Як розлучаються в різних країнах

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

3 мая 2012, 14:09 Переглядів:

Розлучення по-японськи. Розбивають кільця спеціальним молотком у вигляді жаби.

ТУРЕЧЧИНА

Час для "подумати" і примирення турки особливо не дають - документи відразу йдуть на розгляд до суду. У разі обопільної згоди і відсутності суперечок документи про розлучення екс-подружжя отримують вже через 2-3 місяці. При наявності суперечок, а також в разі незгоди одного з подружжя на розірвання шлюбу - розлучення може тривати до 4 років. Як розповідають адвокати, багато часу йде на збір всіх необхідних документів.

Малолітніх дітей в більшості випадків залишають з матір'ю. Формула розподілу майна - "50х50", але буває по всякому, - розповідає адвокат Надія Сегедин. - Скажімо, якщо одного з подружжя викриють в зраді або нанесенні побоїв, то його частка може зменшитися до 10-20% ". За словами адвокатів, судовій практиці відомі випадки, коли чоловіки через зраду і побиття дружини позбавлялися більшості або всього свого майна . Більш того, в подібних випадках, екс-дружину суд може заборонити наближатися до колишньої дружини на певну відстань. Крім цього, з зрадника можна отримати і додаткову суму - компенсацію за моральну шкоду.

Аліменти залежать від доходів батьків і в середньому становлять від $ 300 до $ 1000. на дитину, але можуть бути і вище. Розмір аліментів визначається судом з урахуванням витрат на утримання дитини. На аліменти можуть розраховувати не тільки діти, а й жінки. Чим більший дохід екс-чоловіка, тим більше сума, яку екс-дружина отримує щомісяця. Воно може бути і $ 1000 і $ 2000 і виплачується до тих пір, поки жінка не вступить в новий шлюб. У разі, якщо дружина була викрита в зраді і це було доведено чоловіком в суді, вона позбавляється права на таке "вихідну допомогу".

НІМЕЧЧИНА

Суд починається тільки після того, як подружжя рік поживуть окремо. При цьому роз'їжджатися не обов'язково - можна продовжити жити в загальній квартирі. Але сімейне гніздо за законом необхідно перебудувати в комуналку з роздільними кімнатами і холодильником. "Рік на роздуми" не дають тільки, якщо суд дізнається про факти жорстокого поводження над дружиною або дітьми, алкоголізмі і т. П. "Якщо подружжя не мають один до одного претензій, то на вирішення всіх питань в суді йде близько року. В складних випадках шлюборозлучний процес тягнеться від трьох до п'яти років. Зазвичай це залежить від майнових претензій подружжя або від питань, пов'язаних з дітьми (проживання, зміст і т. п.) ", - розповідає імміграційний адвокат Ігор Геллер.

У Німеччині, як і в інших державах ЄС, суд стає на сторону дітей: у кого з батьків більше можливостей забезпечити дитину всім необхідним, з тим він і залишається. Враховується і характеристика кожного з батьків. Важливо, щоб батько не був наркоманом, алкоголіком, що не притягувався до кримінальної відповідальності за злочини, пов'язані з насильством. Кожен із подружжя в праві розраховувати на половину спільного майна. При цьому враховується все до дрібниць, щоб нікого не обділити, але і не забрати зайве. Скажімо, якщо ж автомобіль був придбаний чоловіком на власні кошти і використаний для роботи, то він общим не вважається. Якщо ж є нерухомість, акції або інші цінності, то їх подальший поділ відбувається згідно шлюбного договору, складеного подружжям до шлюбу.

"У різних сім'ях аліменти можуть бути різними. Суд підраховує скільки грошей потрібно дитині на проживання, навчання, повноцінний розвиток. Зазвичай дитині зазвичай платять від 300 євро щомісяця і вище. Все залежить від тих умов, в яких живе дитина", - розповідає Геллер. Цікаво, що чоловік, після розірвання шлюбу може містити свою колишню дружину, якщо вона тимчасово не працює.

МОЗАМБІК

Термін примирення такий же, як і у нас, - місяць. Якщо рішення розлучитися полюбовна, то все вирішується швидко, протягом декількох тижнів. Якщо одна зі сторін не погоджується, шлюборозлучний процес може розтягнутися на півроку.

У столиці Мозамбіку, місті Maпуту, є спеціальний трибунал по вoпросам неповнолітніх (Tribunal de Menores). Oн вирішує, з ким залишаться діти, і як правило рішення виноситься на користь мами. Tpібунал також cлeдіт за тим, щоб у разі смерті батька спадок перейшло до дітей. "Якщо весілля грали за місцевими традиціями, то під час розлучення у жінки можуть виникнути проблеми. Сeмья чоловіка часто забирала cебе все майно і дaже дoм, виганяючи жінку на вулицю зі словами:" Це все належить нaшeй сім'ї! ". Якщо наречений платив викуп за наречену - "лоболо" (гроші, корови, кози, вівці), то діти після розлучення залишалися з чоловіком. У разі зради дружини, її сімейство мало повернути "лоболо". Але зараз з цим борються. За новими законами, y чоловіка і дружини - однакові права в майнових питаннях ", - розповідає Дмитро Яцюк, представник української громади Мозамбіку.

Розмір аліментів залежить від зарплати батька. У фахівця (лікаря, викладача, держслужбовця) вони приблизно $ 200-300.

У Намібії і деяких районах ПАР жінці, щоб розлучитися і знову вийти заміж, треба відрубати собі палець. У Кенії у дружин з багатим приданим в нижню губу завжди вставлений "акванга" - циліндрик з металу або слонової кістки. При розлученні чоловік повертає придане, а дружина знімає цей циліндрик. Процедура ця дуже болісна (і для дружини, і для чоловіка), і подейкують, що "акванга" існує, щоб утримати дружин.

ШВЕЦІЯ

Бездітну пару можуть розвести відразу або дати час на обдумування до шести місяців. Якщо у подружжя є діти до 16 років, то півроку на роздуми - обов'язкові (виняток - пари, які більше 2 років не живуть разом).

Спільно нажите в шлюбі майно ділиться 50% на 50%. При цьому борги навпіл не діляться. "У Швеції практично ніхто не залишає своїх дітей матерям після розлучень, а ростять спільно і ділять витрати на них (і необхідність в аліменти відпадає. - Авт.). Просто у тата і у мами в будинку буде дитяча кімната. І діти живуть або тиждень з татом, тиждень з мамою, або два тижні з мамою, два тижні з татом і т. п. - як хто вирішить ", - розповідає мешканка Швеції Марина Траттнер.

"За місцевими законами чоловік або дружина зобов'язані виплачувати допомогу своєму партнеру (хто його потребує) в перший час після розлучення, поки він або вона не навчиться якоїсь спеціальності і не влаштується на роботу, - каже Марина. - Якщо це був тривалий шлюб і хтось із партнерів не в змозі утримувати себе, то допомога може виплачуватися роками. якщо батько дитини невідомий можна оформити державні аліменти - приблизно $ 180. Не знаю, наскільки зросла б статистика розлучень в світі, якби партнери були настільки ж незалежні і держава надавало допомогу в такому ж розмірі, як у нас, в Швеції ".

ЯПОНІЯ

Якщо подружжя не мають один до одного претензій, то шлюб розривається відразу після подачі заяви (або протягом декількох днів). Якщо є спірні питання, то розлучення може затягнутися на кілька місяців.

Як і в більшості інших країн, спільне майно ділиться навпіл. При цьому і борги діляться в пропорції 50х50. Теоретично, права на опіку дитину мають обоє батьків, і суд віддає перевагу тому, хто зможе належним чином дбати про дітей. У більшості випадків діти залишаються з матір'ю, але батько може опротестувати рішення в суді. Хороший адвокат істотно збільшує шанси батька "відвоювати" дитини.

Суд може зобов'язати екс-батька виплачувати дитині $ 200-400 на місяць. При цьому виплата аліментів залишається справою по суті добровільним. У держави немає ніяких важелів тиску на злісних неплатників аліментів. Цікаво, що в разі зради ображена сторона може отримати від чоловіка пристойну грошову компенсацію. Одноразова виплата від зрадника (ці): як правило, 3-5 млн ієн (24-40 тис. Дол.) І вимагати її можна не тільки з невірного чоловіка, але від того, з ким змінили.

Як і в усьому світі, розлучення в Японії вимагає великих витрат як на адвоката, так і на виплату аліментів. Не так давно в Японії з'явився банк, який дає позики для тих хто розлучається. Є в Японії і незвичайне івент-агентство. Воно влаштовує урочисті церемонії розлучення. Подружжя ламають обручки молоток, зробленим у вигляді голови жаби (жаба в Японії - символ змін на краще).

ІТАЛІЯ

У цій країні термін на примирення рекордно високий. Тільки через 3 роки роздільного проживання можна подавати документи на розлучення. Остаточну свободу чекають роками і навіть десятиліття. "У цій країні немає поняття" не зійшлися характерами ". Розлучення треба серйозно обгрунтувати, а зраду або насильство довести. Збір всіх необхідних документів займає роки", - стверджує адвокат Сніжана Бугрік. Сама процедура розлучення триває мінімум 5 років.

У 90% випадків при розлученні діти тут залишаються з матір'ю. Але це стосується тільки італійських шлюбів. У міжнаціональних шлюбах чужинки частіше програють суди, і дитину залишають з батьком-італійцем.

В Італії аліменти починають виплачувати відразу ж після подачі заяви на розлучення. Розмір аліментів розраховується індивідуально, зазвичай дитина отримує кілька сотень євро. Батьки забезпечують дітей матеріально не тільки до 18 років, а й під час навчання у вузі, практично до того моменту, поки випускник не знайде роботу Екс-дружина також може отримувати аліменти до тих пір, поки знову не вийде заміж. Наприклад, дружина Берлусконі зажадала 3,5 млн євро щомісяця.

ОАЕ

Часу для примирення фактично немає. Мусульманину досить тричі вголос сказати про розлучення - і шлюб буде вважатися розірваним. Не так давно світ облетіла новина, що один з женихів розлучився через хвилину після одруження. Хлопець бачив наречену тільки в паранджі, а коли вона відкрила личко - негайно вирішив розірвати шлюб, що власне і зробив. А ось вирішення питань, пов'язаних з розділом майна, може затягнутися на кілька місяців.

Жінки також можуть подати на розлучення, але, як правило, не роблять цього навіть в разі серійних зрад. Розлученій жінці фактично неможливо вийти заміж повторно. За нею тягнеться шлейф пліток, і свекруха категорично проти такого члена сім'ї. "Часто пишуть про те, що жінка після розлучення йде від чоловіка в чому є. Але я знаю жінок, яким колишні чоловіки залишали все майно", - розповідає мешканка ОАЕ Шада. Діти, як правило, залишаються в родинах батька.

Аліменти обумовлюються в шлюбному контракті. Жінки завбачливо просять у разі розлучення квартиру або суму з 4-5 нулями.

Читайте також Україна в лідерах за кількістю розлучень: як цього уникнути

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як розлучаються в різних країнах". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Влад Абрамов

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация