Як приготувати рибу на грилі

  1. Як приготувати рибу на грилі Риба на грилі: інструкція до застосування
  2. Чому риба на грилі так корисна
  3. Готуємо рибу до запікання
  4. Кілька тонкощів приготування маринаду
  5. Підготовка мангала або гриля
  6. Жарься, рибко, велика й маленька
  7. Три рецепта риби на грилі
  8. Вишукана дорада по-грецьки
  9. Горбуша гриль з яблучним смаком
  10. Готуємо разом з «Їмо вдома»
  11. Як приготувати рибу на грилі
  12. Чому риба на грилі так корисна
  13. Готуємо рибу до запікання
  14. Кілька тонкощів приготування маринаду
  15. Підготовка мангала або гриля
  16. Жарься, рибко, велика й маленька
  17. Три рецепта риби на грилі
  18. Вишукана дорада по-грецьки
  19. Горбуша гриль з яблучним смаком
  20. Готуємо разом з «Їмо вдома»
  21. Як приготувати рибу на грилі
  22. Чому риба на грилі так корисна
  23. Готуємо рибу до запікання
  24. Кілька тонкощів приготування маринаду
  25. Підготовка мангала або гриля
  26. Жарься, рибко, велика й маленька
  27. Три рецепта риби на грилі
  28. Вишукана дорада по-грецьки
  29. Горбуша гриль з яблучним смаком
  30. Готуємо разом з «Їмо вдома»
  31. Як приготувати рибу на грилі
  32. Чому риба на грилі так корисна
  33. Готуємо рибу до запікання
  34. Кілька тонкощів приготування маринаду
  35. Підготовка мангала або гриля
  36. Жарься, рибко, велика й маленька
  37. Три рецепта риби на грилі
  38. Вишукана дорада по-грецьки
  39. Горбуша гриль з яблучним смаком
  40. Готуємо разом з «Їмо вдома»
  41. Як приготувати рибу на грилі
  42. Чому риба на грилі так корисна
  43. Готуємо рибу до запікання
  44. Кілька тонкощів приготування маринаду
  45. Підготовка мангала або гриля
  46. Жарься, рибко, велика й маленька
  47. Три рецепта риби на грилі
  48. Вишукана дорада по-грецьки
  49. Горбуша гриль з яблучним смаком
  50. Готуємо разом з «Їмо вдома»

Як приготувати рибу на грилі

Риба на грилі: інструкція до застосування

Немає нічого смачнішого риби на грилі, ароматної, ніжною, з апетитними підсмажений смужками, з рум'яними боками і соковитою м'якоттю. Здавалося б, що складного в приготуванні риби на грилі - поклав її на решітку, і через деякий час вона готова. Однак в цій справі є свої тонкощі і секрети, як і в будь-якому кулінарному рецепті. Поговоримо про те, як правильно приготувати рибу на грилі, щоб вона не прилипла до грат і не перетворилася на кашу, як це іноді буває у недосвідчених і навіть досвідчених кулінарів. А нагородою буде підвищений апетит ваших дітей і інших членів сім'ї, оскільки перед цим блюдом нікому неможливо встояти!

Чому риба на грилі так корисна

Чому риба на грилі так корисна

Приготування на грилі - найдавніший спосіб приготування їжі, простий, природний і корисний для здоров'я. Не випадково кажуть, що все геніальне просто, і простіше підсмажування продуктів на розжареному вугіллі людство ще нічого не придумало. Приготування на грилі зберігає природний смак риби, який доповнюється тонким ароматом трав, спецій і серпанок, якщо ви готуєте на природі.

Риба, приготована на грилі, схожа на смажену рибу з-за рум'яної хрусткої скоринки, але при цьому вона позбавлена ​​недоліків смажених страв. Всім відомо, що рослинні масла при нагріванні виділяють канцерогенні речовини, шкідливі для здоров'я, крім того, смажена риба просочується жиром і стає більш калорійною.

У рибі гриль зберігаються не тільки всі вітаміни, мінерали та мікроелементи, а й антиоксиданти, які зміцнюють імунітет і захищають організм від передчасного старіння.

Готуємо рибу до запікання

Готуємо рибу до запікання

Для запікання на грилі підійде будь-яка риба з щільним м'ясом, не надто костиста і жирна, наприклад норвезька сьомга, меч-риба, тунець, форель, скумбрія, морський окунь, дорада, оселедець, кета і горбуша, а ось тріску і палтус через м'якості краще не готувати таким способом, інакше вони розваляться. Перед приготуванням рибу слід добре помити, очистити від луски і випатрати, хоча зручніше купити готове філе або стейки в магазині. Рибу можна готувати шматками товщиною 2,5-3 см або цілком, особливо якщо мова йде про річковій рибі. Для пікантності її можна замаринувати протягом 5-20 хвилин, до того ж маринад надає навіть сухуватий філе м'якість і ніжність.

Перед запіканням слід змастити тушку або шматки рослинним маслом, щоб вона не прилипла до грат гриля. Якщо ви збираєтеся готувати цілу рибу, зробіть на ній кілька невеликих надрізів, щоб маринад і аромат прянощів проникли всередину. Можна начинити рибу зеленню, цибулею, часником, грибами, овочами, скибочками лимона, натерти спеціями і травами. Якщо звернути рибу в виноградне листя, шпинат, тонкі скибочки сала, шинки або бекону, скріпивши їх шпажками, вийде дуже красиво і смачно, риба не пересушити і збереже свою форму. Дуже апетитно виглядають рибні шашлики з шматочками фруктів і овочів - кабачком, гарбузом, цукіні, солодким перцем, цибулею і авокадо.

Кілька тонкощів приготування маринаду

Кілька тонкощів приготування маринаду

Класичними компонентами для маринаду є рослинні масла, фруктові соки, біле вино, йогурт, соєвий соус, часник, сіль, лимон, спеції і запашні трави. При цьому пам'ятайте, що риба не любить надлишок приправ, від яких вона втрачає свій особливий смак і аромат, тому маринад повинен бути в міру пряним. Найпростіший спосіб замаринувати рибу - полити свіжим лимонним соком на 5 хвилин і викласти на неї часникові часточки. Деякі кухарі кажуть, що кислота, що міститься в лимоні і вини, робить рибу м'яких сортів пухкої і руйнує рибний білок, тому краще маринувати тушку і шматки в маслі з сіллю, розмарином, кінзою і чебрецем. Приємний аромат дає ялівець, шавлія, стебла кропу і петрушки. Цікаво, що сухі трави більш запашні, ніж свіжі, тому для маринаду вони підійдуть найкраще.

Якщо ви збираєтеся приготувати червону рибу на грилі, спробуйте зробити маринад з меду, соєвого соусу, соку лайма, меленого коріандру і кунжутного масла. Для білої риби підійде маринад із соку лимона, тертого імбиру, часнику, куркуми і свіжої рубаною м'яти. Надзвичайно смачний маринад виходить з товчених ягід ялівцю, прогрітих в оливковій олії, з кропом, шавлією, петрушкою, лавровим листом, лимонною м'ятою і цибулею. Такий маринад повинен настоятися близько 2 днів.

Іноді рибу натирають цукром, залишають на півгодини в холодильнику, а потім замочують в соєвому соусі з кунжутним маслом, смаженими насінням кунжуту, часником, зеленою цибулею і меленим імбиром. Відмінний маринад роблять з меду, кінзи, часнику і лимона, а в Грузії для шашликів готують суміш з білого вина, подрібнених лимонів, кінзи і сирої цибулі. За допомогою маринаду можна змінювати смак риби, роблячи його більш пікантним, яскравим і насиченим.

Підготовка мангала або гриля

Підготовка мангала або гриля

У домашніх умовах для приготування риби зазвичай використовується сковорода-гриль, електричний гриль з інфрачервоним випромінюванням, аерогриль, ростер, духовка і мікрохвильова піч з функцією гриля, а на вулиці для цих цілей підходить мангал і барбекю. Риба, приготована методом приготування на грилі, виходить більш смачною і ароматною, оскільки вона просочується запахом багаття і диму. Невдалий вибір вугілля для мангала може зіпсувати смак риби, оскільки сосновий вугілля має нав'язливий хвойний аромат, на відміну від вугілля, отриманого від листяних дерев.

Решітку мангала або гриля слід добре очистити і змастити маслом, щоб риба не прилипла, а готувати краще на сильному вогні, стежачи, щоб грати мангала перебувала досить далеко від багаття. Дуже зручні спеціальні решітки для риби, в яких філе або тушка затискаються, - в таких пристроях рибу дуже зручно перевертати. Ніжні сорти риби, наприклад тріску і палтус, краще готувати так само.

Чим ніжніше риба і тонше стейк, тим сильніше повинен бути жар вогню, оскільки саме хрустка скоринка захистить ніжну рибну м'якоть від перетворення в кашу. Час, коли мангал досить нагрівся, визначити легко - вуглинки злегка біліють, а рукам над мангалом нестерпно гаряче, і долоню неможливо утримати довше декількох секунд.

Жарься, рибко, велика й маленька

Жарься, рибко, велика й маленька

Як правильно приготувати рибу на грилі? В процесі обсмажування перевертати її широкої металевою лопаткою, щоб шматки подрумянились з усіх боків, але звертайтеся з нею дуже обережно, адже вона повинна зберегти привабливий вигляд. Будь-яку рибу досить перевернути 1-2 рази, а тунець зазвичай смажать за правилами приготування стейків, перевертаючи кожні 30 секунд і залишаючи всередині злегка сируватим. Якщо риба готується на сковороді-гриль, то кришку слід обов'язково закрити, і оскільки верхня частина риби буде піддаватися впливу гарячої пари, то після перевертання їй вже потрібно менше часу для підсмажування, адже вона вже практично готова. Дуже ніжну рибу краще загорнути в змащену маслом фольгу і покласти прямо на вугілля, тим більше що це допоможе запобігти стікання жиру на вугілля, від запаху якого їжа придбає не дуже приємний смак. Приготувати рибу гриль у фользі можна і в домашній духовці.

Для запікання стейків достатньо 5-10 хвилин, і 20-40 хвилин вистачить для цілої риби в залежності від її ваги і розмірів, готовність можна перевірити, натиснувши на бік риби пальцем. Якщо страва готова, ви відчуєте пружність і риба буде як би пружинити, а на її поверхні з'явиться білуватий сік. Як визначити готовність філе? Якщо його проткнути, всередині ви побачите білу непрозору м'якоть. Стейк готовий, якщо м'ясо легко відділяється від кістки, а велика ціла риба у міру готовності рожевіє в районі хребта. При цьому жирна риба смажиться довше, ніж нежирна. Вважається, що кожен сантиметр товщини шматка вимагає 3 хвилин обсмажування. До речі, не забувайте періодично ворушити вугілля в мангалі або багатті для підтримки високої температури.

Три рецепта риби на грилі

Пікантна скумбрія з соусом тартар

Пікантна скумбрія з соусом тартар

Дуже незвичайне приготування скумбрії на грилі урізноманітнює повсякденний раціон. Добре промийте рибу і замаринуйте її в соку половини лимона з сіллю і перцем приблизно на півгодини. Обсмажте рибу з двох сторін протягом 25 хвилин, періодично збризкуючи тушку лимонним соком.

Обсмажте на грилі пару шматочків білого пшеничного хліба до рум'яної скоринки, поливаючи їх часниковим соусом, який можна приготувати з води з рослинним маслом, часником, сіллю, перцем і кропом. Викладіть скумбрію на блюдо разом з хлібом і подавайте з соусом тартар - його готують з майонезу, невеликої кількості білого сухого вина, маринованих огірків, ріпчастої цибулі і відвареного яйця. На одну скумбрію достатньо 30 г соусу.

Вишукана дорада по-грецьки

Вишукана дорада по-грецьки

Тепер зрозуміло, чому греки так довго живуть: вони дуже люблять рибу гриль з овочами. Обробіть рибу середнього розміру і ваги (приблизно 350 г), зафаршіруйте її 30 г зеленого винограду, дрібно нарізаним пореєм і гілочкою рубленого базиліка. Приготуйте рибу на вугіллі або на грилі, викладіть на блюдо і прикрасьте овочевим гарніром, приготованим з молодої картоплі, бланшированной капусти романеско, жовтих і червоних помідорів чері - все обсмажується на вершковому маслі протягом 2 хвилин. Прикрасьте блюдо свіжим чебрецем, базиліком, оливками і часточками лимона. Виходить дуже аристократично!

Горбуша гриль з яблучним смаком

Горбуша гриль з яблучним смаком

звичний смак горбуші в цій страві доповнюється яблучної кислинкою. Наріжте на порційні шматки філе горбуші вагою приблизно 1 кг і залийте їх маринадом, приготованим з соку одного великого зеленого яблука, одного лимона і 2 ст. л. соєвого соусу. Приберіть рибу в холодильник і залиште маринуватися приблизно на добу. Змастіть горбушу сметаною і обсмажте на грилі до золотистої скоринки, за 5 хвилин до готовності можна додати цитрусові нотки. Подавайте зі свіжими овочами (помідорами, огірками, болгарським перцем) і будь-яким соусом.

Готуємо разом з «Їмо вдома»

Готуємо разом з «Їмо вдома»

спеції з фірмового магазину «Їмо вдома» допоможуть додати яскравості смаку вашим блюдам! Дізнавшись, як приготувати рибу на грилі, ви порадуєте свою сім'ю смачною, легкої і корисною їжею, яка буде успішно конкурувати з м'ясом. Риба миттєво запікається, відрізняється нескінченним різноманітністю варіантів приготування і дуже швидко з'їдається. Подавати рибу можна з зеленню, овочами, картоплею або рисом, попередньо окропивши її білим вином. Але справжні знавці цієї страви стверджують, що риба гриль в процесі смаження набуває копчений присмак і хороша сама по собі без гарніру. Як то кажуть, про смаки не сперечаються!

Як приготувати рибу на грилі

Риба на грилі: інструкція до застосування

Немає нічого смачнішого риби на грилі, ароматної, ніжною, з апетитними підсмажений смужками, з рум'яними боками і соковитою м'якоттю. Здавалося б, що складного в приготуванні риби на грилі - поклав її на решітку, і через деякий час вона готова. Однак в цій справі є свої тонкощі і секрети, як і в будь-якому кулінарному рецепті. Поговоримо про те, як правильно приготувати рибу на грилі, щоб вона не прилипла до грат і не перетворилася на кашу, як це іноді буває у недосвідчених і навіть досвідчених кулінарів. А нагородою буде підвищений апетит ваших дітей і інших членів сім'ї, оскільки перед цим блюдом нікому неможливо встояти!

Чому риба на грилі так корисна

Чому риба на грилі так корисна

Приготування на грилі - найдавніший спосіб приготування їжі, простий, природний і корисний для здоров'я. Не випадково кажуть, що все геніальне просто, і простіше підсмажування продуктів на розжареному вугіллі людство ще нічого не придумало. Приготування на грилі зберігає природний смак риби, який доповнюється тонким ароматом трав, спецій і серпанок, якщо ви готуєте на природі.

Риба, приготована на грилі, схожа на смажену рибу з-за рум'яної хрусткої скоринки, але при цьому вона позбавлена ​​недоліків смажених страв. Всім відомо, що рослинні масла при нагріванні виділяють канцерогенні речовини, шкідливі для здоров'я, крім того, смажена риба просочується жиром і стає більш калорійною.

У рибі гриль зберігаються не тільки всі вітаміни, мінерали та мікроелементи, а й антиоксиданти, які зміцнюють імунітет і захищають організм від передчасного старіння.

Готуємо рибу до запікання

Готуємо рибу до запікання

Для запікання на грилі підійде будь-яка риба з щільним м'ясом, не надто костиста і жирна, наприклад норвезька сьомга, меч-риба, тунець, форель, скумбрія, морський окунь, дорада, оселедець, кета і горбуша, а ось тріску і палтус через м'якості краще не готувати таким способом, інакше вони розваляться. Перед приготуванням рибу слід добре помити, очистити від луски і випатрати, хоча зручніше купити готове філе або стейки в магазині. Рибу можна готувати шматками товщиною 2,5-3 см або цілком, особливо якщо мова йде про річковій рибі. Для пікантності її можна замаринувати протягом 5-20 хвилин, до того ж маринад надає навіть сухуватий філе м'якість і ніжність.

Перед запіканням слід змастити тушку або шматки рослинним маслом, щоб вона не прилипла до грат гриля. Якщо ви збираєтеся готувати цілу рибу, зробіть на ній кілька невеликих надрізів, щоб маринад і аромат прянощів проникли всередину. Можна начинити рибу зеленню, цибулею, часником, грибами, овочами, скибочками лимона, натерти спеціями і травами. Якщо звернути рибу в виноградне листя, шпинат, тонкі скибочки сала, шинки або бекону, скріпивши їх шпажками, вийде дуже красиво і смачно, риба не пересушити і збереже свою форму. Дуже апетитно виглядають рибні шашлики з шматочками фруктів і овочів - кабачком, гарбузом, цукіні, солодким перцем, цибулею і авокадо.

Кілька тонкощів приготування маринаду

Кілька тонкощів приготування маринаду

Класичними компонентами для маринаду є рослинні масла, фруктові соки, біле вино, йогурт, соєвий соус, часник, сіль, лимон, спеції і запашні трави. При цьому пам'ятайте, що риба не любить надлишок приправ, від яких вона втрачає свій особливий смак і аромат, тому маринад повинен бути в міру пряним. Найпростіший спосіб замаринувати рибу - полити свіжим лимонним соком на 5 хвилин і викласти на неї часникові часточки. Деякі кухарі кажуть, що кислота, що міститься в лимоні і вини, робить рибу м'яких сортів пухкої і руйнує рибний білок, тому краще маринувати тушку і шматки в маслі з сіллю, розмарином, кінзою і чебрецем. Приємний аромат дає ялівець, шавлія, стебла кропу і петрушки. Цікаво, що сухі трави більш запашні, ніж свіжі, тому для маринаду вони підійдуть найкраще.

Якщо ви збираєтеся приготувати червону рибу на грилі, спробуйте зробити маринад з меду, соєвого соусу, соку лайма, меленого коріандру і кунжутного масла. Для білої риби підійде маринад із соку лимона, тертого імбиру, часнику, куркуми і свіжої рубаною м'яти. Надзвичайно смачний маринад виходить з товчених ягід ялівцю, прогрітих в оливковій олії, з кропом, шавлією, петрушкою, лавровим листом, лимонною м'ятою і цибулею. Такий маринад повинен настоятися близько 2 днів.

Іноді рибу натирають цукром, залишають на півгодини в холодильнику, а потім замочують в соєвому соусі з кунжутним маслом, смаженими насінням кунжуту, часником, зеленою цибулею і меленим імбиром. Відмінний маринад роблять з меду, кінзи, часнику і лимона, а в Грузії для шашликів готують суміш з білого вина, подрібнених лимонів, кінзи і сирої цибулі. За допомогою маринаду можна змінювати смак риби, роблячи його більш пікантним, яскравим і насиченим.

Підготовка мангала або гриля

Підготовка мангала або гриля

У домашніх умовах для приготування риби зазвичай використовується сковорода-гриль, електричний гриль з інфрачервоним випромінюванням, аерогриль, ростер, духовка і мікрохвильова піч з функцією гриля, а на вулиці для цих цілей підходить мангал і барбекю. Риба, приготована методом приготування на грилі, виходить більш смачною і ароматною, оскільки вона просочується запахом багаття і диму. Невдалий вибір вугілля для мангала може зіпсувати смак риби, оскільки сосновий вугілля має нав'язливий хвойний аромат, на відміну від вугілля, отриманого від листяних дерев.

Решітку мангала або гриля слід добре очистити і змастити маслом, щоб риба не прилипла, а готувати краще на сильному вогні, стежачи, щоб грати мангала перебувала досить далеко від багаття. Дуже зручні спеціальні решітки для риби, в яких філе або тушка затискаються, - в таких пристроях рибу дуже зручно перевертати. Ніжні сорти риби, наприклад тріску і палтус, краще готувати так само.

Чим ніжніше риба і тонше стейк, тим сильніше повинен бути жар вогню, оскільки саме хрустка скоринка захистить ніжну рибну м'якоть від перетворення в кашу. Час, коли мангал досить нагрівся, визначити легко - вуглинки злегка біліють, а рукам над мангалом нестерпно гаряче, і долоню неможливо утримати довше декількох секунд.

Жарься, рибко, велика й маленька

Жарься, рибко, велика й маленька

Як правильно приготувати рибу на грилі? В процесі обсмажування перевертати її широкої металевою лопаткою, щоб шматки подрумянились з усіх боків, але звертайтеся з нею дуже обережно, адже вона повинна зберегти привабливий вигляд. Будь-яку рибу досить перевернути 1-2 рази, а тунець зазвичай смажать за правилами приготування стейків, перевертаючи кожні 30 секунд і залишаючи всередині злегка сируватим. Якщо риба готується на сковороді-гриль, то кришку слід обов'язково закрити, і оскільки верхня частина риби буде піддаватися впливу гарячої пари, то після перевертання їй вже потрібно менше часу для підсмажування, адже вона вже практично готова. Дуже ніжну рибу краще загорнути в змащену маслом фольгу і покласти прямо на вугілля, тим більше що це допоможе запобігти стікання жиру на вугілля, від запаху якого їжа придбає не дуже приємний смак. Приготувати рибу гриль у фользі можна і в домашній духовці.

Для запікання стейків достатньо 5-10 хвилин, і 20-40 хвилин вистачить для цілої риби в залежності від її ваги і розмірів, готовність можна перевірити, натиснувши на бік риби пальцем. Якщо страва готова, ви відчуєте пружність і риба буде як би пружинити, а на її поверхні з'явиться білуватий сік. Як визначити готовність філе? Якщо його проткнути, всередині ви побачите білу непрозору м'якоть. Стейк готовий, якщо м'ясо легко відділяється від кістки, а велика ціла риба у міру готовності рожевіє в районі хребта. При цьому жирна риба смажиться довше, ніж нежирна. Вважається, що кожен сантиметр товщини шматка вимагає 3 хвилин обсмажування. До речі, не забувайте періодично ворушити вугілля в мангалі або багатті для підтримки високої температури.

Три рецепта риби на грилі

Пікантна скумбрія з соусом тартар

Пікантна скумбрія з соусом тартар

Дуже незвичайне приготування скумбрії на грилі урізноманітнює повсякденний раціон. Добре промийте рибу і замаринуйте її в соку половини лимона з сіллю і перцем приблизно на півгодини. Обсмажте рибу з двох сторін протягом 25 хвилин, періодично збризкуючи тушку лимонним соком.

Обсмажте на грилі пару шматочків білого пшеничного хліба до рум'яної скоринки, поливаючи їх часниковим соусом, який можна приготувати з води з рослинним маслом, часником, сіллю, перцем і кропом. Викладіть скумбрію на блюдо разом з хлібом і подавайте з соусом тартар - його готують з майонезу, невеликої кількості білого сухого вина, маринованих огірків, ріпчастої цибулі і відвареного яйця. На одну скумбрію достатньо 30 г соусу.

Вишукана дорада по-грецьки

Вишукана дорада по-грецьки

Тепер зрозуміло, чому греки так довго живуть: вони дуже люблять рибу гриль з овочами. Обробіть рибу середнього розміру і ваги (приблизно 350 г), зафаршіруйте її 30 г зеленого винограду, дрібно нарізаним пореєм і гілочкою рубленого базиліка. Приготуйте рибу на вугіллі або на грилі, викладіть на блюдо і прикрасьте овочевим гарніром, приготованим з молодої картоплі, бланшированной капусти романеско, жовтих і червоних помідорів чері - все обсмажується на вершковому маслі протягом 2 хвилин. Прикрасьте блюдо свіжим чебрецем, базиліком, оливками і часточками лимона. Виходить дуже аристократично!

Горбуша гриль з яблучним смаком

Горбуша гриль з яблучним смаком

звичний смак горбуші в цій страві доповнюється яблучної кислинкою. Наріжте на порційні шматки філе горбуші вагою приблизно 1 кг і залийте їх маринадом, приготованим з соку одного великого зеленого яблука, одного лимона і 2 ст. л. соєвого соусу. Приберіть рибу в холодильник і залиште маринуватися приблизно на добу. Змастіть горбушу сметаною і обсмажте на грилі до золотистої скоринки, за 5 хвилин до готовності можна додати цитрусові нотки. Подавайте зі свіжими овочами (помідорами, огірками, болгарським перцем) і будь-яким соусом.

Готуємо разом з «Їмо вдома»

Готуємо разом з «Їмо вдома»

спеції з фірмового магазину «Їмо вдома» допоможуть додати яскравості смаку вашим блюдам! Дізнавшись, як приготувати рибу на грилі, ви порадуєте свою сім'ю смачною, легкої і корисною їжею, яка буде успішно конкурувати з м'ясом. Риба миттєво запікається, відрізняється нескінченним різноманітністю варіантів приготування і дуже швидко з'їдається. Подавати рибу можна з зеленню, овочами, картоплею або рисом, попередньо окропивши її білим вином. Але справжні знавці цієї страви стверджують, що риба гриль в процесі смаження набуває копчений присмак і хороша сама по собі без гарніру. Як то кажуть, про смаки не сперечаються!

Як приготувати рибу на грилі

Риба на грилі: інструкція до застосування

Немає нічого смачнішого риби на грилі, ароматної, ніжною, з апетитними підсмажений смужками, з рум'яними боками і соковитою м'якоттю. Здавалося б, що складного в приготуванні риби на грилі - поклав її на решітку, і через деякий час вона готова. Однак в цій справі є свої тонкощі і секрети, як і в будь-якому кулінарному рецепті. Поговоримо про те, як правильно приготувати рибу на грилі, щоб вона не прилипла до грат і не перетворилася на кашу, як це іноді буває у недосвідчених і навіть досвідчених кулінарів. А нагородою буде підвищений апетит ваших дітей і інших членів сім'ї, оскільки перед цим блюдом нікому неможливо встояти!

Чому риба на грилі так корисна

Чому риба на грилі так корисна

Приготування на грилі - найдавніший спосіб приготування їжі, простий, природний і корисний для здоров'я. Не випадково кажуть, що все геніальне просто, і простіше підсмажування продуктів на розжареному вугіллі людство ще нічого не придумало. Приготування на грилі зберігає природний смак риби, який доповнюється тонким ароматом трав, спецій і серпанок, якщо ви готуєте на природі.

Риба, приготована на грилі, схожа на смажену рибу з-за рум'яної хрусткої скоринки, але при цьому вона позбавлена ​​недоліків смажених страв. Всім відомо, що рослинні масла при нагріванні виділяють канцерогенні речовини, шкідливі для здоров'я, крім того, смажена риба просочується жиром і стає більш калорійною.

У рибі гриль зберігаються не тільки всі вітаміни, мінерали та мікроелементи, а й антиоксиданти, які зміцнюють імунітет і захищають організм від передчасного старіння.

Готуємо рибу до запікання

Готуємо рибу до запікання

Для запікання на грилі підійде будь-яка риба з щільним м'ясом, не надто костиста і жирна, наприклад норвезька сьомга, меч-риба, тунець, форель, скумбрія, морський окунь, дорада, оселедець, кета і горбуша, а ось тріску і палтус через м'якості краще не готувати таким способом, інакше вони розваляться. Перед приготуванням рибу слід добре помити, очистити від луски і випатрати, хоча зручніше купити готове філе або стейки в магазині. Рибу можна готувати шматками товщиною 2,5-3 см або цілком, особливо якщо мова йде про річковій рибі. Для пікантності її можна замаринувати протягом 5-20 хвилин, до того ж маринад надає навіть сухуватий філе м'якість і ніжність.

Перед запіканням слід змастити тушку або шматки рослинним маслом, щоб вона не прилипла до грат гриля. Якщо ви збираєтеся готувати цілу рибу, зробіть на ній кілька невеликих надрізів, щоб маринад і аромат прянощів проникли всередину. Можна начинити рибу зеленню, цибулею, часником, грибами, овочами, скибочками лимона, натерти спеціями і травами. Якщо звернути рибу в виноградне листя, шпинат, тонкі скибочки сала, шинки або бекону, скріпивши їх шпажками, вийде дуже красиво і смачно, риба не пересушити і збереже свою форму. Дуже апетитно виглядають рибні шашлики з шматочками фруктів і овочів - кабачком, гарбузом, цукіні, солодким перцем, цибулею і авокадо.

Кілька тонкощів приготування маринаду

Кілька тонкощів приготування маринаду

Класичними компонентами для маринаду є рослинні масла, фруктові соки, біле вино, йогурт, соєвий соус, часник, сіль, лимон, спеції і запашні трави. При цьому пам'ятайте, що риба не любить надлишок приправ, від яких вона втрачає свій особливий смак і аромат, тому маринад повинен бути в міру пряним. Найпростіший спосіб замаринувати рибу - полити свіжим лимонним соком на 5 хвилин і викласти на неї часникові часточки. Деякі кухарі кажуть, що кислота, що міститься в лимоні і вини, робить рибу м'яких сортів пухкої і руйнує рибний білок, тому краще маринувати тушку і шматки в маслі з сіллю, розмарином, кінзою і чебрецем. Приємний аромат дає ялівець, шавлія, стебла кропу і петрушки. Цікаво, що сухі трави більш запашні, ніж свіжі, тому для маринаду вони підійдуть найкраще.

Якщо ви збираєтеся приготувати червону рибу на грилі, спробуйте зробити маринад з меду, соєвого соусу, соку лайма, меленого коріандру і кунжутного масла. Для білої риби підійде маринад із соку лимона, тертого імбиру, часнику, куркуми і свіжої рубаною м'яти. Надзвичайно смачний маринад виходить з товчених ягід ялівцю, прогрітих в оливковій олії, з кропом, шавлією, петрушкою, лавровим листом, лимонною м'ятою і цибулею. Такий маринад повинен настоятися близько 2 днів.

Іноді рибу натирають цукром, залишають на півгодини в холодильнику, а потім замочують в соєвому соусі з кунжутним маслом, смаженими насінням кунжуту, часником, зеленою цибулею і меленим імбиром. Відмінний маринад роблять з меду, кінзи, часнику і лимона, а в Грузії для шашликів готують суміш з білого вина, подрібнених лимонів, кінзи і сирої цибулі. За допомогою маринаду можна змінювати смак риби, роблячи його більш пікантним, яскравим і насиченим.

Підготовка мангала або гриля

Підготовка мангала або гриля

У домашніх умовах для приготування риби зазвичай використовується сковорода-гриль, електричний гриль з інфрачервоним випромінюванням, аерогриль, ростер, духовка і мікрохвильова піч з функцією гриля, а на вулиці для цих цілей підходить мангал і барбекю. Риба, приготована методом приготування на грилі, виходить більш смачною і ароматною, оскільки вона просочується запахом багаття і диму. Невдалий вибір вугілля для мангала може зіпсувати смак риби, оскільки сосновий вугілля має нав'язливий хвойний аромат, на відміну від вугілля, отриманого від листяних дерев.

Решітку мангала або гриля слід добре очистити і змастити маслом, щоб риба не прилипла, а готувати краще на сильному вогні, стежачи, щоб грати мангала перебувала досить далеко від багаття. Дуже зручні спеціальні решітки для риби, в яких філе або тушка затискаються, - в таких пристроях рибу дуже зручно перевертати. Ніжні сорти риби, наприклад тріску і палтус, краще готувати так само.

Чим ніжніше риба і тонше стейк, тим сильніше повинен бути жар вогню, оскільки саме хрустка скоринка захистить ніжну рибну м'якоть від перетворення в кашу. Час, коли мангал досить нагрівся, визначити легко - вуглинки злегка біліють, а рукам над мангалом нестерпно гаряче, і долоню неможливо утримати довше декількох секунд.

Жарься, рибко, велика й маленька

Жарься, рибко, велика й маленька

Як правильно приготувати рибу на грилі? В процесі обсмажування перевертати її широкої металевою лопаткою, щоб шматки подрумянились з усіх боків, але звертайтеся з нею дуже обережно, адже вона повинна зберегти привабливий вигляд. Будь-яку рибу досить перевернути 1-2 рази, а тунець зазвичай смажать за правилами приготування стейків, перевертаючи кожні 30 секунд і залишаючи всередині злегка сируватим. Якщо риба готується на сковороді-гриль, то кришку слід обов'язково закрити, і оскільки верхня частина риби буде піддаватися впливу гарячої пари, то після перевертання їй вже потрібно менше часу для підсмажування, адже вона вже практично готова. Дуже ніжну рибу краще загорнути в змащену маслом фольгу і покласти прямо на вугілля, тим більше що це допоможе запобігти стікання жиру на вугілля, від запаху якого їжа придбає не дуже приємний смак. Приготувати рибу гриль у фользі можна і в домашній духовці.

Для запікання стейків достатньо 5-10 хвилин, і 20-40 хвилин вистачить для цілої риби в залежності від її ваги і розмірів, готовність можна перевірити, натиснувши на бік риби пальцем. Якщо страва готова, ви відчуєте пружність і риба буде як би пружинити, а на її поверхні з'явиться білуватий сік. Як визначити готовність філе? Якщо його проткнути, всередині ви побачите білу непрозору м'якоть. Стейк готовий, якщо м'ясо легко відділяється від кістки, а велика ціла риба у міру готовності рожевіє в районі хребта. При цьому жирна риба смажиться довше, ніж нежирна. Вважається, що кожен сантиметр товщини шматка вимагає 3 хвилин обсмажування. До речі, не забувайте періодично ворушити вугілля в мангалі або багатті для підтримки високої температури.

Три рецепта риби на грилі

Пікантна скумбрія з соусом тартар

Пікантна скумбрія з соусом тартар

Дуже незвичайне приготування скумбрії на грилі урізноманітнює повсякденний раціон. Добре промийте рибу і замаринуйте її в соку половини лимона з сіллю і перцем приблизно на півгодини. Обсмажте рибу з двох сторін протягом 25 хвилин, періодично збризкуючи тушку лимонним соком.

Обсмажте на грилі пару шматочків білого пшеничного хліба до рум'яної скоринки, поливаючи їх часниковим соусом, який можна приготувати з води з рослинним маслом, часником, сіллю, перцем і кропом. Викладіть скумбрію на блюдо разом з хлібом і подавайте з соусом тартар - його готують з майонезу, невеликої кількості білого сухого вина, маринованих огірків, ріпчастої цибулі і відвареного яйця. На одну скумбрію достатньо 30 г соусу.

Вишукана дорада по-грецьки

Вишукана дорада по-грецьки

Тепер зрозуміло, чому греки так довго живуть: вони дуже люблять рибу гриль з овочами. Обробіть рибу середнього розміру і ваги (приблизно 350 г), зафаршіруйте її 30 г зеленого винограду, дрібно нарізаним пореєм і гілочкою рубленого базиліка. Приготуйте рибу на вугіллі або на грилі, викладіть на блюдо і прикрасьте овочевим гарніром, приготованим з молодої картоплі, бланшированной капусти романеско, жовтих і червоних помідорів чері - все обсмажується на вершковому маслі протягом 2 хвилин. Прикрасьте блюдо свіжим чебрецем, базиліком, оливками і часточками лимона. Виходить дуже аристократично!

Горбуша гриль з яблучним смаком

Горбуша гриль з яблучним смаком

звичний смак горбуші в цій страві доповнюється яблучної кислинкою. Наріжте на порційні шматки філе горбуші вагою приблизно 1 кг і залийте їх маринадом, приготованим з соку одного великого зеленого яблука, одного лимона і 2 ст. л. соєвого соусу. Приберіть рибу в холодильник і залиште маринуватися приблизно на добу. Змастіть горбушу сметаною і обсмажте на грилі до золотистої скоринки, за 5 хвилин до готовності можна додати цитрусові нотки. Подавайте зі свіжими овочами (помідорами, огірками, болгарським перцем) і будь-яким соусом.

Готуємо разом з «Їмо вдома»

Готуємо разом з «Їмо вдома»

спеції з фірмового магазину «Їмо вдома» допоможуть додати яскравості смаку вашим блюдам! Дізнавшись, як приготувати рибу на грилі, ви порадуєте свою сім'ю смачною, легкої і корисною їжею, яка буде успішно конкурувати з м'ясом. Риба миттєво запікається, відрізняється нескінченним різноманітністю варіантів приготування і дуже швидко з'їдається. Подавати рибу можна з зеленню, овочами, картоплею або рисом, попередньо окропивши її білим вином. Але справжні знавці цієї страви стверджують, що риба гриль в процесі смаження набуває копчений присмак і хороша сама по собі без гарніру. Як то кажуть, про смаки не сперечаються!

Як приготувати рибу на грилі

Риба на грилі: інструкція до застосування

Немає нічого смачнішого риби на грилі, ароматної, ніжною, з апетитними підсмажений смужками, з рум'яними боками і соковитою м'якоттю. Здавалося б, що складного в приготуванні риби на грилі - поклав її на решітку, і через деякий час вона готова. Однак в цій справі є свої тонкощі і секрети, як і в будь-якому кулінарному рецепті. Поговоримо про те, як правильно приготувати рибу на грилі, щоб вона не прилипла до грат і не перетворилася на кашу, як це іноді буває у недосвідчених і навіть досвідчених кулінарів. А нагородою буде підвищений апетит ваших дітей і інших членів сім'ї, оскільки перед цим блюдом нікому неможливо встояти!

Чому риба на грилі так корисна

Чому риба на грилі так корисна

Приготування на грилі - найдавніший спосіб приготування їжі, простий, природний і корисний для здоров'я. Не випадково кажуть, що все геніальне просто, і простіше підсмажування продуктів на розжареному вугіллі людство ще нічого не придумало. Приготування на грилі зберігає природний смак риби, який доповнюється тонким ароматом трав, спецій і серпанок, якщо ви готуєте на природі.

Риба, приготована на грилі, схожа на смажену рибу з-за рум'яної хрусткої скоринки, але при цьому вона позбавлена ​​недоліків смажених страв. Всім відомо, що рослинні масла при нагріванні виділяють канцерогенні речовини, шкідливі для здоров'я, крім того, смажена риба просочується жиром і стає більш калорійною.

У рибі гриль зберігаються не тільки всі вітаміни, мінерали та мікроелементи, а й антиоксиданти, які зміцнюють імунітет і захищають організм від передчасного старіння.

Готуємо рибу до запікання

Готуємо рибу до запікання

Для запікання на грилі підійде будь-яка риба з щільним м'ясом, не надто костиста і жирна, наприклад норвезька сьомга, меч-риба, тунець, форель, скумбрія, морський окунь, дорада, оселедець, кета і горбуша, а ось тріску і палтус через м'якості краще не готувати таким способом, інакше вони розваляться. Перед приготуванням рибу слід добре помити, очистити від луски і випатрати, хоча зручніше купити готове філе або стейки в магазині. Рибу можна готувати шматками товщиною 2,5-3 см або цілком, особливо якщо мова йде про річковій рибі. Для пікантності її можна замаринувати протягом 5-20 хвилин, до того ж маринад надає навіть сухуватий філе м'якість і ніжність.

Перед запіканням слід змастити тушку або шматки рослинним маслом, щоб вона не прилипла до грат гриля. Якщо ви збираєтеся готувати цілу рибу, зробіть на ній кілька невеликих надрізів, щоб маринад і аромат прянощів проникли всередину. Можна начинити рибу зеленню, цибулею, часником, грибами, овочами, скибочками лимона, натерти спеціями і травами. Якщо звернути рибу в виноградне листя, шпинат, тонкі скибочки сала, шинки або бекону, скріпивши їх шпажками, вийде дуже красиво і смачно, риба не пересушити і збереже свою форму. Дуже апетитно виглядають рибні шашлики з шматочками фруктів і овочів - кабачком, гарбузом, цукіні, солодким перцем, цибулею і авокадо.

Кілька тонкощів приготування маринаду

Кілька тонкощів приготування маринаду

Класичними компонентами для маринаду є рослинні масла, фруктові соки, біле вино, йогурт, соєвий соус, часник, сіль, лимон, спеції і запашні трави. При цьому пам'ятайте, що риба не любить надлишок приправ, від яких вона втрачає свій особливий смак і аромат, тому маринад повинен бути в міру пряним. Найпростіший спосіб замаринувати рибу - полити свіжим лимонним соком на 5 хвилин і викласти на неї часникові часточки. Деякі кухарі кажуть, що кислота, що міститься в лимоні і вини, робить рибу м'яких сортів пухкої і руйнує рибний білок, тому краще маринувати тушку і шматки в маслі з сіллю, розмарином, кінзою і чебрецем. Приємний аромат дає ялівець, шавлія, стебла кропу і петрушки. Цікаво, що сухі трави більш запашні, ніж свіжі, тому для маринаду вони підійдуть найкраще.

Якщо ви збираєтеся приготувати червону рибу на грилі, спробуйте зробити маринад з меду, соєвого соусу, соку лайма, меленого коріандру і кунжутного масла. Для білої риби підійде маринад із соку лимона, тертого імбиру, часнику, куркуми і свіжої рубаною м'яти. Надзвичайно смачний маринад виходить з товчених ягід ялівцю, прогрітих в оливковій олії, з кропом, шавлією, петрушкою, лавровим листом, лимонною м'ятою і цибулею. Такий маринад повинен настоятися близько 2 днів.

Іноді рибу натирають цукром, залишають на півгодини в холодильнику, а потім замочують в соєвому соусі з кунжутним маслом, смаженими насінням кунжуту, часником, зеленою цибулею і меленим імбиром. Відмінний маринад роблять з меду, кінзи, часнику і лимона, а в Грузії для шашликів готують суміш з білого вина, подрібнених лимонів, кінзи і сирої цибулі. За допомогою маринаду можна змінювати смак риби, роблячи його більш пікантним, яскравим і насиченим.

Підготовка мангала або гриля

Підготовка мангала або гриля

У домашніх умовах для приготування риби зазвичай використовується сковорода-гриль, електричний гриль з інфрачервоним випромінюванням, аерогриль, ростер, духовка і мікрохвильова піч з функцією гриля, а на вулиці для цих цілей підходить мангал і барбекю. Риба, приготована методом приготування на грилі, виходить більш смачною і ароматною, оскільки вона просочується запахом багаття і диму. Невдалий вибір вугілля для мангала може зіпсувати смак риби, оскільки сосновий вугілля має нав'язливий хвойний аромат, на відміну від вугілля, отриманого від листяних дерев.

Решітку мангала або гриля слід добре очистити і змастити маслом, щоб риба не прилипла, а готувати краще на сильному вогні, стежачи, щоб грати мангала перебувала досить далеко від багаття. Дуже зручні спеціальні решітки для риби, в яких філе або тушка затискаються, - в таких пристроях рибу дуже зручно перевертати. Ніжні сорти риби, наприклад тріску і палтус, краще готувати так само.

Чим ніжніше риба і тонше стейк, тим сильніше повинен бути жар вогню, оскільки саме хрустка скоринка захистить ніжну рибну м'якоть від перетворення в кашу. Час, коли мангал досить нагрівся, визначити легко - вуглинки злегка біліють, а рукам над мангалом нестерпно гаряче, і долоню неможливо утримати довше декількох секунд.

Жарься, рибко, велика й маленька

Жарься, рибко, велика й маленька

Як правильно приготувати рибу на грилі? В процесі обсмажування перевертати її широкої металевою лопаткою, щоб шматки подрумянились з усіх боків, але звертайтеся з нею дуже обережно, адже вона повинна зберегти привабливий вигляд. Будь-яку рибу досить перевернути 1-2 рази, а тунець зазвичай смажать за правилами приготування стейків, перевертаючи кожні 30 секунд і залишаючи всередині злегка сируватим. Якщо риба готується на сковороді-гриль, то кришку слід обов'язково закрити, і оскільки верхня частина риби буде піддаватися впливу гарячої пари, то після перевертання їй вже потрібно менше часу для підсмажування, адже вона вже практично готова. Дуже ніжну рибу краще загорнути в змащену маслом фольгу і покласти прямо на вугілля, тим більше що це допоможе запобігти стікання жиру на вугілля, від запаху якого їжа придбає не дуже приємний смак. Приготувати рибу гриль у фользі можна і в домашній духовці.

Для запікання стейків достатньо 5-10 хвилин, і 20-40 хвилин вистачить для цілої риби в залежності від її ваги і розмірів, готовність можна перевірити, натиснувши на бік риби пальцем. Якщо страва готова, ви відчуєте пружність і риба буде як би пружинити, а на її поверхні з'явиться білуватий сік. Як визначити готовність філе? Якщо його проткнути, всередині ви побачите білу непрозору м'якоть. Стейк готовий, якщо м'ясо легко відділяється від кістки, а велика ціла риба у міру готовності рожевіє в районі хребта. При цьому жирна риба смажиться довше, ніж нежирна. Вважається, що кожен сантиметр товщини шматка вимагає 3 хвилин обсмажування. До речі, не забувайте періодично ворушити вугілля в мангалі або багатті для підтримки високої температури.

Три рецепта риби на грилі

Пікантна скумбрія з соусом тартар

Пікантна скумбрія з соусом тартар

Дуже незвичайне приготування скумбрії на грилі урізноманітнює повсякденний раціон. Добре промийте рибу і замаринуйте її в соку половини лимона з сіллю і перцем приблизно на півгодини. Обсмажте рибу з двох сторін протягом 25 хвилин, періодично збризкуючи тушку лимонним соком.

Обсмажте на грилі пару шматочків білого пшеничного хліба до рум'яної скоринки, поливаючи їх часниковим соусом, який можна приготувати з води з рослинним маслом, часником, сіллю, перцем і кропом. Викладіть скумбрію на блюдо разом з хлібом і подавайте з соусом тартар - його готують з майонезу, невеликої кількості білого сухого вина, маринованих огірків, ріпчастої цибулі і відвареного яйця. На одну скумбрію достатньо 30 г соусу.

Вишукана дорада по-грецьки

Вишукана дорада по-грецьки

Тепер зрозуміло, чому греки так довго живуть: вони дуже люблять рибу гриль з овочами. Обробіть рибу середнього розміру і ваги (приблизно 350 г), зафаршіруйте її 30 г зеленого винограду, дрібно нарізаним пореєм і гілочкою рубленого базиліка. Приготуйте рибу на вугіллі або на грилі, викладіть на блюдо і прикрасьте овочевим гарніром, приготованим з молодої картоплі, бланшированной капусти романеско, жовтих і червоних помідорів чері - все обсмажується на вершковому маслі протягом 2 хвилин. Прикрасьте блюдо свіжим чебрецем, базиліком, оливками і часточками лимона. Виходить дуже аристократично!

Горбуша гриль з яблучним смаком

Горбуша гриль з яблучним смаком

звичний смак горбуші в цій страві доповнюється яблучної кислинкою. Наріжте на порційні шматки філе горбуші вагою приблизно 1 кг і залийте їх маринадом, приготованим з соку одного великого зеленого яблука, одного лимона і 2 ст. л. соєвого соусу. Приберіть рибу в холодильник і залиште маринуватися приблизно на добу. Змастіть горбушу сметаною і обсмажте на грилі до золотистої скоринки, за 5 хвилин до готовності можна додати цитрусові нотки. Подавайте зі свіжими овочами (помідорами, огірками, болгарським перцем) і будь-яким соусом.

Готуємо разом з «Їмо вдома»

Готуємо разом з «Їмо вдома»

спеції з фірмового магазину «Їмо вдома» допоможуть додати яскравості смаку вашим блюдам! Дізнавшись, як приготувати рибу на грилі, ви порадуєте свою сім'ю смачною, легкої і корисною їжею, яка буде успішно конкурувати з м'ясом. Риба миттєво запікається, відрізняється нескінченним різноманітністю варіантів приготування і дуже швидко з'їдається. Подавати рибу можна з зеленню, овочами, картоплею або рисом, попередньо окропивши її білим вином. Але справжні знавці цієї страви стверджують, що риба гриль в процесі смаження набуває копчений присмак і хороша сама по собі без гарніру. Як то кажуть, про смаки не сперечаються!

Як приготувати рибу на грилі

Риба на грилі: інструкція до застосування

Немає нічого смачнішого риби на грилі, ароматної, ніжною, з апетитними підсмажений смужками, з рум'яними боками і соковитою м'якоттю. Здавалося б, що складного в приготуванні риби на грилі - поклав її на решітку, і через деякий час вона готова. Однак в цій справі є свої тонкощі і секрети, як і в будь-якому кулінарному рецепті. Поговоримо про те, як правильно приготувати рибу на грилі, щоб вона не прилипла до грат і не перетворилася на кашу, як це іноді буває у недосвідчених і навіть досвідчених кулінарів. А нагородою буде підвищений апетит ваших дітей і інших членів сім'ї, оскільки перед цим блюдом нікому неможливо встояти!

Чому риба на грилі так корисна

Чому риба на грилі так корисна

Приготування на грилі - найдавніший спосіб приготування їжі, простий, природний і корисний для здоров'я. Не випадково кажуть, що все геніальне просто, і простіше підсмажування продуктів на розжареному вугіллі людство ще нічого не придумало. Приготування на грилі зберігає природний смак риби, який доповнюється тонким ароматом трав, спецій і серпанок, якщо ви готуєте на природі.

Риба, приготована на грилі, схожа на смажену рибу з-за рум'яної хрусткої скоринки, але при цьому вона позбавлена ​​недоліків смажених страв. Всім відомо, що рослинні масла при нагріванні виділяють канцерогенні речовини, шкідливі для здоров'я, крім того, смажена риба просочується жиром і стає більш калорійною.

У рибі гриль зберігаються не тільки всі вітаміни, мінерали та мікроелементи, а й антиоксиданти, які зміцнюють імунітет і захищають організм від передчасного старіння.

Готуємо рибу до запікання

Готуємо рибу до запікання

Для запікання на грилі підійде будь-яка риба з щільним м'ясом, не надто костиста і жирна, наприклад норвезька сьомга, меч-риба, тунець, форель, скумбрія, морський окунь, дорада, оселедець, кета і горбуша, а ось тріску і палтус через м'якості краще не готувати таким способом, інакше вони розваляться. Перед приготуванням рибу слід добре помити, очистити від луски і випатрати, хоча зручніше купити готове філе або стейки в магазині. Рибу можна готувати шматками товщиною 2,5-3 см або цілком, особливо якщо мова йде про річковій рибі. Для пікантності її можна замаринувати протягом 5-20 хвилин, до того ж маринад надає навіть сухуватий філе м'якість і ніжність.

Перед запіканням слід змастити тушку або шматки рослинним маслом, щоб вона не прилипла до грат гриля. Якщо ви збираєтеся готувати цілу рибу, зробіть на ній кілька невеликих надрізів, щоб маринад і аромат прянощів проникли всередину. Можна начинити рибу зеленню, цибулею, часником, грибами, овочами, скибочками лимона, натерти спеціями і травами. Якщо звернути рибу в виноградне листя, шпинат, тонкі скибочки сала, шинки або бекону, скріпивши їх шпажками, вийде дуже красиво і смачно, риба не пересушити і збереже свою форму. Дуже апетитно виглядають рибні шашлики з шматочками фруктів і овочів - кабачком, гарбузом, цукіні, солодким перцем, цибулею і авокадо.

Кілька тонкощів приготування маринаду

Кілька тонкощів приготування маринаду

Класичними компонентами для маринаду є рослинні масла, фруктові соки, біле вино, йогурт, соєвий соус, часник, сіль, лимон, спеції і запашні трави. При цьому пам'ятайте, що риба не любить надлишок приправ, від яких вона втрачає свій особливий смак і аромат, тому маринад повинен бути в міру пряним. Найпростіший спосіб замаринувати рибу - полити свіжим лимонним соком на 5 хвилин і викласти на неї часникові часточки. Деякі кухарі кажуть, що кислота, що міститься в лимоні і вини, робить рибу м'яких сортів пухкої і руйнує рибний білок, тому краще маринувати тушку і шматки в маслі з сіллю, розмарином, кінзою і чебрецем. Приємний аромат дає ялівець, шавлія, стебла кропу і петрушки. Цікаво, що сухі трави більш запашні, ніж свіжі, тому для маринаду вони підійдуть найкраще.

Якщо ви збираєтеся приготувати червону рибу на грилі, спробуйте зробити маринад з меду, соєвого соусу, соку лайма, меленого коріандру і кунжутного масла. Для білої риби підійде маринад із соку лимона, тертого імбиру, часнику, куркуми і свіжої рубаною м'яти. Надзвичайно смачний маринад виходить з товчених ягід ялівцю, прогрітих в оливковій олії, з кропом, шавлією, петрушкою, лавровим листом, лимонною м'ятою і цибулею. Такий маринад повинен настоятися близько 2 днів.

Іноді рибу натирають цукром, залишають на півгодини в холодильнику, а потім замочують в соєвому соусі з кунжутним маслом, смаженими насінням кунжуту, часником, зеленою цибулею і меленим імбиром. Відмінний маринад роблять з меду, кінзи, часнику і лимона, а в Грузії для шашликів готують суміш з білого вина, подрібнених лимонів, кінзи і сирої цибулі. За допомогою маринаду можна змінювати смак риби, роблячи його більш пікантним, яскравим і насиченим.

Підготовка мангала або гриля

Підготовка мангала або гриля

У домашніх умовах для приготування риби зазвичай використовується сковорода-гриль, електричний гриль з інфрачервоним випромінюванням, аерогриль, ростер, духовка і мікрохвильова піч з функцією гриля, а на вулиці для цих цілей підходить мангал і барбекю. Риба, приготована методом приготування на грилі, виходить більш смачною і ароматною, оскільки вона просочується запахом багаття і диму. Невдалий вибір вугілля для мангала може зіпсувати смак риби, оскільки сосновий вугілля має нав'язливий хвойний аромат, на відміну від вугілля, отриманого від листяних дерев.

Решітку мангала або гриля слід добре очистити і змастити маслом, щоб риба не прилипла, а готувати краще на сильному вогні, стежачи, щоб грати мангала перебувала досить далеко від багаття. Дуже зручні спеціальні решітки для риби, в яких філе або тушка затискаються, - в таких пристроях рибу дуже зручно перевертати. Ніжні сорти риби, наприклад тріску і палтус, краще готувати так само.

Чим ніжніше риба і тонше стейк, тим сильніше повинен бути жар вогню, оскільки саме хрустка скоринка захистить ніжну рибну м'якоть від перетворення в кашу. Час, коли мангал досить нагрівся, визначити легко - вуглинки злегка біліють, а рукам над мангалом нестерпно гаряче, і долоню неможливо утримати довше декількох секунд.

Жарься, рибко, велика й маленька

Жарься, рибко, велика й маленька

Як правильно приготувати рибу на грилі? В процесі обсмажування перевертати її широкої металевою лопаткою, щоб шматки подрумянились з усіх боків, але звертайтеся з нею дуже обережно, адже вона повинна зберегти привабливий вигляд. Будь-яку рибу досить перевернути 1-2 рази, а тунець зазвичай смажать за правилами приготування стейків, перевертаючи кожні 30 секунд і залишаючи всередині злегка сируватим. Якщо риба готується на сковороді-гриль, то кришку слід обов'язково закрити, і оскільки верхня частина риби буде піддаватися впливу гарячої пари, то після перевертання їй вже потрібно менше часу для підсмажування, адже вона вже практично готова. Дуже ніжну рибу краще загорнути в змащену маслом фольгу і покласти прямо на вугілля, тим більше що це допоможе запобігти стікання жиру на вугілля, від запаху якого їжа придбає не дуже приємний смак. Приготувати рибу гриль у фользі можна і в домашній духовці.

Для запікання стейків достатньо 5-10 хвилин, і 20-40 хвилин вистачить для цілої риби в залежності від її ваги і розмірів, готовність можна перевірити, натиснувши на бік риби пальцем. Якщо страва готова, ви відчуєте пружність і риба буде як би пружинити, а на її поверхні з'явиться білуватий сік. Як визначити готовність філе? Якщо його проткнути, всередині ви побачите білу непрозору м'якоть. Стейк готовий, якщо м'ясо легко відділяється від кістки, а велика ціла риба у міру готовності рожевіє в районі хребта. При цьому жирна риба смажиться довше, ніж нежирна. Вважається, що кожен сантиметр товщини шматка вимагає 3 хвилин обсмажування. До речі, не забувайте періодично ворушити вугілля в мангалі або багатті для підтримки високої температури.

Три рецепта риби на грилі

Пікантна скумбрія з соусом тартар

Пікантна скумбрія з соусом тартар

Дуже незвичайне приготування скумбрії на грилі урізноманітнює повсякденний раціон. Добре промийте рибу і замаринуйте її в соку половини лимона з сіллю і перцем приблизно на півгодини. Обсмажте рибу з двох сторін протягом 25 хвилин, періодично збризкуючи тушку лимонним соком.

Обсмажте на грилі пару шматочків білого пшеничного хліба до рум'яної скоринки, поливаючи їх часниковим соусом, який можна приготувати з води з рослинним маслом, часником, сіллю, перцем і кропом. Викладіть скумбрію на блюдо разом з хлібом і подавайте з соусом тартар - його готують з майонезу, невеликої кількості білого сухого вина, маринованих огірків, ріпчастої цибулі і відвареного яйця. На одну скумбрію достатньо 30 г соусу.

Вишукана дорада по-грецьки

Вишукана дорада по-грецьки

Тепер зрозуміло, чому греки так довго живуть: вони дуже люблять рибу гриль з овочами. Обробіть рибу середнього розміру і ваги (приблизно 350 г), зафаршіруйте її 30 г зеленого винограду, дрібно нарізаним пореєм і гілочкою рубленого базиліка. Приготуйте рибу на вугіллі або на грилі, викладіть на блюдо і прикрасьте овочевим гарніром, приготованим з молодої картоплі, бланшированной капусти романеско, жовтих і червоних помідорів чері - все обсмажується на вершковому маслі протягом 2 хвилин. Прикрасьте блюдо свіжим чебрецем, базиліком, оливками і часточками лимона. Виходить дуже аристократично!

Горбуша гриль з яблучним смаком

Горбуша гриль з яблучним смаком

звичний смак горбуші в цій страві доповнюється яблучної кислинкою. Наріжте на порційні шматки філе горбуші вагою приблизно 1 кг і залийте їх маринадом, приготованим з соку одного великого зеленого яблука, одного лимона і 2 ст. л. соєвого соусу. Приберіть рибу в холодильник і залиште маринуватися приблизно на добу. Змастіть горбушу сметаною і обсмажте на грилі до золотистої скоринки, за 5 хвилин до готовності можна додати цитрусові нотки. Подавайте зі свіжими овочами (помідорами, огірками, болгарським перцем) і будь-яким соусом.

Готуємо разом з «Їмо вдома»

Готуємо разом з «Їмо вдома»

спеції з фірмового магазину «Їмо вдома» допоможуть додати яскравості смаку вашим блюдам! Дізнавшись, як приготувати рибу на грилі, ви порадуєте свою сім'ю смачною, легкої і корисною їжею, яка буде успішно конкурувати з м'ясом. Риба миттєво запікається, відрізняється нескінченним різноманітністю варіантів приготування і дуже швидко з'їдається. Подавати рибу можна з зеленню, овочами, картоплею або рисом, попередньо окропивши її білим вином. Але справжні знавці цієї страви стверджують, що риба гриль в процесі смаження набуває копчений присмак і хороша сама по собі без гарніру. Як то кажуть, про смаки не сперечаються!

Як визначити готовність філе?
Як визначити готовність філе?
Як визначити готовність філе?
Як визначити готовність філе?
Як визначити готовність філе?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация