Як кинути палити?

  1. Коментар до статті: православний лікар-психотерапевт Сергій Сєров
  2. Як кинути палити?
  3. Поради православних християн, які вже кинули курити

Ви прийняли рішення кинути курити. Тепер вам необхідний чіткий план, сила волі і підтримка з боку. Ось кілька порад, які допоможуть вам розпрощатися із згубною звичкою назавжди.

Складіть свій персональний план відмови від куріння. Призначте день, з якого почнеться звіт вашого нового життя, вільної від тютюну. Коли людина конкретизує свою мету в часі, йому легше налаштуватися на її здійснення. Чи не обіцяйте кинути палити завтра. Дайте собі невеликий запас часу, щоб зібратися з думками і налаштуватися на серйозну боротьбу із згубною звичкою. Не вибирайте день, що випадає на час відпустки, або якщо вас чекає напружений період. Коли ви остаточно визначитеся з датою, повідомте про неї рідним, друзям і близьким колегам. Це змусить вас поставитися з більшою відповідальністю до свого наміру.

Відвідайте лікаря. Нехай він підкаже вам, які лікарські препарати або інша замісна терапія можуть допомогти вам в боротьбі з курінням.

Скорочуйте кількість сигарет. Ще до настання призначеного дня Х починайте потроху зменшувати число сигарет, що викурюються вами на добу. Спробуйте викурювати НЕ цілу сигарету, а лише половину.

Рекомендуємо також брошуру «Як я кинув палити» : «Кидати курити все одно доведеться, не на« цьому »світі - так на« тому », і людині ...» далі >>>

Зверніться за підтримкою до близьких. Ви вже попередили їх про день, коли почнете свою боротьбу зі шкідливою звичкою. Попросіть їх підтримувати вас, підбадьорювати, особливо в ті моменти, коли вам захочеться зірватися. Якщо хтось із вашого оточення курить, попросіть його не робити це в вашій присутності. Відповідно, і самі намагайтеся уникати місця скупчення курців. Прекрасно, якщо ви знайдете однодумця, який захоче включитися в спільну боротьбу з нікотиновою залежністю.

Зробіть день відмови від куріння особливим. Не дозволяйте собі жодної сигарети. Взагалі.

Позбавтеся від усієї відповідної атрибутики: попільничок, запальничок та сірників. Розплануйте день таким чином, щоб ви були постійно чимось зайняті. Сходіть в тренажерний зал, в кіно або на виставку. Зайдіть в кафе і замовте блюдо, яке ви ніколи не пробували. Прогуляйтеся по незвичного для вас маршрутом. Сенс всього описаного в тому, щоб уникнути асоціацій з вашим звичайним способом життя.

Будьте готові до того, що ви зіткнетеся з абстинентного синдрому курця. Це означає, що протягом певного періоду часу ваше бажання палити буде настільки сильним, що ви почнете придумувати собі різні безглузді причини, що виправдовують вашу слабкість. Не раз вашу голову відвідають думки: «Всього одну сигаретку, і більше ні-ні», «Я обов'язково кину, але завтра». Як впоратися з цими думками?

Чіпляйтеся за всілякі способи відволіктися і не зірватися. Інтуїтивно підбирайте ті, які працюють безпосередньо для вас. Можете зробити кілька глибоких вдихів. Випийте склянку води маленькими ковтками. Зосередьтеся на розгадуванні кросворду. Якщо нічого не допомагає, просто скажіть собі, що закурите, але через 10 хвилин. Цього часу може вистачити, щоб ви взяли себе в руки.

Коли ви в черговий раз відчуєте, що готові піддатися спокусі, згадайте всі переваги, які дає вам відмова від куріння. Ваші близькі більше не страждають від пасивного куріння, перебуваючи поруч з вами. Ви стали краще чути запахи і відчувати смак їжі. Вас більше не турбує неприємний присмак у роті. Шкіра, волосся і одяг не виділяють різкий тютюновий запах. Зрештою, ви економите пристойну суму грошей, відмовившись від покупки сигарет.

Намагайтеся звести вживання алкоголю до мінімуму. Спиртне знижує самоконтроль, і ви можете не стриматися і потягнутися за сигаретою.

Харчуйтеся правильно і займайтеся спортом. Рада досить банальний, але це допоможе вам, по-перше, відволіктися від думок про куріння, по-друге, усвідомити, наскільки краще ви стали себе почувати після розставання з сигаретою в комплексі з фізичними навантаженнями і здоровою їжею.

Заохочуйте себе. Купіть собі щось особливе на ті гроші, які ви зекономили на сигаретах.

Якщо ви все-таки не витримали і закурили, зумійте швидко зорієнтуватися і взяти себе в руки. Це всього лише разова помилка і не означає, що ви безнадійні. Якщо ви все-таки не витримали і закурили, зумійте швидко зорієнтуватися і взяти себе в руки Постарайтеся витягти з цієї ситуації користь: проаналізуйте, що стало причиною, якою ви не змогли противитися. Задумайтесь, що ви можете зробити, щоб в майбутньому в подібній ситуації вам було легше впоратися з собою.

Кинути палити дійсно нелегко. Але це реально. Багато людей вже впоралися зі своєю залежністю, і деяким з них це далося ціною кількох спроб. Тому не здавайтеся!

Переклад статті з англомовного джерела

Коментар до статті: православний лікар-психотерапевт Сергій Сєров

Більшість рекомендацій в статті корисні і дієві. Однак, ряд положень вважаю за необхідне прокоментувати.
Логічніше в даному випадку говорити про те, як не за допомогою сили волі, а за допомогою (як кажуть анонімні алкоголіки і наркомани) «Вищої Сили», тобто з Божою поміччю справлятися з «тягою». У статті абсолютно правильно сказано про необхідність підтримки ззовні, але йдеться виключно про гуманістичному аспекті. У програмі 12 кроків (найбільш ефективною і духовно-орієнтованої з усіх довгоіснуючих програм реабілітації залежних) пропонується відмовитися від надії на силу волі, визнати як раз навпаки - відсутність її в протистоянні наркотику (а тютюн - це наркотик).
Що стосується «кордонів» (уникнення ситуацій, пов'язаних з вживанням), тут все вірно, і саме сюди спрямовується т.зв. сила волі.

Є ще момент, який вимагає уваги - заміна куріння на іншу залежність (харчову, наприклад). Часто говориться про насіння, льодяники і т.п в якості замінників сигарет. Це підміна, а не лікування. Щоб виходити із залежності, потрібно пережити абстиненцію ( «ломку»). Тоді організм почне виробляти власні речовини, що поліпшують самопочуття і настрій, а не буде як раніше чекати їх ззовні.

Як кинути палити?

Протоієрей Дмитро Смирнов, перший заступник голови та керівник апарату Патріаршої комісії з питань сім'ї та захисту материнства.

Поради православних християн, які вже кинули курити

Коли кидаєш курити, відразу виникає багато відмовок і доводів типу «Святитель Миколай Японський теж курив, але став святим». Це виверт, якої плутають нас біси. Не слухайте їх, стійте на своєму. Адже ви ж знаєте правду: куріння відокремлює від Бога. Святитель Миколай Японський за допомогою Божої переміг в цій боротьбі.

«Увечері нудно було і хотілося курити, а, між тим, кинув з неділі - більш ніж двадцятирічну звичку не легко кинути» Святитель Миколай Японський. Запис у щоденнику 1.04.1880 // Праведне житіє і апостольські праці святителя Миколая, архієпископа Японського, за його Своеручние записів. СПб., 1996. Ч. 1. С. 241.

Не сподівайтеся на свої сили. Без Божої допомоги нам не подужати цю боротьбу: «Без Мене не можете нічого чинити» ( Ін. 15: 5 ). Моліться від щирого серця, сповідайтеся цілком, в т.ч. в гріху тютюнопаління, і прийміть Христа в причасті. Коли виникає бажання курити, пийте святу воду. «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам »( Матв 7: 7 ).
Нехай у вашому серці оселиться ненависть до гріха тютюнопаління. Ми обурюємося на жахливі справи руйнування храмів за часів безбожництва. А самі, вдаючись до паління, кожен день руйнуємо свої храми, якими апостол Павло називав наші тіла: «Хіба не знаєте, що ви храм Божий, і Дух Божий живе в вас? Як хто нівечить Божого храма, того покарає Бог, бо храм Божий святий, а цей храм - ви »( 1 Кор. 3:16, 17 ).
Чи не возващайтесь до паління знову. Це рівнозначно тому, що тільки що вибравшись з болота, тут же з розгону стрибнути в нього знову. Пристрасть захлесне вас ще більше, і впоратися з нею стане набагато складніше.
Тримайте в пам'яті механізм розвитку гріха , Який включає 5 етапів. Боріться з гріхом на самому початку - на етапі помислу, не встигнувши прикласти до думки про сигарету увагу і почуття. Ще раз, відганяйте саму думку про куріння. Озбройтеся молитвою до Господа, Богородиці, святих угодників, Ангелу Хранителю. Не забувайте часто причащатися, і щодня їсти просфору і святу воду.
Не чекайте, що скоро бажання курити залишить вас зовсім. Часом здається, що з курінням покінчено, і ви не курите вже 1-2 роки, а може бути, і більше. Але навіть через 20 років життя без тютюну і сигарет бажання знову закурити може несподівано захлеснути колишнього курця і знову звернути до цього гріха. Тому завжди потрібно бути уважними і не піддаватися такого роду спокусам, захищаючись молитвою, постом, тверезістю. Інакше можна перекреслити весь шлях, пройдений до свободи від куріння.
Важливим моментом у перемозі над пристрастю до тютюну є подяку Тому, Хто дав сили на боротьбу. Не забувайте про це. На досвіді помічено: якщо допускаєш приписування заслуг боротьби з курінням собі, тим самим отруюючи себе гордістю, то дуже скоро знову зриваєшся на цей гріх.

Як впоратися з цими думками?
Як кинути палити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация