5 важливих правил для підприємців-початківців

  1. 1. Цей і єдиний проект, а не один з варіантів
  2. 2. На що ви готові заради свого бізнесу?
  3. 3. Сильна команда
  4. 4. Не влаштовувати марафон щодо поліпшення продукту
  5. 5. Думати локально значить обмежувати свій бізнес

Найчастіше відкрити своє підприємство - це значить поринути в незвідане. Адже рідко хто має досвід і знання про те, як це робиться. Може трапитися так, що занадто багато уваги буде приділятися дрібниць, і забудеться найважливіше -Чому взагалі було розпочато бізнес-проект.

Засновник і член правління Латвійської асоціації бізнес-ангелів (LatBAN) Юріс Бірзніекс визнається, що він не оцінює нові підприємства по тому, наскільки добре у них складено бізнес-план - головне, щоб були зроблені обґрунтовані розрахунки. Те, що дозволяє йому повірити в здатність підприємства реалізувати свої задуми, пов'язане з фундаментальними цінностями, які, як правило, не можна помістити в якісь рамки. Так само, як бажання і готовність нового підприємця реалізувати свій проект у що б то не стало.

Перш, ніж зробити наступний крок від ідеї до створення підприємства, подумайте, чи все у вас в порядку з цими п'ятьма речами.

1. Цей і єдиний проект, а не один з варіантів

Найперше і головне - це зрозуміти, що ви хочете робити і який проект реалізувати. Тільки тоді можна переходити до наступних пунктів у цьому списку.

Бути може, бажання і готовності відкласти в сторону все інше немає тому, що ви сумніваєтеся в своєму проекті? Може бути у вас в запасі є ще кілька непоганих варіантів на випадок провалу цього? Починати бізнес варто тільки тоді, коли ви абсолютно впевнені в тому, що саме цей проект - той, який ви хочете втілити в життя.

Багато хто думає, що найбільшими можливостями мають інноваційні проекти. Але насправді це не зовсім так - можливо, є чудова ідея, яку до цього ніхто не здійснював, але без правильного ставлення і команди вона може розчинитися (тому її реалізує хтось інший - більш підприємливий і більш войовничо налаштований). При цьому хтось, здавалося б з традиційним проектом, примудряється домогтися майже неможливого. Плюс унікальних ідей в тому, що з ними легше залучити інтерес інвесторів і мас-медіа, але тільки цього - недостатньо.

2. На що ви готові заради свого бізнесу?

На це питання може бути тільки одна відповідь - на все. Якщо новий підприємець думає, що зможе суміщати бізнес з навчанням у вузі (нехай навіть заочним) або будівництвом будинку, або ще більше - спочатку займатися своєю підприємницькою діяльністю тільки у вільний час, то для інвестора це буде сигналом про несерйозне ставлення і проект, швидше за все , зупиниться на півдорозі.

«Усередині свого бізнесу потрібно бути на всі 100%. Так, це означає проводити безсонні ночі, закинути своє хобі і відмовитися на невизначений час від щорічних подорожей ».

В іншому випадку вийде хлопальнье крилами з топтання на місці. Керівник LatBAN порівнює нове підприємство з роботою спецназа- мети потрібно домогтися будь-яку ціну.

3. Сильна команда

Про значення команди сказано дуже багато, і дійсно - без справжніх людей навіть найкращі ідеї можуть виявитися мертвим номером. Якщо новий підприємець створив чудовий продукт, але він не вміє будувати бізнес і продавати, то критично важливо сформувати команду з людей з відповідними здібностями і навичками, щоб шестерінки з'єдналися і механізм почав працювати. Інвестори, оцінюючи проекти, також в першу чергу дивляться на те, чи є в основі підприємства команда, яка буде здатна реалізовувати поставлені цілі. До того ж, більшу вагу матимуть справжні якості характеру, а не атестат про здобуту освіту.

Між іншим, перші два пункти цього списку стосуються не тільки того, хто починає проект, але і всіх інших членів команди - якщо в команді три людини, то всім трьом доведеться працювати по максимуму, а не так, що хтось один повністю занурений в проект, тоді як для інших це більше експеримент, яким вони присвячують тільки частину свого часу.

4. Не влаштовувати марафон щодо поліпшення продукту

Немає такого продукту або послуги, які не можна було б поліпшити. Однак тут ховається ризик - якщо будете намагатися довести свій продукт до наміченого вами досконалості перш, ніж він потрапить до споживачів, дуже можливо, що він взагалі ніколи не з'явиться на ринку. А якщо і з'явиться, то може виявитися, що покупцям він, такий як є, зовсім не потрібен або ж конкуренти вже попереду.

Чим швидше можливо випустити продукт на ринок, тим краще - головним чином для того, щоб тестувати його на людях і зрозуміти, що їм подобається і що не подобається.

Тоді можна буде вносити необхідні зміни. Подивіться, наприклад, на свій мобільний телефон - в ньому десятки, навіть сотні різних можливостей, але більшість з них нам абсолютно не потрібні. Однак найголовніші речі виробник створив настільки точно, що продукт знайшов популярність, і люди його купують.

5. Думати локально значить обмежувати свій бізнес

Багато починаючі підприємці своїм головним ринком збуту вважають Латвію або в кращому випадку - країни Балтії. Експорт здається занадто далекою і складною перспективою, щоб думати про нього вже на початковому етапі. Але ні для кого не секрет, що населення Латвії скорочується. Що таке 6 мільйонів жителів в країнах Балтії на противагу 80 мільйонам в Німеччині і 300 мільйонам в США?

Це історія про амбіції і масштабі мислення. Є кілька успішних прикладів, коли підприємство вже з самого початку просував себе тільки на зарубіжному ринку, усвідомлюючи, що так можна підкорити далекі горизонти. І ми знову повертаємося до другого пункту списку - як багато ви готові робити на благо свого підприємства? Як свідчить досвід Юриса Бірзніекса, щоб завоювати місце на ринку іншої країни (а не тільки експортувати в невеликих обсягах), команді підприємства, швидше за все, потрібно бути готовою на час змінити навіть місце проживання.

Лінда Езерканла,
журналіст

  • Підприємництво - 04.08.2017

    План бюджету - щоб передбачити проблеми

    Складання плану бюджету дозволяє не тільки визначити цілі підприємства на найближчий рік, але і своєчасно усвідомити можливі проблеми і способи їх вирішення. Ми узагальнили деякі теми, щоб ще раз підкреслити їх важливість і полегшити планування бюджету.

    Детальніше

  • Початківцям підприємцям - 22.01.2018

    Де народжуються ідеї для бізнесу?

    Напевно, кожен з нас дивився фільми і читав інтерв'ю зі знаменитими мільйонерами, думаючи при цьому - як вони прийшли до своєї бізнес-ідеї, такою гарною і в той же час приносить прибуток? Насправді є навіть кілька способів, як почати бізнес.

    Детальніше

2. На що ви готові заради свого бізнесу?
Бути може, бажання і готовності відкласти в сторону все інше немає тому, що ви сумніваєтеся в своєму проекті?
Може бути у вас в запасі є ще кілька непоганих варіантів на випадок провалу цього?
2. На що ви готові заради свого бізнесу?
Що таке 6 мільйонів жителів в країнах Балтії на противагу 80 мільйонам в Німеччині і 300 мільйонам в США?
І ми знову повертаємося до другого пункту списку - як багато ви готові робити на благо свого підприємства?
Де народжуються ідеї для бізнесу?
Напевно, кожен з нас дивився фільми і читав інтерв'ю зі знаменитими мільйонерами, думаючи при цьому - як вони прийшли до своєї бізнес-ідеї, такою гарною і в той же час приносить прибуток?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация