«Яндекс» без топа - як гола ... »:: Приватний Кореспондент

У середу, 11 листопада, на самокатную вулиці навпроти офісу «Яндекса» пройшов санкціонований префектурою мітинг протесту проти закриття рейтингу найпопулярніших записів в блогах - топа «Яндекса». Організаторами виступили активісти так званої інноваційно-суспільно-політичної тоталітарної секти (скорочено ІОПТС) «17-й вагон».

На рахунку молодіжної організації «17-й вагон» також числиться, наприклад, недавня акція в підтримку визнання російської мови другою офіційною мовою Єгипту.

Висловити своє невдоволення на пікет прийшли і кілька блогерів.

Нагадаємо, що за офіційною причиною рейтинг блогів «Яндекса» закривається через те, що «сервіс, який спочатку створювався як дзеркало, відображення блогосфери, став підсилювачем, медіаінструментом . Спрацював ефект позитивного зворотного зв'язку: багато блогери стали писати, коментувати і ставити посилання тільки для того, щоб «вивести постинг в топ». «Яндекс» ж - технологічна, а не медійна компанія, і така майданчик йому ні до чого.

Однак багато блогери в таку версію не вірять. Вони впевнені в тому, що припинення роботи рейтингу пов'язане з тиском ззовні, тобто до цього причетне якщо і не сам уряд, то вже спецслужби точно.

Напередодні мітингу в Мережі з'явилася інформація про те, що пікет влаштовує не «17-й вагон», а група лимонівців. Можливо, саме з цієї причини першими, хто з'явився на місці зустрічі, були співробітники міліції. Однак який підтягся до третьої години молоді люди ніяк не тягнули на нацболів. Близько 15 осіб у пов'язках з логотипом «17-го вагона», що закривають півобличчя, розтягнули прапор своєї організації і розклали на землі листки з ніками блогерів, забезпечивши їх страшними ляльковими головами.

Близько 15 осіб у пов'язках з логотипом «17-го вагона», що закривають півобличчя, розтягнули прапор своєї організації і розклали на землі листки з ніками блогерів, забезпечивши їх страшними ляльковими головами

// Максим Мартемьянов


Досить швидко з офісу «Яндекса» з'явилися співробітники, зацікавлені дійством.

«Із закриттям топа російський Рунет втратить останній острівець свободи слова, - заявив лідер присутніх блогер Zaxarman (в миру Дмитро). - Топ був для користувачів інтернету рупором, через який вони могли донести свої думки та ідеї до громадськості, а іноді достукатися і до президента. Щодня їм користувалися 8 млн відвідувачів. Завдяки йому змінилися життя багатьох людей ».

За Дмитром слово взяв інший активіст, який навів приклади, коли топ дійсно допоміг підняти проблему і з нею розібратися: «Завдяки посиленій обговоренню теми про знущання в будинку для літніх людей, що з'явилася в топі, вдалося кардинально змінити ситуацію в цій установі».

Потім інші учасники поставили плакат, на якому було зображено сторінка «Яндекса», де під заголовком «Цікаві теми за грудень» йшло порожнє поле.

// zaxarman.livejournal.com


«Ось так буде виглядати інтернет після закриття сервісу», - пояснив Zaxarman і після цього урочисто відкрив меморіал топу, встромивши в землю між «ляльками вуду» блогерів, які підтримали акцію, інший плакат - з датами життя сервісу.

Офіційна частина закінчилася триразовим скандуванням: «Яндекс» без топа - як гола жопа! »За сім пішла неофіційна частина.

З купки співробітників «Яндекса» виділилися двоє чоловіків і дівчина, які покликали присутніх пройти в будівлю, щоб там за чаєм і кавою обговорити проблему більш детально. Пікетники охоче прийняли запрошення і пішли за одним з зазивав - Романом Івановим (в блогосфері Kukutz), які опинилися керівником відділу комунікаційних сервісів.

У кімнаті, на дверях якої значилося «дерев'яна», Іванов привітав усіх присутніх і почав презентацію, де спробував пояснити, для чого був створений рейтинг і чому його тепер закривають. «Рейтинг був створений виключно для того, щоб стати свого роду дзеркалом блогосфери - відображати, але не впливати, - повторив Іванов те, що і так було написано в офіційній заяві компанії . - Для нас найважливішим було виділити саме те, що актуально і важливо, тобто те, про що читають і що пишуть. Ми не збиралися перетворювати топ в рупор, до якого зможе підійти кожен бажаючий і прокричати те, що йому заманеться. Однак тепер це так. І це одна з причин, чому ми закінчуємо його роботу ».

// zaxarman.livejournal.com


За ним слово взяв Андрій Себрант, директор з маркетингу сервісів «Яндекса». Він пояснив, що рейтингом користуються далеко не всі, хто заходить на стартову сторінку пошуковика. «Відкривають топ щодня не більше 10 тис. Чоловік, а не 8 млн, як ви сказали».

«Рейтинг перетворився в ЗМІ, при цьому його мало читають, але багато коментують, - зазначив Іванов. - Нам би цього дуже не хотілося. Ми не ЗМІ і ніколи не претендували на його роль. «Яндекс» - це сервіс. Ми відповідаємо на запити користувачів, а не пропонуємо свою точку зору на ту чи іншу проблему. Для цього нам як мінімум потрібна редакція, а створювати її ми не маємо наміру ».

За словами співробітників найбільшого пошуковика Рунета, основною проблемою стало те, що сервіс перетворився на інструмент, який часто використовувався не за призначенням. Життєво важливою темою могла стати будь-яка, яка зібрала достатньо посилань і коментарів. І оскільки оцінювати її реальну злободенність не в компетенції співробітників, від топа просто вирішили позбутися. «Нам така відповідальність не потрібна», - заявив Іванов.

«Нам така відповідальність не потрібна», - заявив Іванов

// Максим Мартемьянов


Тепер на вакантне місце може претендувати будь-який ресурс в країні. Свої рейтинги вже створили Артемій Лебедєв на своєму сайті і портал WhoYougle.ru. Правда, поки ступінь їх впливу оцінювати рано. Багато хто вважає, що реальним наступником може стати Google. Чи скористається він цією можливістю чи ні - поки неясно.

А пікетники, закінчивши чаювання і розібравши сувеніри «Яндекса», поїхали на маршрутках, призначених для співробітників компанії: на них же вони і приїхали на пікет. Через кілька хвилин плакат демонстрантів вирили із землі, а ще через якийсь час від меморіалу топу не залишилося і сліду.

В цей же день питання про закриття рейтингу підняли і в Державній думі. Лідер ЛДПР Володимир Жириновський виступив із заявою, в якому говорилося про те, що закриття топа - це припинення свободи слова, точніше, її останнього прояви.

Лідер ЛДПР Володимир Жириновський виступив із заявою, в якому говорилося про те, що закриття топа - це припинення свободи слова, точніше, її останнього прояви


НАДІСЛАТИ: НАДІСЛАТИ:




Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация