Альт-Райта і анархізм

раніше в   огляді   на книгу Метью Н

раніше в огляді на книгу Метью Н. Лійонса «Повсталі супремасісти: виклик американських ультраправих державі і імперії» згадувалося вплив низки правих анархістів на рух альтернативних правих. У цьому матеріалі ми пропонуємо ознайомитися з організаціями, ідеями та спікерами, які мали відношення до анархізму і поступово зсувалися вправо, або ж навпаки були правими і запозичили деякі анархістські ідеї, і тепер стали важливою складовою частиною альт-Райта.

Текст проливає світло на те, як і чому альт-Райти дійшли до бажання роздрібнити США.

Як і багато ультраправі в США, альт-Райти хочуть одночасно авторитарне і децентралізована держава. Вони підтримують класичний фашистський елітизм і антидемократизм в плані суспільного устрою, що обумовлено захопленням чилійським диктатором Аугусто Піночетом. У той же час альт-Райти ставлять за мету роздробити США на етнічні держави, що говорить про їх децентралістскіх перевагах, взятих у європейських «Нових правих», які бажали змінити національні держави федеративної «імперією», і у палеоконсерваторов, традиційно ворожих до уряду.

Такий набір переконань зміцнився завдяки двом іншим політичним течіям, що вплинув на альт-райт: правий анархізм і «неореакція» (реакційний протягом, що не довіряє ідеології «прогресу» і розглядає сучасне світоустрій як аморальне і занепадницького. (Нік Ленд. ідея Неореакціі )).

ідея Неореакціі   ))

Оскільки видання AlternativeRight.com було майданчиком для залучення самих різних правих дисидентів, воно також публікувало статті ідентифікують себе з анархізмом Ендрю Еомана (рух правих анархістів Bay Area national anarchists, BANA) і Кіта Престона (інтернет-видання Attack the System , (ATS)).

Трой Саусгейт, дідусь націонал-анархізму

Націонал-анархізм, який захищає децентралізовану систему етно-племінних спільнот, був винайдений на початку 1990-х Троєм Саусгейтом, старим неонацистом з Великобританії. Через роки націонал-анархістські групи сформували безліч організацій по всій Європі, Америці, Австралії та Нової Зеландії. Першою американської націонал-анархістської організацією стала в 2007 році BANA. Сам Саусгейт кермував рухом National Anarchist Movement.

Сам Саусгейт кермував рухом National Anarchist Movement

По суті, націонал-анархізм базується на ідеології білих націоналістів. Він сягає корінням до доктрині європейських «нових правих» про необхідність етнічного та расового сепаратизму заради захисту так званого «біокультурного різноманітності». Націонал-анархістський маніфест Саусгейта оголошує раси біологічним фактом, що дає частини людства перевагу в силу "природних" причин.

Націонал-анархісти також повторюють класичні антисемітські теорії змови і, як багато неонацисти, прославляють язичництво і близькість до природи. Однак вони відкидають класичний фашизм через його фіксації на сильній державі, централізованої диктатурі і співпраці з бізнесом. Замість цього націонал-анархісти закликають до роздроблення США на самоврядні племінні спільноти таким чином, щоб різні культури, вірування та способи життя могли автономно бути сусідами один з одним.

Замість цього націонал-анархісти закликають до роздроблення США на самоврядні племінні спільноти таким чином, щоб різні культури, вірування та способи життя могли автономно бути сусідами один з одним

Колишній анархіст, а нині «анархо-плюралістів» і великий друг альт-Райтів Кіт Престон

Американські націонал-анархісти не мали значного присутності в альт-Райт з тих пір, як в 2011 році розпалася їх рух. Однак «анархо-плюралістів» Кіт Престон продовжував брати участь в заходах альт-Райтів - наприклад, виступав на конференціях Інституту національної політики і записував подкасти для програми The Right Stuff .

У минулому Престон був лівим анархістом, який зрушив вправо з початку 1990-х. Потім він організував групу Американський революційний авангард, більше відому під назвою свого сайту Attack the System, де публікуються націонал-анархісти, лібертаріанцем, білі націоналісти, дугіністи та інші. Незважаючи на це, ідеї Престона від них не залежать.

Незважаючи на це, ідеї Престона від них не залежать

Ви будете сміятися, але Олександр Гельевіч Дугін популярний серед альт-Райтів

Як і націонал-анархісти, Престон відстоює децентралізовану і різноманітну мережу самоорганізованих спільнот, відкидаючи при цьому традиційну для анархізму ненависть до ієрархії і влади. Авторитарні системи придушення повністю відповідають «анархо-плюралістичної» моделі до тих пір, поки працюють в невеликих масштабах. Але на відміну від націонал-анархістів, Престон обмежує свій децентралізований суспільний ідеал поняттями індивідуалізму і вільного вибору. Тому трайбалізм і білому націоналізму в ньому немає місця.

Кольорові люди все ж присутні в русі, побудованому на ідеях білого націоналізму

Незважаючи на повторення Присутнім деяких расистських позицій, на кшталт опору іммігрантам, які нібито знищать західну цивілізацію, філософія в основі його ідей - НЕ расистська, а ніцшеанська. Це своєрідний анархо-елітизм, що не має етнічної складової. У той час як Престон сам по собі білий, деякі його товариші по виданню - кольорові.

Кіт Престон на заході Інституту національної політики Річарда Спенсера

Престон називав кілька причин, через які він бере участь в русі альт-Райт. Він бачить в ньому важливий противагу так званому «тоталітарному гуманізму» (мабуть, це підтримувані державою цінності на кшталт політкоректності), а також цінує зовнішньополітичний ізоляціонізм і економічний націоналізм альт-Райт. Він також поділяє захоплення альт-Райтів європейською традицією критики ліберального капіталізму і масового суспільства, закладеної в основу творів Юліуса Еволи, Карла Шмітта і Ернста Юнгера. До того ж, альт-Райти дозволяють Престону вийти з політичної ізоляції, в якій той опинився після розриву з лівими анархістами.

До того ж, альт-Райти дозволяють Престону вийти з політичної ізоляції, в якій той опинився після розриву з лівими анархістами

Престон - шановна фігура серед альт-Райт, і його антидержавні ідеї привертають білих націоналістів в цьому русі. Наприклад, автор правого видання Counter-Currents Франсиско Альбанезе стверджує, що відстоює «кращий вибір для етнічного та расового виживання» білих в тих регіонах, де вони становлять меншість: «Тільки поза державою білі можуть прийти до розуміння істинного духу комуни і будівництва загального блага».

Етнічна карта США

У той же час «анархо-плюралізм» пропонує шукати спільні інтереси з білими націоналістами та іншими критиками існуючих порядків, на зразок анархо-капіталістів та інших «базарників», чиї ідеї регулярно представляються на сайті Attack the System. Крім них, пропонується працювати з Лібертаріанська технократами і рухом Християнської реконструкції - фундаменталістами-протестантами, охочими жити за біблійними законами.

Неоконфедерати, з якими дружні альт-Райта і націонал-анархісти

Підхід Престона до політичної стратегії будує мости і з іншими рухами. Повторюючи за фашистами Третього шляху, які виступають одночасно проти комунізму і капіталізму, Престон і його видання закликають до революційного альянсу з усіма, хто хоче знищити американський імперіалізм і федеральний уряд. Це має на увазі проведення в США «панраскольніческой» стратегії, яка об'єднує групи самих різних політичних спектрів, бажаючі роздрібнити країну на самоврядні анклави, вільні від влади федерального уряду.

Один з варіантів нової, роздробленою Америки

Як крок у цьому напрямку, ATS підтримує низку Північноамериканських розкольницьких конвенцій, які об'єднують неоконфедератов на кшталт «Ліги Півдня», християнських фундаменталістів «Вихід», Лібертаріанська «Проект вільної держави», захисників незалежності Гаваїв, а також ліву сепаратистську організацію «Друга республіка Вермонт», яка виступає за незалежність штату.

Прапор вермонтський лівих сепаратистів

оригінал

Переклав Дмитро Мрачнік

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация