Як і куди написати заяву про шахрайство

  1. Куди писати заяву про шахрайство
  2. Подача в прокуратуру заяви про шахрайство
  3. Що потрібно знати про заяву в поліцію про шахрайство
  4. Зразок заяви про шахрайство

Заява в прокуратуру про шахрайство має право подати будь-який російський громадянин зіткнувся з протиправними діями подібного роду. Точно таку ж заяву можна одночасно подати і в поліцію.

Який зміст має мати заяву, яку інформацію обов'язково слід відобразити? Про ці питання ми детально поговоримо в даній статті.

Куди писати заяву про шахрайство

Давайте детально розберемося з питанням, куди писати заяву про шахрайство. Слід знати, що на законодавчому рівні немає ніяких обмежень для громадян щодо того, в яке місце їм звертатися з метою захисту своїх прав. Ви маєте право подати заяву в будь-який відділенні поліції. У разі якщо Ви живете не за місцем постійної прописки або інстанція в яку Ви звертаєтеся із заявою про шахрайство не вирішує ці питання, посадові особи зобов'язані направити Ваше звернення щодо підвідомчості. Пам'ятайте, що цей обов'язок органу до якого Ви звернулися, а не Ваша. Заява повинна бути подана до чергової частини і воно в обов'язковому порядку повинно бути зареєстровано.

Подача в прокуратуру заяви про шахрайство

Прокуратура на законодавчому рівні наділена певним статусом відповідно до якого позначені функції органу - це нагляд. З цієї причини має сенс подавати заяву про шахрайство в прокуратуру в тому випадку, коли в інших уповноважених на те органах Ви не в змозі реалізувати своє право на захист.

З цієї причини має сенс подавати заяву про шахрайство   в прокуратуру   в тому випадку, коли в інших уповноважених на те органах Ви не в змозі реалізувати своє право на захист

Зразок заяви про шахрайство в прокуратуру

Звідси виникає закономірне питання: «Так куди потрібно подавати заяву про шахрайство?». Відповідь проста - в поліцію.

Що потрібно знати про заяву в поліцію про шахрайство

У поліцію із заявою потрібно звертатися в тому випадку, якщо у відношенні Вас були вчинені дії в яких є склад злочину.

Якщо звернутися до ст. 159 КК РФ, то нам сказано, що шахрайством визнаються дії особи яка заволоділа чужим майном шляхом обманних дій, в результаті зловживання довірою або введення іншої особи в оману.

Слід загострити увагу на тому, що всі ці дії повинні бути вчинені навмисно. Іншими словами, особа мала уявлення і бажала, щоб такі наслідки наступили.

Якщо у Вашому випадку все відбувалося саме так - то Ви можете без зволікання подавати заяву в поліцію про шахрайство. Далі ми розповімо, як правильно написати заяву про шахрайство.

Зразок заяви про шахрайство

Зразок заяви про шахрайство вам знадобиться в тому випадку, якщо Ви готові на рішучі заходи і твердо вирішили захистити свої права. Скласти документ не складе труднощів і складається він з наступних блоків:

  • Дана заява слід починати, як і будь-який інший документ, з заповнення «шапки». У правому верхньому кутку Ви прописує орган, куди подається папір, а також свої особисті дані. Зокрема крім ПІБ, потрібно вказати адресу реєстрації та телефон, за яким з Вами може зв'язатися посадова особа.
  • У другому блоці потрібно описати ту страшну ситуацію і згадати всіх осіб, які, з Вашої точки зору, мають пряме відношення до здійснення шахрайських діянь.
  • Заключний третій блок починається з фрази: «З огляду на вищевказаного прошу порушити відносно вказаної особи або групи осіб кримінальну справу за статтею 159 КК РФ« Шахрайство ».

Папір завіряється вашої особистим підписом. Також слід написати дату складання заяви, яка повинна бути аналогічною датою подачі паперу.

Пам'ятайте! Вам в обов'язковому порядку потрібно додати до заяви будь-які наявні докази винності згаданих в папері осіб. Це можуть бути:

  1. Письмові докази - розписка, договір , Лист;
  2. фотоматеріали;
  3. Відеоматеріали.

Все це допоможе в затриманні та доведенні вини особи, яка вчинила злочинні шахрайські дії.

Все це допоможе в затриманні та доведенні вини особи, яка вчинила злочинні шахрайські дії

Зразок заяви про шахрайство

Ви не просто докладаєте докази, а в заяві в якості додатку до нього перераховуєте їх.

Важливо пам'ятати і про свідків, так як їх показання теж можуть довести факт здійснення в Вашу сторону злочинних діянь. Імена свідків Ви відображаєте в самій заяві і прописуєте місце їх проживання в тому випадку, якщо у Вас є така інформація.

Після подачі заяви посадові особи проводять попередню перевірку, згідно з якою буде прийматися рішення:

  • Про порушення кримінальної справи;
  • Про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом шахрайства.

Отже, якщо ви думаєте, що стосовно вас були здійснені шахрайські дії, без зволікання збирайте всі наявні докази і звертайтеся в поліцію для написання заяви.

Який зміст має мати заяву, яку інформацію обов'язково слід відобразити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация