5 типових помилок при відлученні дитини від грудей

Дар'я Федорова, тричі мама, автор курсів, тренінгів і семінарів в «Онлайн-школі для Супермена»

«Онлайн-школі для Супермена»

Часто процес відлучення від грудей малюка стає справжнім випробуванням для крихти і його мами. Чому так відбувається? Поговоримо про типові помилки, які виникають при відлученні дитини від грудей.

1. Різко кидаємо годувати.

Іноді настає такий момент, коли Ви розумієте, що втомилися від грудного вигодовування. Цей процес досить довгий, енерговитратний. Ви втомлюєтеся від безсонних ночей, коли дитина будить Вас по 3-4 рази за ніч, щоб перекусити. Вам хочеться вже належати самій собі, і виникає бажання різко кинути цей процес.

Може бути, Вам навіть хтось дав подібний рада або Ви десь прочитали, почули про такий спосіб.

Дитина дозрів, готовий, він уже все може їсти з загального столу, значить, можна різко кинути годувати його грудьми.

Насправді це не самий адекватний спосіб. Може бути, дитина і забуде про цицю швидко, якщо Ви зробите так само. Адже можна розповісти йому якусь історію, що прийшла мишка і забрала мамине молочко або ще щось, в загальному, як-то пояснити йому цю подію. Але, тим не менш, різко кидати процес грудного вигодовування не дуже добре, тому що тим самим Ви створите для дитини стресову ситуацію (можливий регрес в розвитку), і навіть можете ускладнити собі життя такими явищами, як лактостаз. Тому різко кидати відразу все денні і нічні годування не варто, це важко і для Вас, і для психіки дитини.

2. Починаємо процес відлучення з нічних годувань.

Друга дуже поширена помилка при відлученні дитини від грудей - це спроба відучити його в першу чергу від нічних годувань.

Чому Вам дуже хочеться так вчинити? Тому що Вас вимотують безсонні ночі, Вам хочеться, щоб дитина всю ніч спокійно спав, а денний або вечірній годування перед сном дитини, кинути складніше, тому часто процес укладання малюка пов'язаний з сісей. Часто Ви заколисує дитину на циці, і тому йдете на таку жертву: намагаєтеся кинути спочатку нічні годування, а денні залишаєте як такий ось відступне крок, щоб дитина ще якийсь час не переймався стрес.

Насправді виходить набагато гірше, тому що вночі дитина менш адекватно сприймає відсутність циці, він прокидається і хоче, щоб мама була поруч, і вночі йому дуже важко пояснити, чому не можна дати цицю. Тому відміна нічних годувань повинна бути останнім етапом, тобто дитини потрібно спочатку підготувати до того, що може так статися, що циці взагалі не буде, кидаючи денні годування.

3. Кидаємо годувати і одночасно віддаємо в дитячий сад.

Ще одна типова помилка - якщо мама поєднує кидання годувати грудьми з якимось іншим стресом для дитини. Найчастіше це, звичайно, вимушена ситуація, але іноді Ви просто можете не до кінця віддавати собі звіт в тому, до чого це може привести, або знову-таки слухати чиїсь чужі поради.

Наприклад, коли мама виходить на роботу і необхідно терміново віддати дитину в дитячий сад, постає питання про те, як він там буде без мами, треба кидати годувати зараз чи ні.

Або мама чекає другого малюка, до пологів залишається пара тижнів, і тут теж мамі доводиться якось форсувати ситуацію і різко кидати годувати. Такі моменти поєднувати не дуже добре, тому що у дитини накладаються два стресу: відлучення від грудей і адаптація в дитячому саду або народження братика-сестрички. Намагайтеся уникати подібних ситуацій. Кидати годувати треба поступово і саме в той період, коли в житті дитини немає іншого стресового чинника.

Якщо Ви віддаєте дитину в дитячий сад, то постарайтеся відучити його від грудей за два-три місяці до дитячого садка або продовжувати його годувати вранці, ввечері і вночі, відклавши процес відлучення ще на кілька місяців.

Якщо Ви чекаєте другу дитину, то можете продовжувати годувати грудьми свого малюка протягом першого триместру вагітності (якщо у Вас при цьому не виникає почуття дискомфорту або ознак тонусу матки), а потім краще відлучити дитину, тому що дитина забуває про цицю десь протягом півроку після того, як його відлучили він неї. Інакше у Вас можуть виникнути складності після появи молодшого братика або сестрички в сім'ї: старший буде ревнувати Вас, теж просити груди, і якщо Ви не готові годувати дітей тандемом (а це дуже велике навантаження для Вас!), То краще подбати заздалегідь про запобігання подібних проблем.

4. Заміна нічних годувань на кефір, воду.

Ще одна поширена помилка - спроба замінити цицю, найчастіше, звичайно, вночі, на якісь інші аналогічні речі: пляшечку з водою, кефір, соску.

Фактично Ви тим самим життя собі дуже слабо полегшуєте, тому що в подальшому процес відлучення дитини від цих нічних Допоювання також буде проблематичним.

І дитина, коли він вже готовий перейти на загальний стіл, не потребує таких нічних Допоювання-догодовування. Ви ж самі вночі не так вже й часто встаєте, щоб попити води, і вже тим більше, не прокидаєтеся поїсти! Їжа з загального столу більш калорійна, вона довше перетравлюється, ніж мамине молочко, тому якісь догодовування вночі абсолютно не потрібні. Так що не ускладнюйте собі життя: не замінюйте цицю водичкою, молоком, кефіром, соскою - не варто.

5. Непослідовність в поведінці мами.

І ще одна типова помилка - це непослідовність мами. Звичайно, будь-який відлучення від грудей може супроводжуватися якимись періодичними капризами дитини, особливо, якщо йому вже більше двох років. Дитина в такому віці намагається прищепити межі дозволеного і навіть відстоювати якось свої кордони, тому процес і супроводжується капризами. Потрібно дуже велике терпіння мами, щоб не піддатися на ці маніпуляції дитини і бути послідовною у своїх кроках при відлученні.

Особливо якщо мама сама ще не готова психологічно до відлучення дитини, якщо вона робить це під тиском якихось зовнішніх обставин (наприклад, нова вагітність), то коли дитина вночі закричав, їй здається, що він кричить саме тому, що йому не даєш груди . Насправді може бути маса причин, чому він прокинувся і кричить: може, йому приснився поганий сон, може бути, у нього захворів животик, може, йому в цей момент було жарко, душно і він злякався.

У ці моменти дуже важливо не піддатися на провокацію дитини або свого почуття провини і залишатися твердої в своєму рішенні. Терпіння, терпіння і ще раз терпіння допоможе Вам бути стійкою, щоб уникнути таких ось виляння туди-сюди: сьогодні годуєте, завтра не годуйте, післязавтра Ви знову годуєте малюка вночі, а післяпіслязавтра знову не годуйте. Таку непослідовну поведінку мами створює сильну стресову ситуацію і для неї самої, і для дитини, тому що дитина не розуміє, чого від нього в результаті хочуть.

Отже, намагайтеся уникати подібних помилок, якщо Ви вирішили почати процес відлучення дитини від грудей. Будьте послідовні, і тоді все пройде набагато легше і для Вас, і для малюка. Терпіння, терпіння і ще раз терпіння Вам!

Більше 15 годин аудіо матеріалів для майбутніх і вже мам безкоштовно після реєстрації в «Онлайн-школі для Супермена «

Це буде Вам цікаво:

Чому так відбувається?
Чому Вам дуже хочеться так вчинити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация