Якого числа Масляна і Великдень в 2018 році: готуємося святкувати

До Масляної залишається менше трьох тижнів

У лютому православні росіяни відзначать Масляну, а навесні - Великдень. Оскільки дата Пасхи в кожен конкретний рік обчислюється за місячно-сонячним календарем, а дата Масляної змінюється в залежності від дати святкування Великодня, точні числа проведення обох свят в різні роки відрізняються. Святкування Масляної розпочнеться 12 лютого і завершиться 18 лютого поточного року. Великдень цього року відзначається з 8 квітня, святкування триватиме протягом 40 днів.

Великдень цього року відзначається з 8 квітня, святкування триватиме протягом 40 днів

фото: Єлизавета Клушина

Великдень відзначається протягом тижня перед Великим постом і зберіг у своїй обрядовості ряд елементів слов'янської міфології. Традиційно Масляна відзначається з понеділка по неділю, проте в минулому в Калузькій, Володимирській і деяких інших російських губерніях зустрічі Масляної готувалися ще з суботи попереднього тижня, і з цим були пов'язані різноманітні традиції. У другий день самої Масляної відбувалися оглядини наречених, щоб після щоб після Великого посту, на Червону гірку (перша неділя після Пасхи), можна було зіграти весілля. У середу, за традицією, тещі повинні запрошувати зятя і інших гостей на млинці. У п'ятницю теща приходить в гості до зятя з візитом у відповідь, а млинці пече її дочка.

З четверга господарські роботи припинялися і починалися катання на конях, кулачні бої та інші змагання. Вважається, що широкий четвер втілює головну мету Масляної - виплеск накопиченої за зиму негативної енергії і дозвіл конфліктів між людьми. Кульмінацією масляного тижня є Прощена неділя - в цей день близькі люди просять один у одного вибачення за всі образи.

У православ'ї Великдень, або Воскресіння Христове, є головним святом в році. Великдень святкується в першу неділю після весняного повного місяця. У багатьох це свято, в першу чергу, асоціюється з великодніми пасками і яйцями. Пасхальне яйце в християнській традиції позначає Гроб Господній: яйце, хоча зовні виглядає мертвим, всередині містить нове життя, яка вийде з нього. У православній традиції звичай дарувати яйця пов'язують з переказом про яйце, подарованому Марією Магдалиною імператору Тиберію.

Найцікавіше за день в «МК» - в одній вечірній розсилці: підпишіться на наш канал в Telegram .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация