6 документальних фільмів про гомосексуальність і християнстві

Фрагмент постера до фільму «На природі» (Camp Out)

У ці довгі новорічно-різдвяні канікули, ми пропонуємо кілька списків фільмів, які присвячені гомосексуальності і християнству. Напевно, якісь з цих фільмів ви знаєте і любите. Але ми сподіваємося, що ви, все-таки, зможете знайти в цьому списку ті фільми, які ще не встигли подивитися. В наш список потрапили тільки ті фільми, які мають російський переклад і які можна знайти в інтернет (я всі ці фільми подивився завдяки gaytracker і rutracker). Окремо хочеться подякувати всім тим людям, завдяки яким переклади всіх цих фільмів з'явилися російською мовою в рунеті. Отже, почнемо: перший список присвячений документальним фільмам.

1 1. Бо сказано в Біблії / For the Bible Tells Me So (2007, документальний, США, Режисер: Daniel G. Karslake, 95 хвилин).

Цей фільм хороший як для тих, хто тільки знайомиться з темою християнства і гомосексуальності, так і для тих, хто намагається в ній розібратися вже деякий час, або зробив свій вибір і зайняв певну позицію.

У фільмі розповідаються історії п'яти типових американських християнських сімей, що належать до різних деномінацій, які зіткнулися з тим, що їх виховані в християнській вірі діти зізналися в свою гомосексуальність. Як їм вдається або не вдається примиритися з цим фактом, а також з фактом нетерпимості християнських спільнот до їхніх дітей? ..

Одним з героїв фільму став преподобний Джин Робінсон - перший відкритий гей, який став єпископом в єпископальної церкви.

нагороди:
• 2007 Кінофестиваль Документального Кіно Full Frame: Приз «За поступ прав людини»
• 2007 Кінофестиваль Провінстаун: приз глядацьких симпатій
• 2007 Сіетлського Міжнародний rінофестіваль: кращий документальний фільм
• 2007 Лос-анджелеський фестиваль Outfest: приз глядацьких симпатій
• 2008 GLAAD Media Awards

2 2. Риба на суші / Fish Out of Water (США, документальний 2009, режисер Кай Дікенс, 60 хвилин)

Прекрасний фільм для того, щоб продовжити знайомитися з афірмативний прочитанням Біблійних текстів. Подорожуючи по Америці режисер опитує богословів, священнослужителів і простих віруючих з різних деномінацій про те, як вони розуміють біблійні тексти, які нібито засуджують гомосексуальність. В результаті перед глядачем постає повна палітра думок: від радикально гомофобних, до повністю підтримують ЛГБТ-людей.

Безумовно, як і в будь-якому продукті розрахованому на масового глядача тут не обійшлося без спрощень. Але, разом з тим, цей фільм дійсно чудовий, оскільки розкриває складну тему дуже делікатно, є і з гумором.

нагороди
• 2009 Кращий документальний фільм, Reeling Film Festival, Чикаго, США

3 3. На природі / Camp Out (США, документальний, 2006, режисери: Кірк Марколина і Ларрі Грімальді, 78 хвилин)

Дуже щирий і зворушливий фільм в якому представлені історії десяти дівчат і юнаків, які розмірковують про свою гомосексуальність і християнській вірі. Вони вперше зустрілися в спеціальному літньому таборі для гомосексуальних християнських тінейджерів, який організував один з приходів лютеранської церкви.

Хлопці розмірковують про свою віру, про Божу любов, про тих травмах, які вони отримали в своїх церквах, нерозуміння з боку інших християн, відносинах ...

Цей фільм варто подивитися всім християнам, які вірять в те, що в їх церквах немає гомосексуальних підлітків. Вони є, навіть якщо ви про це не знаєте. І дуже уважно слухають те, що ви говорите. І вашій відповідальності не завдати шкоди їхньому здоров'ю.

номінації:
2006 GLAAD Media Award в номінації «Видатний документальний фільм».

4 4. ВВС. Протестантська революція. Частина 2. Святе сімейство / BBC. The Protestant Revolution. Episode 2. The Godly Family (2007, Великобританія, 59 хвилин)

Друга серія - «Святе сімейство» - 4-х серійного телевізійного фільму «Протестантська революція», виробленого каналом ВВС, розповідає про зміну уявлень про те що таке сім'я.

Консерватори різних мастей люблять у своїй риториці проти ЛГБТ посилатися на «традиційні сімейні цінності». Але як вже неодноразово писали і говорили різні історики таких «цінностей» якщо і не не існує взагалі, то принаймні це зовсім не ті «цінності», про які постійно твердять консерватори.

Ця серія дозволяє простежити були сформовані ті моделі сім'ї, які сьогодні більшості західних людей здаються «природними» і нормативними. Ми побачимо, яку колосальну роботу виконали реформатори для того, щоб змінити усталені в католицькому світі уявлення про сім'ю. А також зрозуміємо, що сучасні тенденції зі зміни інституту сім'ї, його розширення і формування нових типів сімейних відносин - це природний процес, який обумовлений самою логікою протестантизму.

У цій серії присутні фрагменти інтерв'ю з Ненсі Вілсон - главою Церкви міської спільноти (МСС).

Безумовно, ми рекомендуємо подивитися і 3 інші серії цього прекрасного телевізійного фільму, оскільки він дуже наочно демонструє як трапилася понад 500 років тому протестантська революція, яка, як здавалося, повинна була торкнутися тільки релігійний аспект, зачепила всі сфери життя людини і, в кінцевому підсумку , сформувала сучасний світ - світ в якому ми живемо.

5 5. Риба не може літати / Fish Can not Fly (США, документальний, 2005, режисер: Том Мюррей, 83 хвилини)

Реальні історії кількох геїв і лесбіянок з протестантських церков США, які прагнули вилікуватися від своєї гомосексуальності за допомогою репаративної терапії.

Репаративна (конверсійна) терапія - антинаукова і антигуманна практика, застосування якої не рекомендується Американської психіатричної Асоціацією, Американською Психологічною Асоціацією, Американською асоціацією Соціальних працівників. Американська Педіатрична Асоціація висловлюється категорично проти застосування цієї практики до неповнолітніх. У деяких Штатах США використання цієї практики по відношенню до неповнолітніх заборонено і карається згідно з законом як щодо «терапевтів», так і по відношенню до батьків, які віддають своїх дітей на цю «терапію». Однак не дивлячись на це і очевидної шкоди цієї практики віруючі батьки продовжують відправляти своїх дітей на подібну «терапію», так само як і дорослі віруючі звертаються за «допомогою», але знаходять сумні наслідки.

Наслідки застосування цієї практики більш ніж сумні і безпосередньо деструктивні: посилення депресії, соціальна дезадаптація, самодеструктівное поведінку, включаючи суїцид. Про все це та багато іншого, через що їм довелося пройти і до чого це призвело, розповідають герої цього фільму.

6 6. Мені сумно бути геєм / Sad to Be Gay (2005, документальний, Великобританія, 50 хвилин)

Назва цього фільму відсилає до відомого гей-гімну Tom Robinson Band «Glad To Be Gay» (1978). Це ще один фільм про репаративної терапії. На цей раз це історія однієї людини - Девіда. У якийсь момент він вирішує «зав'язати» зі своїм «гомосексуальним способом життя». Для цього він з Великобританії відправляється в США, для того, щоб взяти участь в програмі по корекції сексуальної орієнтації, яка проводилася організацією «Любов в дії». Однак дива не відбувається і Девід розуміє, що ця програма не для нього. Можливо, хтось, подивившись цей фільм скаже, що у нього була просто слабка віра. А можливо це просто не працює метод. Кількість людей, які також як і Девід ні з чим йдуть з подібних програм вражає. І історії інших людей більш сумні, такі, які ми бачили у фільмі «Риба не може літати». Загальна критичне ставлення професійних співтовариств також свідчить про те, що швидше за це просто метод не працює. Нікому так і не вдалося «змінити» свою сексуальну орієнтацію ні за допомогою репаративної терапії, ні за допомогою молитов, ні за допомогою постів, ні за допомогою читання Біблії, ні за допомогою екзорцизму, ні за допомогою залучення до Таїнств ...

Огляд підготував Валерій Соза, спеціально для nuntiare.org.

Як їм вдається або не вдається примиритися з цим фактом, а також з фактом нетерпимості християнських спільнот до їхніх дітей?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация