Ядерний пекло: 70-я річниця бомбардування Хіросіми

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

6 серпня 2015 року, 13:22 Переглядів:

Людство за всю свою історію двічі застосував ядерну зброю - під час бомбардування Хіросіми 6 серпня 1945 і Нагасакі - 9 серпня 1945 року. Світ відзначає 70-ту річницю трагедії в Японії.

Смертельний "Малюк"

ось вже багато років о 8 годині 15 хвилин Хіросіма завмирає - саме в цей час американський бомбардувальник B-29 "Enola Gay" скинув на японське місто Хіросіма атомну бомбу "Little Boy" ( "Малюк") еквівалентом від 13 до 18 кілотонн тротилу.

Що знаходилися найближче до епіцентру вибуху загинули миттєво, їх тіла звернулися в вугілля. Пролітали мимо птиці згорали в повітрі, а сухі горючі матеріали (наприклад, папір) запалали на відстані до 2 км від епіцентру. Світлове випромінювання вжігается темний малюнок одягу в шкіру і залишало силуети людських тіл на стінах.

Світлове випромінювання вжігается темний малюнок одягу в шкіру і залишало силуети людських тіл на стінах

Тінь людини, в момент вибуху сидів на сходах перед входом в банк. Фото: wikimedia.org

Що знаходилися поза будинків люди описували сліпучу спалах світла, з якою одночасно приходила хвиля задушливого спека. Вибухова хвиля для усіх, хто був поруч з епіцентром виходила майже негайно, часто збиваючи з ніг. Що знаходилися в будинках, як правило, уникали впливу світлового випромінювання від вибуху, але не вибухової хвилі - осколки скла вражали більшість кімнат, а всі будівлі, крім найміцніших, обрушувалися. Одного підлітка вибуховою хвилею викинуло з його будинку через всю вулицю, в той час як будинок обрушився за його спиною. Протягом декількох хвилин 90% людей, що знаходилися на відстані 800 метрів і менше від епіцентру, померли.

Спогади Акіко Такакура, однією з небагатьох, хто вижив:

Три кольори характеризують для мене день, коли атомна бомба була скинута на Хіросіму: чорний, червоний і коричневий. Чорний, тому що вибух відрізав сонячне світло і занурив світ в темряву. Червоний був кольором крові, що тече з поранених і переламані людей. Він також був кольором пожеж, сжёгшіх все в місті. Коричневий був кольором спаленої, відвалюється від тіла шкіри, що зазнала дії світлового випромінювання від вибуху

Уже через кілька днів кількість смертей серед тих, що вижили почала зростати, так як пацієнти, які, здавалося, почали видужувати, почали страждати від цієї нової дивної хвороби. Смерті від променевої хвороби досягли піку через 3-4 тижні після вибуху і почали знижуватися тільки через 7-8 тижнів.

Першою людиною в світі, причиною смерті якого офіційно вказана хвороба, викликана наслідками ядерного вибуху (радіаційне отруєння), стала актриса Мідорі Нака, яка пережила хіросімський вибух, але померла 24 серпня 1945-го.

Руйнування і втрати

За інформацією журналу "Навколо світу" , Після трагедії вціліли близько 30% будівель. Під час вибуху атомної бомби 6 серпня 1945 року постраждали міські будівлі на площі близько 12 км2. Але деякі будівлі будувалися з урахуванням сейсмічної небезпеки і виявилися міцними. Непогано зберігся, наприклад, Виставковий центр Торгово-промислової палати, який перебував в 600 м від бомби, яка вибухнула в повітрі. Зараз це Меморіал миру в Хіросімі, відомий як "Купол Гембаку".

До і після бомбардування. Фото: wikimedia.org

Кількість загиблих від безпосереднього впливу вибуху склало від 70 до 80 тисяч осіб. До кінця 1945 року у зв'язку з дією радіоактивного зараження і інших відкладених ефектів вибуху загальна кількість загиблих склала від 90 до 166 тисяч чоловік. Після закінчення 5 років загальна кількість загиблих, з урахуванням померлих від раку та інших довгострокових впливів вибуху, могло досягти або навіть перевищити 200 тисяч осіб.

Варто відзначити, що пережили атомне бомбардування японці активно виступають за ліквідацію ядерної зброї. А ще 15 серпня виповниться 70 років з дня оголошення про капітуляцію Японії у Другій світовій війні. Щороку 15 серпня керівники Японії висловлюють "глибоке каяття" за дії своєї країни.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ядерний пекло: 70-я річниця бомбардування Хіросіми". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Сергій Рюмочкін

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация