8 березня. Історія появи свята.

  1. З святом 8 березня дорогі жінки! 8 Березня ми відзначаємо як жіноче свято. Чоловіки в цей день дарують...
  2. 8 березня - Листівки епохи СРСР
  3. Листівки С 8 марта часів СРСР
  4. 8 березня в СРСР

З святом 8 березня дорогі жінки!

З святом 8 березня дорогі жінки

8 Березня ми відзначаємо як жіноче свято. Чоловіки в цей день дарують своїм половинкам, матерям, бабусям квіти, подарунки.

Цікаво, звідки пішли витоки цього свята?

Спочатку 8 березня було святом не простих жінок, а революціонерок. Це було свято жіночої емансипації, жінки намагалися довести, що вони мають права нарівні з чоловіками. До сих пір в деяких країнах рух феміністок вважає, що це свято означає день боротьби з чоловіками.

Історично склалося, що засновницею свята вважають Клару Цеткін. Вона свого часу очолила революційний загін жінок, який боровся з експлуатацією жінок і за права жінок. Народження цього загону стали вважати народженням жіночого пролетаріату.

Клара Цеткін в 1910 році запропонувала ввести жіночий день. У резолюції також вказувалося про виборчі права жінок.

Отже, за пропозицією Олени Грінберг, яка була членом соціал-демократичної партії, Міжнародний жіночий день був затверджений 19 березня. У 1911 році це свято відзначали 19 березня в Німеччині, Данії, Австрії та Швейцарії. У 1912 році це свято відзначили вже 12 березня. У 1913 в різних країнах - 12,9 Березня, а в Росії відзначили 2 березня. Але вже в 1914 це свято відзначили 8 березня. Ця дата була пов'язана з тим, що цей день був вихідний - неділя. А надалі ця дата так і закріпилася.

Існує так само релігійна історія цього свята. Цариця Естер була дружиною Ксеркса - перського царя. Звабити його, вона врятувала свій іудейський народ від повного знищення. Цар не знав про походження Есфір, а вона взяла з нього слово, що він повинен знищити всіх її ворогів. Таким чином були попереджені "єврейські погроми". Завдяки хитрості Есфірі царський наказ був звернений проти персів, а не євреїв, яких перси хотіли винищити. В честь цього виникло свято Пурим, який відзначався в кінці лютого або на початку березня. Так як свято було релігійний, він не відзначався в певну дату, але в 1910 році святкування Пурима збіглося з 8 березня, і так і закріпилося за ним.

У Росії вперше 8 Марта стали святкувати в Петербурзі в 1913 році. На ім'я міського голови було подано прохання про те, щоб провести "наукове ранок", присвячене жіночим питань про право жіночого голосу, про державному утриманні материнства. За угодою з владою збори було призначено на 2 березня 1913 року. А в 1921 році на честь жінок, які брали участь в демонстрації 8 березня 1917 року, коли скинули монархію, прийняли рішення святкувати Міжнародний жіночий день.

З самого початку радянської влади стали святкувати Міжнародний жіночий день, внісши його у розряд державних свят. 8 Марта перестав бути політичним святом.

8 березня - Листівки епохи СРСР

Радянські листівки були, є і залишаються неповторними в своїй добрій і милій простоті. Вони вічні! (RG SUPERDETKI) з цим важко не погодиться! Користуючись нагодою хочу привітати всіх милих дам з міжнародним жіночим днем! З 8-м березня вас!

У 1961 році завдяки міністру культури Фурцевої це свято ледь не був скасований. Вона вважала образою для жінок, що їх згадують лише один раз на рік на 8 Березня. Але через 5 років це свято стало "червоним" днем ​​календаря, тобто вихідним.

За часів перебудови з'явилося багато термінів типу "жіночого алкоголізму", "насильства по відношенню до жінок". У зв'язку з цим в 1995-96 роках були зроблені плани дій, спрямовані на поліпшення становища російських жінок, але в результаті нічого проведено не було.

Після того, як розпався Радянський Союз, 8 березня почали відзначати у всіх країнах СНД.

Трохи хочеться поговорити про 8 березня в Радянському Союзі, про те, яким я його пам'ятаю.

У Радянському Союзі 8 Марта вважався одним з головних свят у році. Зараз стали відзначати день Св.Валентина, який трохи став як-би передоднем 8 Березня, так як дівчата, жінки, дружини теж чекають подарунків від чоловіків в цей день. Ще нам зараз намагаються нав'язати День матері замість 8 Березня. Але Міжнародний жіночий день, думаю, навіть якщо коли і скасують, все одно народ святкуватиме нарівні з іншими основними святами.

Так ось, ще коли я була маленькою і ходила в дитячий садок, згадую, як ми готувалися до цього свята. Ми починали робити всілякі вироби мамам, бабусям, тіткам і іншим родичам і знайомим жіночої статі. Падалка робили таємно, щоб ніхто заздалегідь не знав про сюрприз. Чомусь згадую, що найголовнішим квіткою в цей день була мімоза. Зараз квітів багато видів, на різні смаки, а ось тато приносив нам з мамою по букетик мімози або пролісків - і ніби весна в будинок заходила, і запах від них був справжній, весняний, що не пластмасовий. З самого ранку у всіх був чудовий настрій. Мені здається, раніше і погода була по-весняному святкова.

Листівки С 8 марта часів СРСР

Міжнародний жіночий день святкують в усьому світі. У Росії 8 березня є одним з головних свят. У цей день іменинниками є жінки. Всі представниці слабкої статі відчувають себе в цей день справжніми королевами. Чоловіки намагаються у всьому їм догодити, дарують подарунки.

Так ось, на свято отримували подарунки, чоловіки бігали по магазинах у пошуках подарунків своїм коханим, дружинам, співробітницям. А ще на підприємствах було прийнято напередодні свята дарувати подарунки жіночому колективу. Зараз прийнято, що найкращий подарунок - грошовий, у вигляді премії або просто листівки-конвертика. Радянські жінки раділи будь-яким подаркам- рушникам, прихватки. Пам'ятаю, мама розповідала, що у них на роботі влаштовувалася лотерея. Кожен квиток був призовий, можна було виграти халат, набір посуду.

8 Марта сім'ями ходили в гості, до родичів, їздили до бабусь, що б онуки могли привітати. У всі кінці Радянського Союзу летіли листівки з поздоровленнями, телеграми.

У всі кінці Радянського Союзу летіли листівки з поздоровленнями, телеграми

Цей день обов'язково був вихідним. Ну і як завжди готувалося багато всякої смакоти.

Зараз це свято теж святкують, але не так пишно, як в радянські часи. Не у всіх навіть є вихідний в цей день. На підприємствах святкують в основному своїми силами, колективно. У школах і дитсадках і раніше проводяться ранки, де хлопчаки читають вірші з побажаннями мамам і бабусям. Чоловіки так само продовжують бігати з букетами квітів і в пошуках подарунків своїм жінкам. Ми накриваємо столи, не такі багаті, як раніше, але що б не так було приготовлено, як на кожен день, а щось особливе, святкове. Ми, жінки, намагаємося в цей день виглядати особливо, чарівно, відчуваючи, що це саме наш, жіночий день, коли раз на рік відчуваєш себе королевою. Коли на вулиці незнайомі чоловіки можуть привітати зі святом, тому що це - наш, особливий жіночий день.

8 березня в СРСР

У казанському музеї соц.бита відкрилася виставка "Жіноча краса в Радянському Союзі". Сюжет програми "Новини Татарстану в Суботу ввечері"

Цікаво, звідки пішли витоки цього свята?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация