2 серпня свято - яке сьогодні свято - День Іллі 2 серпня - Ільїн день 2 серпня - традиції, історія свята - що можна і не можна робити - чому не можна купатися в Ільїн день 2 серпня

  1. історія свята
  2. Традиції в Ільїн день
  3. Отже, в День Іллі не можна:
  4. Молитва пророка Іллі

Вважається, що пророк Ілля, що вознісся на небо на вогненній колісниці, "завідує" дощами і блискавками. Вважається, що пророк Ілля, що вознісся на небо на вогненній колісниці, завідує дощами і блискавками

В Ільїн день не можна купатися / фото galleryua.com

історія свята

Його ще називають Ільїн день, цей не тільки церковне свято багатий на традиції і прикмети. Відзначимо, що католицька церква вшановує пам'ять пророка взимку - 16 лютого.

Дівчата з давніх пір просили у пророка Іллі хорошого чоловіка, а селяни - дощу під час посухи. Також молитва, звернена до нього, допомагає досягти успіху в будь-якій справі і позбутися від хвороб.

Варто нагадати, що за часів язичництва слов'яни 2 серпня відзначали Перунів день - бога грому і військової доблесті. Але після хрещення Русі його «переписали» на День пам'яті пророка Іллі - повелителя грому, небесного вогню, дощу, врожаю, родючості і воїнів. Ілля - «грізний святий». Вважається, що він мчить по небу на колісниці, пускаючи блискавки в тих, хто не бажає дотримуватися закон Божий.

Традиції в Ільїн день

У православних храмах 2 серпня моляться і звершують богослужіння в ім'я пророка Іллі.

У наших предків були свої традиції і звичаї на Ільїн день: в цей день сусідні села влаштовували спільні трапези. Крім того, в це свято було прийнято роздавати їжу малозабезпеченим і бездомним.

Також День Іллі був пов'язаний з початком жнив. Вважалося, що саме в це свято закінчується літо і починається осінь. У цей день під заборону потрапляли польові роботи - пророк може вразити таку людину блискавкою.

Ніч на Іллю наші предки називали «горобиної», оскільки висока ймовірність того, що будуть виблискувати блискавки і гриміти грім, а птиці почнуть поводитися дивно, врізаючись у зустрічні предмети.

В Ільїн день і після нього купання в водоймах - під забороною: вода стає дуже холодної - можна застудитися, а також в ній в це свято можна зустріти будь-яку нечисть.

У свято Іллі вмиваються джерельною водою: це захищає від хвороб і псування.

Крім того, в День Іллі не можна було відпускати домашніх тварин на вулицю, щоб нечиста сила не вселилася в них. Вважалося, що саме в цей день Ілля роз'їжджає на колісниці по небу і метає стріли-блискавки у всю нечисть, а наші предки вважали, що істоти могли вселитися в тварин.

Напередодні Дня Іллі проводили обкурювання городу, худоби, полів і житла ладаном, щоб блискавка не влучила.

Читайте також Сьогодні в Україні відзначають 1030-річчя хрещення Київської Русі (відео)

Отже, в День Іллі не можна:

  • працювати в поле і по дому;
  • голосно кричати і співати - може вдарити блискавка;
  • лихословити і допускати погані думки;
  • випускати на вулицю домашніх тварин;
  • в цей день не можна стояти під деревом - може вдарити блискавкою;
  • не можна стояти на перехрестях, так як там збирається нечисть;
  • купатися.

Прикмети в Ільїн день:

З Ільїна дня купатися не можна - Ілля в воду написав

До Іллі люди купаються, а після нього з річкою прощаються

З Ільїна дня вода холодна

З Ільїна дня вода холоне

З свята Іллі вода все холодніше

Якщо чути грім, то Ілля небеса об'їжджає в своїй колісниці

Іллею жнива починається, а літо закінчується

Якщо в Ільїн день пожежа трапиться, то до води в вогонь молоко ллють, щоб далі не розійшовся

Не можна працювати на Ільїн день в поле - небесним вогнем спалить

До Іллі навіть поп дощу не благаючи, а після нього баба своїм фартухом нажене

Після Ільїна дня ніч темна і особливо довга

Хто потрапив в цей день під дощ, то запасся здоров'ям на весь рік

Хто в це день копиці вважає, той скоро все добро втратить

Хто в це день копиці вважає, той скоро все добро втратить

Ілюстрація REUTERS

Молитва пророка Іллі

Про святий пророче Божий Іліє, моли про нас Чоловіколюбця Бога, нехай дасть нам, рабам Божим (імена), дух покаяння та плачу за гріхи наших, і всесильною Своєю благодаттю нехай допоможе нам шляху беззаконня оставити, преспеваті ж у всякій справі Блазе, і в боротьбі з пристрастями і похотями нашими нехай укріпить нас; да усадить в серця наші дух смирення і лагідності, дух братолюбства і незлобия, дух терпіння і цнотливості, дух ревнощів до слави Божої і про спасіння своє і ближніх добре піклування. Відверни від нас заступництвом твоїм праведний гнів Божий, і тако в світі та в побожності пожівше в цьому веце, сподобилися причастя вічних благ у Царстві Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, Якому належить честь і поклоніння, з безначальним Його Отцем і Пресвятим Духом, на віки століть. Амінь.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация