Як перемикати передачі на велосипеді

  1. Визначення числа передач
  2. Принцип роботи
  3. Для чого це потрібно
  4. Основні правила
  5. Рекомендації до поєднання передач
  6. перша
  7. друга
  8. третя

Практично все сучасні велосипеди оснащені великою кількістю швидкостей. Існує думка: чим більший діапазон швидкостей має велосипед, тим він кращий. Все це, звичайно, так, але для тих, хто вперше сів на швидкісний байк і не знає, як правильно перемикати передачі на велосипеді, ця функція буває марна. Щоб оцінити всі переваги цієї функції належним чином, потрібно зрозуміти, що це взагалі таке, і засвоїти основні правила.

сучасні велосипеди

Визначення числа передач

Число передач визначає кількість зірочок на передньому і задньому колесах. Визначити число швидкостей на своєму байці не важко. Потрібно порахувати кількість зірочок на передньому колесі (в основному їх буває від однієї до трьох), а потім порахувати їх на задньому (як правило, їх більше, ніж на передньому). Пораховані цифри між є перемножити. Отримане число і є кількість швидкостей, закладених в велосипед.

Принцип роботи

Основна маса моделей, що випускаються сьогодні, оснащується двома перемикачами - переднім і заднім. Перехід з однієї швидкості на іншу здійснюється через манетки, що знаходяться на кермі. Ліва відповідає за передній перемикач, права - за задній. Принцип роботи переднього перемикача відрізняється з посади заднього. Передній тільки рухає ланцюг з однієї зірки на іншу. Основна функція заднього - регулювання натягу ланцюга, довжина якої змінюється при переході з однієї зірки на іншу.

Для чого це потрібно

Перш ніж дізнаватися, як правильно перемикати швидкості на велосипеді, необхідно зрозуміти, для яких цілей це взагалі використовується. Справа в тому, що зміна швидкості дозволяє змінювати темп пересування байка, підлаштовуючи його під конкретні умови дороги. При цьому сили велосипедиста повинні витрачатися оптимально.

У тих випадках, коли обертання педалей починає вимагатимуть додатки більшої сили, передачу варто знизити, якщо ж, навпаки, педалі не вимагають ніяких додаткових зусиль - підвищити. Разом з тим обов'язково повинна зберігатися навантаження на ноги, інакше сили будуть витрачатися даремно і велосипедист буде швидко втомлюватися.

Основні правила

Новачкам слід засвоїти ряд простих правил, спрямованих на правильне використання можливостей зміни трансмісії при русі:

  1. Низька передача на старті. Найбільші зусилля на педалі велосипедист докладає саме на старті. Щоб полегшити старт і легко набрати розгін, слід віддати перевагу найнижчою трансмісії.
  2. Поступова зміна швидкості. Добре набрана швидкість і легкість обертання педалей говорить про те, що використовувана передача стає малоефективною. У цей момент слід перейти на наступний щабель трансмісії і продовжувати рух.
  3. Заниження оборотів. Занижувати частоту обертання рекомендується при підйомі на височини. Це, звичайно, істотно знизить швидкість, але дозволить продовжувати рівномірний рух без особливих зусиль.
  4. Підвищення оборотів обертання. Підвищувати передачу до максимальної слід лише на рівній дорозі. Це дозволить прискорюватися з постійною швидкістю і розвинути її до максимальної. Слід пам'ятати, що, рухаючись на високій швидкості, дуже легко втратити керування і в результаті отримати травми. Робити це потрібно тільки в тому випадку, коли є повна впевненість в своїх силах і навику водіння.
  5. Не допускати «перехрещення» ланцюга. Не рекомендується використовувати поєднання найбільших передньої і задньої зірок, а також не поєднувати найменші. Інакше це призведе до швидкого зносу ланцюга і її поломки.
  6. Змінювати параметри швидкості слід тільки під час руху. При перемиканні швидкостей ланцюг повинна бути натягнута до межі. Якщо це проігнорувати, ланцюг може не зачепитися за зірочки і злетіти з них.
  7. Перемикання швидкості повинно проходити рівномірно. Перемикання відразу декількох передач неприпустимо. Потрібно дочекатися переходу ланцюга на наступну зірку, а потім продовжити перемикання.

Рекомендації до поєднання передач

Щоб зрозуміти, як правильно поєднувати передачі, необхідно в першу чергу розібратися в їх нумерації. У байках, на сьогоднішній день випускаються виробниками, передня трансмісія має стандартний набір, що включає в себе три зірочки. За першу передачу (або нижчу) відповідає найменша за розміром зірочка, за другу - середня, а найбільша зірочка відноситься до третьої. Відносно зірочок на задньому колесі працює інша система нумерації: найбільша відповідає нижчої (першої) передачі, а найменша - найвищою.

перша

Перша передня трансмісія розрахована на їзду по болотистій місцевості, піску і бруду. Діапазон задньої трансмісії повинен складати при цьому від одного до п`яти (в залежності від можливостей, закладених в велосипед , Ця цифра може доходити до семи).

друга

Для їзди по поверхні, що має слабкий рельєф, неякісного дорожнього покриття або грунтовій дорозі рекомендується використовувати середню передню трансмісію. Задня ж повинна знаходитися в діапазоні від 2 до 6 (або 8, якщо дозволяють можливості байка).

третя

Третя трансмісія підходить для їзди по якісному асфальту, який дозволяє розвинути високу швидкість. Задня - не менш четвертої.

Для новачків освоєння основ переходу з однієї швидкості на іншу здається складним. Однак постійне тренування доведе в результаті це все до автоматизму і дозволить повною мірою насолодитися всіма перевагами справжньої функції.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация