Альбер Камю біографія

Альбер Камю - біографія

відомий: письменник , Філософ , Лауреат Нобелівської премії

Країна: Франція

Категорія: письменники

Знак зодіаку: Скорпіон

Дата народження: 7 листопада 1913р.

Дата Смерть: 4 Января 1960р. (46 років)

Біографія додана: 1 Квітня 2014.

Камю Альбер (Camus, Albert) (1913-1960), французький письменник. Лауреат Нобелівської премії з літератури +1957.

Народився 7 листопада 1913 в алжирській селі Мондові, в 24 км на південь від м Бон (нині Аннаба), в сім'ї сільськогосподарського робітника. Батько, за походженням ельзасец, загинув в Першу світову війну. Мати, іспанка, перебралася з двома синами в м Алжир, де Камю прожив до 1939.

Бути створеним, щоб творити, любити і перемагати, - означає бути створеним, щоб жити в світі. Але війна вчить все програвати і ставати тим, чим ми не були.

Камю Альбер

У 1930, закінчуючи ліцей, він захворів на туберкульоз, від наслідків якого страждав усе життя. Ставши студентом Алжирського університету, вивчав філософію, перебивався випадковими заробітками. Заклопотаність соціальними проблемами привела його в комуністичну партію, проте через рік він вийшов з неї. Організував самодіяльний театр, з 1938 зайнявся журналістикою.

Звільнений в 1939 від військового призову за станом здоров'я, в 1942 вступив в підпільну організацію Опору «Комба»; редагував її нелегальну газету з тією ж назвою. Залишивши в 1947 роботу в «Комба», писав для преси публіцистичні статті, зібрані згодом у трьох книгах під загальною назвою Злободенні замітки (Actuelles, 1950, 1953, 1958).

У 1953 Камю повертається до театральної діяльності: ставить вистави за власним інсценівкам, в т. Ч. Реквієм по черниці (1956) У.Фолкнера, Біси Ф.Достоєвського (1954); готується очолити субсидований державою експериментальний театр, чому завадила смерть в автомобільній катастрофі 4 січня 1960.

Бути язичником для себе, християнином для інших - до цього інстинктивно схиляється кожна людина.

Камю Альбер

Камю почав писати, не досягнувши 20 років, перші свої книги - Зворотний бік і обличчя (L'envers et l'endroit, 1937) і Шлюбний бенкет (Noces, 1938) - видав в Алжирі. Його перу належать романи Сторонній (L'Étranger, 1942), Чума (La Peste, 1947) і Падіння (La Chute, 1956); розповіді; п'єси Калігула (Caligula, 1944), Непорозуміння (Le Malentendu, 1944), Стан облоги (L'État de siège, 1948) і Праведні (Les Justes, 1950); ліричні есе; філософські трактати Міф про Сізіфа (Le Mythe de Sisyphe, 1942) і Бунт людина (L'Homme révolté, 1951); посмертно видане зібрання публіцистики Злободенні замітки (Actuelles, 1961), а також передмови, статті й ​​мови. Незавершений автобіографічний роман Перша людина (Le Premier homme), чернетка якого був знайдений на місці загибелі Камю, опублікований в 1994.

Сторонній і Міф про Сізіфа містять основні ключі до філософії Камю. Свідомість Мерсі, героя Стороннього, пробуджується лише до самого кінця розповіді, коли він виявляється перед особою страти за випадкове, безпричинне вбивство незнайомого араба. Прототип сучасного антигероя, він дратує суддів неприйняттям їх лицемірства і відмовою визнати власну провину.

У Міфі про Сізіфа міфологічний герой Сізіф починає там, де скінчив Мерсі. Боги засудили його вічно котити на гору величезний камінь, який, досягнувши вершини, знову падає вниз, але Сізіф щоразу вперто починає спочатку, розуміючи всю безглуздість своєї праці. У цій свідомості безглуздості своїх дій і полягає його перемога.

Без відчаю в житті немає і любові до життя.

Камю Альбер

У романі Чума епідемія бубонної чуми обрушується на алжирський портове місто. Увага автора зосереджена на групі людей, які, подібно до Сізіфові, усвідомлюють марність своїх зусиль і тим не менш продовжують працювати не покладаючи рук, щоб полегшити страждання співгромадян.

В останньому романі Камю, Падіння, респектабельний адвокат веде бездумне існування, поки момент прозріння НЕ прирікає його до кінця життя на сумніви і пошуки самовиправдання.

З п'яти п'єс Камю найбільший успіх випав на долю Калігули. Своїм життям і смертю Калігула доводить ідею абсурду і бунту до висновку про повну неспроможність свого вибору.

Альбер Камю - фото

Рекомендований контент:

Альбер Камю - цитати

Кількість переглядів: 5655

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация