19 фактів про Рона-Альпах

2 2. Канал, що прикрашає місто Аннесі - Тіу, насправді не канал, а річка, причому, найкоротша у Франції - її довжина всього лише 3,5 км. Біля гирла цієї річки розташувався незвичайний середньовічний монумент - Острівний палац, що нагадує своїми обрисами ніс корабля. Так ось, в тій частині, що моряки називають «форштевнем», до 1981 року розташовувалася православна каплиця, заснована російськими білоемігрантами.

3. Туринська плащаниця не завжди була туринської, до 1578 року його зберігалася в замку герцогів Савойї в їх столиці Шамбері. До речі, навіть після приєднання в 1860 році Савойї до Франції, усипальниця правлячої в Італії Савойської династії залишилася «за цю» сторону Альп. Савойські графи і герцоги, також як і італійські королі, включаючи останнього, покояться в абатстві Откомб, на березі озера Бурже.

4. Королівський монастир Бру в місті Бург-ан-Бресс можна назвати європейським Тадж-Махалом: приводи для побудови цих архітектурних шедеврів збігаються. Династичні шлюби рідко бувають щасливими, проте Маргариті Австрійської пощастило - шлюб з герцогом Савойський Філібером приніс подружжю любов ...

Але щастя було недовгим: бідолаха Филибер загинув на полюванні в віці 23 років в результаті нещасного випадку. Молода вдова провела в жалобі залишок життя, а жила вона ще чверть століття.

Ставши регентшею Нідерландів, Маргарита прислала кращих майстрів Фландрії в Бург-ан-Бресс, і монастир-усипальниця Філібера, де, до речі, похована і сама Маргарита, по праву вважається шедевром полум'яніючої готики.

Ставши регентшею Нідерландів, Маргарита прислала кращих майстрів Фландрії в Бург-ан-Бресс, і монастир-усипальниця Філібера, де, до речі, похована і сама Маргарита, по праву вважається шедевром полум'яніючої готики

5. Римський театральний комплекс в Ліоні був покинутий після заселення міста бургундами - театральне мистецтво не входило в їх «варварські» традиції, а розібрати кам'яні споруди виявилося непросто.

В середні віки вважалося, що там мешкають примари, і театр поступово перетворився в покинутий пагорб. Розкопали його тільки в ... 1934 році. Цікаво те, що це один з небагатьох театральних комплексів, де добре збереглися обидва театри - і великий, і малий.

6. Лионская «Ейфелева вежа» - дійсно копія третього поверху паризької вежі, була побудована на гроші антиклерикально налаштованих жителів Ліона, в піку базиліці Фурвьерской богоматері і майже одночасно з нею.

7 7. У Ліонському кафедральному соборі св. Іоанна Хрестителя князь Михайло Чернігівський безуспішно просив у західних владик допомоги від монголів, тата Климент V і Іоанн XXII служили перші меси, кардинал Рішельє отримував кардинальську шапку, а Генріх IV вінчався з Марією Медічі.

Також, там знаходяться найстаріші в світі годинник, календар яких був «запрограмований» ще в XIV столітті до 2019 року.

8. Ліон - батьківщина кінематографа, брати Люм'єр тут створили перші фільми. У зв'язку з цим вважається хорошим тоном віддавати в відповідний ліонський музей декорації голлівудських блокбастерів. Зрозуміло, в Ліоні є і будинок-музей прославлених братів.

9. У 1312 році, рівно сім століть назад, король Філіп Красивий виніс вирок ордену Тамплієрів. Зробив він це в кафедральному соборі міста Вьенн - соборі Св. Маврикія, спеціально виїхавши за межі тодішньої Франції, щоб надати своєму вчинку риси легітимності.

10. У містечку Сан-Дезіре в департаменті Ардеш знаходиться єдиний в своєму роді музей ... самогонних апаратів. Творець його, пан Готьє, сам знатний винокур, зібрав унікальну колекцію машин зеленого змія з усієї Франції. А продукцію самого мсьє Готьє можна спробувати в сусідньому залі - неабиякі наливочки, скажу я вам!

11. Листоноша Фердинанд Шеваль з містечка Отрів, що в департаменті Дром, відрізнявся не тільки бурхливою фантазією, але і титанічним завзятістю. Свій «ідеальний палац» він будував 33 роки, в основному ночами - вдень він розносив пошту. Те, що він побудував, повалило в благоговійний трепет Гауді і Пікассо. Але листоноша на цьому не зупинився. Оскільки мер заборонив йому бути похованим в своєму палаці, впертий Шеваль останні 8 років життя присвятив будівництву власної «стильною» могили на міському кладовищі.

12. Олена Турнонская - мешканка замку в однойменному місті на березі Рони - в XVI столітті, як кажуть, послужила прототипом шекспірівської Офелії.

13. Ущелина річки Ардеш, завдяки величним пейзажам, називають французьким Колорадо. Але це ще і батьківщина світового мистецтва - тут, в печері Шові, в 1997 році виявили найдавніші на планеті наскальні малюнки, яким майже 35 000 років.

14. Центром вирощування «чорних діамантів» - трюфелів, у Франції вважається південь департаменту Дром. Правда, полюють за трюфелями не з свинями, а зі спеціально дресированими собаками. Неподалік, в містечку Ришранш по суботах в сезон буває найбільший в Європі трюфельний ринок.

15. У підніжжя гірського масиву Веркор, в містечку Сен-Жан-ан-Руайян знаходиться найбільша в Європі майстерня православних ікон, що носить ім'я св. Іоанна Дамаскіна. А неподалік, в долині цирку Лаваль, сховався православний монастир св. Антонія, що привертає віруючих численними реліквіями.

16. У печерах Шоранш на Веркора можна побачити найбільші в світі скупчення так званих «фістульних сталактитів» - найтонших кальцитових трубочок, що ростуть по сантиметру в століття. Деякі з них досягають декількох метрів у довжину. А по інший бік Веркора - печери Сассенаж, які могли надихнути Данте на опис пекельних врат.

17 17. Найчистіше озеро Європи - Савойське озеро Аннесі, правда, його очищали штучно. Втім, чемпіон по природної чистоти вод теж знаходиться в Савойї - це озеро Егблетт між масивами Епін і Шартрез. Та й Бурже - найбільше озеро Франції, розташувалося саме по сусідству.

18. Завдяки кільком перетинають місто каналам, місто Аннесі називають «Альпійської Венецією». Також з містом св. Марка Аннесі ріднить те, що щорічно в кінці лютого - початку березня тут проходить карнавал, який не поступається за красою і примхливості костюмів своєму італійському натхненнику.

19. Невгамовний вільнодумець Вольтер останні роки життя провів в садибі Ферні на швейцарському кордоні, в країні Жекс. За іронією долі, побудований сучасними вольтер'янцями великий адронний коллайдер розташовується якраз під садибою Вольтера, на глибині 170 метрів ...

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация