Як навчитися танцювати вальс: інструкція

  1. квадрат
  2. повороти
  3. доріжка вальсу
  4. Половина вальсу готова
Ксенії і Євгену Вилежаніним знадоблюся годину, щоб станцювати вальс. Хореограф Лариса Ягіна, багато років танцювала в Палаці культури, каже, що це дуже хороший результат. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру

Весільний марш Фелікса Мендельсона, без якого рідко обходиться сучасне весілля, вперше прозвучав 14 жовтня 1843 року - в Потсдамі (Німеччина), на прем'єрі вистави «Сон в літню ніч» за п'єсою Шекспіра. Через три роки він вперше прозвучав на весіллі в Великобританії, а ще через 11 років - на весіллі принцеси Вікторії та кронпринца прусського Фрідріха, після чого був офіційно визнаний головним весільним маршем. Під цей марш не прийнято танцювати, але ми з Ревдінскій хореографом Ларисою Ягіной вирішили спробувати. А допомогти нам зголосилися подружжя Євген та Ксенія Вилежаніни.

Фелікс Мендельсон (1809-1847)

Якоб Людвіг Фелікс Мендельсон народився в Гамбурзі, в сім'ї банкіра. Музичні здібності у нього виявилися з дитинства. Мати вчила його музики, а потім його освітою зайнявся музикант Людвіг Бергер. Він грав на фортепіано і альті. У десять років Фелікс виграв перший конкурс, в одинадцять - вступив до Берлінської Співецьку академію. Про нього стали говорити як про диво. У п'ятнадцять він уже писав великі музичні твори. Влітку 1826 (йому було 17 років) він написав увертюру до комедії Шекспіра «Сон в літню ніч», до складу якої і увійшов знаменитий Весільний марш. У 1943 році увертюра, доповнена і перетворена в сюїту, вперше прозвучала в Потсдамі. Сьогодні орган, на якому сам Мендельсон виконував знаменитий марш (серед інших своїх творів), розташований в Тоттенхемі (один з районів Лондона), в церкві Святої Анни.

Ксенія - саме вона наполягла на необхідності навчитися вальсу - займалася танцями в дитинстві, тому, як каже, вальсувати зовсім не боялася і була впевнена, що у неї все вийде. Євгену танцювати класику не доводилося, він помітно нервував через це, а ще через самопочуття дружини: вона на сьомому місяці вагітності. Обидва жартували: «Якщо що, поїдемо народжувати в лікарні прямо звідси».

Вони познайомилися сім років тому, в загальній компанії. Євген звернув увагу на ... окуляри Ксенії. Згадує: вже дуже вони йому не сподобалися, і він їх забрав «на утилізацію» незважаючи на протести дівчини. Звичайно, потім повернув, вибачився, і на цьому історія могла б закінчитися, але Ксенія знайшла його номер ICQ і почала з ним переписуватися. Закрутилося ...

Через два роки пара одружилася. Тепер Євген працює в Ревдінскій пожежної частини і пестить і плекає дружину - берегиню домашнього вогнища. 15 жовтня вони відсвяткують п'яту річниці весілля, і для них дуже важливо навчитися вальсу, який на весіллі вони не танцювали.

Реклама

Хореограф Лариса Ягіна, багато років танцювала в Палаці культури, після знайомства з танцюристами вибудувала всіх, і навіть журналістів, в одну лінію і оголосила: «Сьогодні ви затанцуете».

квадрат

Азам вальсу хореограф Лариса Ягіна вчила навіть журналістів. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру

Спочатку потрібно було навчитися основному кроку вальсу - це квадрат, який «малюють» танцюристи. Він виконується на три рахунки. На «раз» провідний партнер - звичайно, краще, щоб це був чоловік - крокує вперед з лівої ноги. На «два» - вправо. На «три» ліва нога приставляється до правої і опускається на всю ступню цілком в самому кінці такту. Важливо: рухи повинні бути плавними.

Партнерка виконує руху в дзеркальному відображенні: в напрямку назад і вліво, з правої ноги, приставляючи її до лівої.

Друге рух - точно таке ж, тільки зі зміною положення ніг: партнер крокує назад з правої ноги, приставляючи її до лівої, а партнерка крокує вперед з лівої ноги, приставляючи її до правої. Так виходить квадрат.

За словами хореографа, зазвичай руху вальсу запам'ятовують швидко, але є і виключення: люди, які «поставили психологічний бар'єр, заздалегідь вирішивши, що не зможуть танцювати», говорить вона. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру

У Євгена та Ксенії на це йде близько десяти хвилин. Запам'ятовують швидко, і тут же танцюють. Але, каже хореограф, такий результат буває далеко не у всіх.

До речі, за схожим принципом, також на потрійний рахунок, виконується фігура під назвою «зміна». Партнер ставить вперед праву ногу, відставляє вліво ліву ногу на носок і приставляє до неї праву з носка на каблук. Партнерка, в свою чергу, ставить назад ліву ногу, переносить праву ногу вправо і ставить поруч ліву.

повороти

Правильне для вальсу положення рук - «замочок»: рука пані в руці ведучого партнера. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру

Наступний крок - це повороти. Танцюрист ставить вперед праву ногу на рахунок «раз» і починає розгортатися вправо. На «два» він ще більше повертається і стає спиною по лінії танцю (танцюристи рухаються по замкнутому колу проти годинникової стрілки). На рахунок «три» - підтягує праву ногу до лівої. Таким чином, танцюючий повертається на 180 градусів і робить напівповороті. На рахунок «раз» він продовжує виконувати поворот - відставляє ліву ногу в сторону з попередньої позиції. На «два» заводить праву ногу за ліву і плавно розгортається вправо.

Вільну руку ведучому танцюристу радять прибирати за спину - щоб не заважала. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру

Партнерка виконує ті ж рухи, тільки знову в дзеркальному відображенні: замість правої ноги вперед ковзає назад лівої і розгортається вліво.

За аналогією виповнюється і лівий поворот, тільки у зворотний бік і починаючи з іншої ноги.

доріжка вальсу

Виконується на три рахунки однаково обома танцюристами. На рахунок «раз» танцюрист крокує вперед правою ногою, на «два» проходить крок робиться лівою ногою. На «три» - знову правою ногою. Другий такт доріжки виконується за аналогією з першим, починаючи з лівої ноги.

Закінчують вальс елегантним поклоном.

Половина вальсу готова

Лариса Ягіна каже, що якщо ви знаєте ці основні фігури, то вивчили вже як мінімум половину вальсу, і цього цілком достатньо для новачків. Євген і Ксенія із завданням впоралися відмінно - і після змогли станцювати і під «Весільний марш», минаючи початковий програш, і під «Вальс квітів» Михайла Глінки. Щоб вивчити цей поступ, їм знадобилася година. Ще півгодини вони танцювали просто так, разом з дочкою Поліною - тому що сподобалося і «танець відправляє в казку».

comments powered by HyperComments
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация