Як правильно приготувати печінку

  1. Як правильно приготувати печінку Печінка тварин є цінним продуктом в нашому раціоні завдяки вмісту...
  2. Секрети підготовки печінки до тепловій обробці
  3. Смажимо, варимо, тушкуємо і запікаємо

Як правильно приготувати печінку

Печінка тварин є цінним продуктом в нашому раціоні завдяки вмісту в ній вітамінів, мінералів, мікроелементів, омега-3 і омега-6 жирних кислот, необхідних для здоров'я, краси і довголіття. Однак ми цінуємо печінка не тільки в якості важливого елемента живлення, але і як вишуканий делікатес, що відрізняється яскравим і оригінальним смаком, - якщо, звичайно, приготувати печінку правильно, відповідно до рекомендацій досвідчених кулінарів. На жаль, багато господинь не наважуються готувати печінку, переживаючи про можливу невдачу, оскільки це делікатне м'ясо може вийти злегка гіркуватим, сухим і жорстким через наявність жилавих плівок. Давайте поговоримо про те, як приготувати неймовірно смачну, соковиту, м'яку і ніжну печінку в домашніх умовах.

Тонкощі правильного вибору

Тонкощі правильного вибору

Головний секрет приготування смачної печінки полягає в тому, що необхідно вибрати якісний свіжий продукт. Хороша печінку - пружна, м'яка, волога, блискуча, без засохлих місць і подряпин, з приємним і трохи солодкуватим ароматом. Якщо ви відчуваєте кислий запах, не варто купувати печінку, оскільки в цьому випадку вона, швидше за все, має «поважний» вік, про який можна дізнатися і за кольором м'яса - чим воно старше, тим печінку темніше. Неприпустимі на поверхні м'яса кров'яні згустки, кровоносні судини і зеленуваті плями, які є ознакою пошкодження жовчного міхура, - в цьому випадку печінку буде дуже гірчити.

якісну курячу печінку можна відрізнити по коричневого кольору з бордовим відтінком, при цьому світле і жовтувате м'ясо говорить про те, що птах хвора. Свіжа яловича печінка має колір черешні, а якщо її злегка проткнути ножем або спицею, з'явиться червона кров. Хорошу телячу печінку відрізняє насичений колір - від коричневого до червоного, але найголовніше - щоб не спостерігалося сірого нальоту, зрадницького ознаки несвіжого м'яса. При покупці замороженої печінки стежте, щоб на її поверхні не було крижаних брил - вона повинна бути покрита тонкою крижаною скоринкою, а якщо колір м'яса придбав помаранчеві відтінки, значить, печінка переморожено. Складно відразу розібратися в тонкощах вибору, але цей етап - дуже важливий, адже від свіжості м'яса залежить смак і корисність страви.

Секрети підготовки печінки до тепловій обробці

Секрети підготовки печінки до тепловій обробці

Як правильно приготувати печінку (яловичу, свинячу, курячу або з індички), щоб була дуже ніжною, м'якою, соковитою і смачною? Дуже важлива правильна підготовка м'яса до обсмажування або гасіння, оскільки печінка потребує дбайливого ставлення.

Видаліть з печінки всі судини, жили і зніміть з яловичої печінки плівку, підчепивши її кінчиком ножа і злегка потягнувши пальцями, не роблячи різких рухів. Якщо ви все зробили правильно, плівка зніметься легко і швидко, без розривів, особливо якщо ви перед цим помістіть м'ясо на дві хвилини в теплу воду. Існує ще один секрет приготування ніжної яловичої печінки - слід порізати її на шматки, присипати невеликою кількістю соди, залишити приблизно на годину, а потім промити водою. Така печінку буде танути в роті!

Печінка (особливо свиняча) нерідко гірчить, але позбутися від цієї гіркоти можна, якщо після очищення м'яса від жив і плівки замочити його в холодному коров'ячому молоці, сироватці або солоній воді на кілька годин. Для пікантності в рідину можна додати трохи цукру, а м'ясо при цьому можна вимочувати як цілим шматком, так і порізаним на шматочки. Молоко творить з печінкою чудеса, і навіть саме грубе і жорстке м'ясо набуває оксамитову м'якість і ніжність. Якщо у вас мало часу, замість замочування можна відварити печінку в слабосоленої воді протягом декількох хвилин. Багато гурмани віддають перевагу маринувати печінку на холоді протягом шести годин, натер її часником і сіллю.

Печінка, відбита молоточком, стає ще м'якше і ніжніше, однак не забудьте помістити її в целофановий пакет, щоб вона не розповзлася.

Смажимо, варимо, тушкуємо і запікаємо

Смажимо, варимо, тушкуємо і запікаємо

Печінка не тільки смажать, тушкують, варять і запікають, а й роблять з неї стейки, паштети, салати, оладки і печінкові торти . Найсмачнішою вважається смажена печінка, але деякі господині не ризикують її готувати, боячись не досмажити - кому хочеться жувати сухе і несмачне м'ясо? Поспішаємо вас порадувати - смажити печінку легко і просто, потрібна лише вправність!

Як приготувати печінку на сковороді без додаткових інгредієнтів? Витримане в соді і добре промите м'ясо слід трохи обваляти в борошні або кунжуті і обсмажити на розпеченому маслі протягом 3-5 хвилин, але не більше, щоб не пересушити м'ясо. Нехай воно трохи потомиться під кришкою, згасити у власному соку і дійде до готовності під впливом внутрішньої температури. Правильно обсмажена печінка виходить приголомшливо повітряної і соковитою, а щоб також приготувати більш жорстку свинячу печінку, смажте її з морквою і цибулею, а потім тушкуйте в невеликій кількості води з цукром - це пом'якшить її смак і зробить ніжніше. Солити печінку допускається тільки в кінці смаження, інакше вона затвердіє, і її не врятує навіть велика кількість моркви.

Печінку можна гасити з молоком, коньяком, спеціями (мускатним горіхом, імбиром, корицею, каррі, гвоздикою), сметаною і томатною пастою. Якщо ви вирішили гасити свинячу печінку, попередня обжарка обов'язкове, інакше вам так і не вдасться позбутися від прикрої гіркоти.

Перед запіканням в духовці порізану на шматки печінку краще обсмажити, а потім помістити в духову шафу на 8 хвилин. Готовність перевіряється ножем - з готової печінки не виділяється кров або сукровичні рідина. У фользі печінку запікається зазвичай не більше 30 хвилин, при цьому не забудьте покласти з скибочкою печінки маленький шматочок сала - для м'якості і соковитості. Пам'ятайте про головне правило приготування печінки: перебір з тривалістю теплової обробки перетворює ніжне м'ясо в нестравний і тверду підошву.

Знаючи, як смачно можна приготувати печінку, вам не складе труднощів створити святковий обід або вечерю на швидку руку. Подавати це воістину царський ласощі можна з картоплею, овочами, крупами, пастою, салатом і незмінним маринованою цибулею. Правильно приготовлена ​​печінку перетворюється в кулінарне і естетичну насолоду, яке хочеться готувати знову і знову, додаючи незвичайні прянощі та інгредієнти. Ще більше рецептів страв з печінкою ви можете знайти на сайті «Їмо вдома»!

Найсмачнішою вважається смажена печінка, але деякі господині не ризикують її готувати, боячись не досмажити - кому хочеться жувати сухе і несмачне м'ясо?
Як приготувати печінку на сковороді без додаткових інгредієнтів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация