. 3500 км подолав. За подельная документам в перуці, пів країни прехал жд, автобусами, в микрики з офіцерами, я під студента ботаніка закосив, окуляри і довге волосся, ще собака на залізничному вокзалі мене обнюхувала. Проблема була вибратися з Чити адже в кишені всього було 50 руб на банку згущеного молока ні телефону ні зв'язку. А військову частину підняли по тривозі. А роту почали ганяти. Це не моя рота була просто з роти в роту переводили щоб мене там Колат. Довелося мені на 23 лютого навколо чіти пройти в мінус 56 градусів. Головне неостонавліваться а то замерзнеш. А в самій Читі патрулі. Ось і прибився до кримінальників дали одяг житло, а ввечері вже хотіли мене назад в частину продати. Поки главорі шукали вигоду. Я взяв у сусідки телефон і подзвонив додому. Попросив допомоги. Приїхала жінка пінсіонер КДБ, і допомогла сховала, дала одяг, а від форми довелося позбутися по ній могли швидко знайти. Так і їхав в маршрутці з Читинської офізцерамі які були у відпустці. І не знали що з ними солдат їде. Доїхав до Улан-Уде, там знову на микрик. А там їхали через байкал оз. Зупинилися у кафе перекусити. Я пішов мити руки і ізаугла винурнала ДПС з занесенням на мене, в 3х метрах і вискачілі даішники, і я злякався паніка, і став від них тікати навколо машини а вони зрозуміти нічого неможуть. Ось мене стали люди окрікавать щоб я не бігав заспокоївся. А я думав що етотгруппа захоплення. Вообщем все устаконілось зайшов в кафе і з усіма їмо за загальним столом. Все шапки зняли а я не знімаю. Перука облезжій, голова болить, жарко в ньому їм, і очі вже болять через окуляри їсти, а все роздяглися і на мене все дивно дивляться. Потім поїли і поїхали. Значить остонавлівают на посаді і просять усіх вийти. Ми виходимо і нам обьевляют машина в угоні. Чекайте нову газель. Доїхали до Іркутська. А там грошей тільки на поїзд. Вообщем проверют паспорт і мене. Довго дивляться на мене і думають посадити або не посадити на поїзд. І посадили. на поїзд доїхав до Красноярська там собака, що то службова довго мене рознюхує на а потім жінка міліціонер кінолог далі пройшла з собачкою. А з собою мені дали іконку, сказала: візьми з собою ікону вона тобі допоможе. Сказали мені: це твоя друга мама, якби не вона тебе б там похронілі. Хотілося ще в частину повернутися в Читі, але КДБ пенсіонери сказали, там вже все, немає сенсу тобі возрощаться, навіть не думай

20.03.2018 8:55:19, Максім107

Вообщем давали відстрочки, прописався в іншій республіці поки заочно навчався і відновлює здоров'я, сколіоз, плоскостопість, ЧМЗ, закінчив росто дсааф, займався рукопашним боєм, готувався до армії, комісія забракавала з варікацелі, взагалі збігав до лікарні, зробили операцію. Вообщем чере 2 місяці в армію пішов. Сам просився і взяли в піхоту. У Читу, на 1.5 року, реформа йшла, міг піти і на рік, отліжаться після операції. А там голод в учебки і виявився рецедив варікацелі, госпіталь. Місяць в госпіталі і назад в учебку. Служба не пішла. Додому хотілося, звільнень немає, не годують, так голодували і зарплати немає, після такого ставлення 97% відмовилися потім йти за контрактом. А нам кричали офіцери: то що ви прийшли служити ви пидор ... Знайшли каму служити, в той час був Сердюков, Медведєв 2007 - 2009 рік. Але потім прийшли додому. На вища оброзование вимагають ЄДІ, а від голоду напевно мізки висохли та й від гнилої картоплі, з простроченим м'ясом. Можна так сказати гірше ніж до зекам ставилися. Багато намагалися комісоваться з окремих рот і т. Д по блату. А хто насправді хворів мучилися до дембеля

20.03.2018 8:19:16, Максім107

5

20.03.2018 8:08:55, Максім107

А я не згоден. Не всім підходить армія з її засадами

10.05.2016 11:03:06, vaso 111

Чи не служив не мужик, не народила НЕ баба!

хлопець, якщо насправді не надійшов, повинен йти в армію. не розумом, значить здоров'ям багатий

Я вважаю що кожен хлопець повинен пройти військову службу.

а відстрочка діє на магістратуру?

Ех, треба здати добре сесію, інакше армія за мною плаче: D

Скажу так, що дідівщина в армії скоротилася тільки завдяки зменшенню терміну служби і більш не через чого.

В армію йти треба. Треба хлопчиків привчати до порядку і дісціпліне.Сам по собі знаю, що не пройшовши школу в армії не зміг би стати нормальною людиною, а страшилки, ті, що показують по телевізору це все ситуація створена людьми так чи інакше "відкосити" від служби

Ех, знову про службу заговорили. Да уж, служба в армії справу, від якого багато хто хоче відкосити, а я ось уже подумую з універу втекти в війська. Тому-що дістало вже все. Тупувата система освіти у нас. Але насправді я так гніваюся, в основному тому-що зробив дурість під час вступу і пішов не на ту спеціальність, на яку хотів. А стаття сама по собі дуже корисна і інформативна - спасибі!

Був затверджений закон про службу в армії. Крім іншого, в ньому в якості особливого умови обмовлялося, що «від військової служби звільняються ... призовники, які є релігійними служителями, монахами, учнями семінарій, що належать до визнаних релігій, якщо вони цього бажають». Служителі Грецької православної церкви завжди звільняються від служби в армії, не стикаючись з труднощами або порушеннями прав людини.

нічого нового тут не напісано..просто скорочено то, що і так відомо. якщо кому цікаво, краще вивчіть всі ці питання на сайті солдатських матерів.

Чесно, кажучи, страшнувато дітей в армію віддавати ...

.

Коментувати можут "12 запитань про армію"

Або відразу після отримання атестата його закличуть на службу?
Чи мають батьки право бути присутнім на медичної комісії у військкоматі?
За яким принципом визначають місце майбутньої служби і рід військ?
Наскільки великий шанс у призовника виявитися в "гарячій точці"?
Які обставини дають юнакові відстрочку або право не служити зовсім?
Які переваги дає навчання на військовій кафедрі вузу?
Як в цьому випадку повинні складатися їхні стосунки з призовної комісією?
Хто і як може надійти на альтернативну цивільну службу?
Як сьогодні взаємодіють школа і армія?
У чому все це виражається?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация