Як і де пенсіонери в Києві купують продукти зі знижками і чому не отримують матдопомогу

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

20 червня 2014 року, 11:00 Переглядів:

Для пенсіонерів дейтсвія спеціальна програма і "Картка киянина". Фото: Анастасія Іскрицька

У 2011 році столична влада почала активно впроваджувати програми, покликані підтримати пенсіонерів Києва. Зокрема, була запущена цільова програма Київради "Турбота. Назустріч киянам" до 2015 року.

В рамках програми повинна регулярно відправлятися адресна допомога незахищеним верствам населення - наприклад, інвалідам, ветеранам Афганістану, багатодітним сім'ям - на різні державні та релігійні свята. І, в тому числі, пенсіонерам. Розмір матеріальної допомоги для них - не більше 900 гривень.

Все було б чудово, але фінансування іде лише після рішення Київради. В цьому році у депутатів все не виходило толком зібратися - перша плідна сесія відбулася лише в червні. Тому після півроку Київрада так і не ухвалила рішення про фінансування програми на 2014 рік.

"Я один раз отримала цю матеріальну допомогу - мені дали близько 500 гривень. Не можна сказати, що це марно або не потрібно. Додаткові гроші - це завжди добре. Але чому це виділяється тільки на свята, та й то, не на всі? Виходить, в інші дати нам допомога не потрібна? ", - каже пенсіонерка, колишній хімік Ірина Яковлєва.

Метро і ліки

Три роки тому влада столиці ввели ще одне нововведення - "Картку киянина" . З приводу неї звучать різні думки, але в основному пенсіонери сходяться в одному: безкоштовний проїзд в метро завдяки електронній картці - це прекрасно, але знижки на ліки - марні.

Спочатку передбачалося, що за допомогою картки можна купувати ліки на 10-40% дешевше в мережі комунальних аптек " фармація ". Таких аптек - по дві в кожному районі міста. Крім того, пенсіонерам надавалася знижка в 25-30% в аптеках мережі на 2 упаковки ліків зі спеціального списку.

"Ліки подорожчали дуже сильно. Що мені дасть знижка в, наприклад, 20%, якщо вартість препарату, який мені потрібен, зросла на 50% (Це ж підтвердив в квітні МОЗ - ред.)? І, до того ж, аптека в моєму районі, де мені надається знижка, знаходиться десь в 40 хвилинах їзди від будинку. Мені незручно їздити так далеко. Тим більше, в звичайних аптеках теж дуже часто дають знижки - 5-10% ", - розповідає мешканка Голосіївського району Раїса.

Нова влада столиці вже звернула увагу на "Фармації". Мер Києва Віталій Кличко запропонував звільнитися за власним бажанням гендиректору комунального підприємства Олегу Климову. Кличко заявив, що ціни в аптеках "Фармації" на 15-20% вище , Ніж в комерційних аптеках, розташованих по сусідству. Він також зазначив, що комерційні аптеки пропонують знижку пенсіонерам, а "Фармація" навіть не навантажена орендною платою.

Банки та продукти

"Картка киянина" також має функції банківської. За допомогою неї пенсіонери можуть безкоштовно відкрити соціальний поточний рахунок, на який буде надходити пенсія, під 12,5% річних. Знімати готівку без комісій можна в мережі банків "Хрещатик".

Однак літні жителі столиці, судячи з усього, рідко користуються такою послугою. "Я взагалі не довіряю банкам зараз", - говорить Ірина Яковлєва. "Мені дочка відкрила рахунок в нормальному банку. У мене там 17% річних і я всім задоволена", - зазначає колишня вчителька зарубіжної літератури Стелла Макарова.

Що стосується покупок, то знижки власникам "Картки киянина" діють в столичних супермаркетах "Білла", "Новус", "Вест-Лайн", " Фокстрот "І" Фуршет ".

В "Біллі" діє 7% знижка з понеділка по середу з 7:30 до 12:00. "Новус" безкоштовно видає свою накопичувальну картку, на яку при покупці налічуватиме бонус в розмірі 3% від вартості товару. Магазин "Вест-Лайн" дає знижку в 7% на всі товари, крім акційних і тих, на які поширюється державне цінове регулювання, кожен день з 8:00 до 12:00. Мережа супермаркетів "Фуршет" дає 3% знижки на товари, які потрапляють під державне цінове регулювання, і 5% - на всі інші. У "Фокстроті" з 5% знижкою можна купити товари марок "Bravis", "Delfa" і "LeChef".

літні кияни дійсно користуються цією функцією картки . Єдине, що відзначають, - це не зовсім зручний графік надання знижок.

"У мене під будинком" Білла ", але там знижку дають тільки в понеділок, вівторок і середу, а у мене продукти частіше закінчуються в кінці тижня. Тому доводиться ходити в" Фуршет "- він далі, але зате там знижка постійна", - ділиться Стелла Макарова.

А ось мешканка Оболоні Людмила вважає, що підступ картки полягає в умови про продукти, які потрапляють під державне цінове регулювання. "Хліб соціальних сортів, цукор, молоко - це те, що потрібно кожен день. А на ці продукти знижка не поширюється. Доводиться купувати" елітні "продукти, та ще й зі знижкою", - сміється пенсіонерка.

У той же час, багато пенсіонерів, яких опитали журналісти, відзначили - для них принциповим є безкоштовний проїзд в транспорті і знижки в більшій кількості магазинів. "Мені б хотілося, щоб безкоштовний проїзд був для пенсіонерів у всіх видах транспорту. Особливо в маршрутках - адже на них частіше їздиш, ніж на тролейбусах або трамваях, - каже Людмила. - А ще було б добре, якби знижки давали в усіх супермаркетах . Щоб не думати, як добиратися додому і через якийсь магазин тобі їхати ".

Як розповіли в департаменті соціальної політики Київміськадміністрації, отримати "Картку киянина" може кожен пенсіонер столиці. "Потрібно прийти в районне управління праці та захисту (Соцзабез) в районній адміністрації - у нас в Києві таких 10. Приходити потрібно за місцем прописки ", - підкреслили в департаменті.

Нова влада поки не має наміру скасовувати існуючі пільги і програми для киян-пенсіонерів. Однак планів на рахунок нових поки теж немає.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як і де пенсіонери в Києві купують продукти зі знижками і чому не отримують матдопомогу". інші люди дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Аліса Ревнова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Але чому це виділяється тільки на свята, та й то, не на всі?
Виходить, в інші дати нам допомога не потрібна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация