Андрій Андрійович Власов біографія

Андрій Андрійович Власов - біографія

відомий: воєначальник , генерал , головнокомандувач , вождь

Країна: СРСР

Категорія: держава

Знак зодіаку: Діва

Дата народження: 14 Сентября 1901р.

Дата Смерть: 1 серпня 1946р. (44 роки)

Біографія додана: 2 Квітня 2014.

Андрій Андрійович Власов (1901-46), керівник «Російської визвольної армії» (РОА). З 1920 в Червоній Армії, генерал-лейтенант (1942).

У Велику Вітчизняну війну Андрій Власов командував корпусом і армією, заступник командувача Волховського фронту, командувач 2-ї ударної армії (Волховський фронт), що опинилася навесні 1942 в оточенні. Потрапив в полон, очолив «Комітет визволення народів Росії» (КОНР) і РОА, складену з військовополонених. В СРСР офіцерів і солдатів РОА називали «власовцами». У травні 1945 захоплений радянськими частинами. За вироком Військової колегії Верховного суду СРСР повішений.

Російська визвольна армія (РОА), військове формування, яке складалося з тих, хто здався в полон і насильно мобілізованих військовополонених, солдат і офіцерів Червоної Армії, і воювала в складі збройних сил фашистської Німеччини. Була сформована в 1944 під командуванням колишнього генерал-лейтенанта Червоної Армії Андрія Андрійовича Власова.

У 1942 Андрій Власов, командуючи 2-ї ударної армії Волховського фронту, потрапив в оточення і здався в полон разом з частиною своєї армії. У полоні створив «Комітет визволення народів Росії», який фінансується німцями, який вів пропаганду серед військовополонених, закликаючи зі зброєю в руках виступити проти диктатури Сталіна. В результаті діяльності комітету була створена РОА, обмежено брала участь в бойових діях на Східному і Західному фронтах на боці Німеччини. У Радянському Союзі солдатів і офіцерів РОА, які називалися «власовцами», вважали зрадниками батьківщини.

У травні 1945 Андрій Власов і його найближче оточення були захоплені радянськими військами на території Чехословаччини. За вироком Військової колегії Верховного суду СРСР Власов був повішений. Рядові члени РОА, які служили у Андрія Власова, незалежно від того, добровільно чи з примусу, були репресовані.

3 березня 1943 року Андрій Андрійович Власов опублікував в газеті "Зоря" лист "Чому я вступив на шлях боротьби з більшовизмом", в якому пояснив своє рішення співпрацювати з німцями.

У листі, зокрема, говорилося: «Радянська влада не заподіяла мені ніякого особистого шкоди. Я прийняв ідеї народної революції, добровольцем вступив до Червоної Армії і воював за те, щоб селяни отримали землю, робочі - краще життя, а весь російський народ - світле майбутнє ... Але зараз я вступив на шлях боротьби з більшовизмом. Чому? .. Я часто спілкувався з робітниками, селянами, інтелігентами і переконався, що жодна з цілей не була досягнута перемогою більшовиків ... Тяжке життя робітників, селян загнали в колгоспи, мільйони розстріляних без суду і слідства. В армії і всій країні - шпіономанія і доносительство.

З самого початку війни я чесно виконував свій обов'язок солдата і сина Батьківщини, але своїми очима бачив небажання російського народу захищати більшовицьку владу і систему, бачив безвідповідальні дії командирів, втручання комісарів. Росіяни боролися самовіддано, але переді мною завжди вставав питання: за що ми проливаємо кров? Для мене стало ясно: більшовизм втягнув російський народ у війну, вигідну англо-американським капіталістам. Англія завжди була ворогом російського народу, завжди намагалася послабити нашу країну. Тому необхідний союз нової Росії з Німеччиною. У союзі з німецьким народом потрібно зруйнувати розділяє нас стіну ненависті і підозри.

Обміркувавши все це, я прийняв рішення здатися в полон. Понад шість місяців будучи полоненим, я не тільки не змінив своїх переконань, а й зміцнився в них. За допомогою військовополонених і широких мас російського народу завершимо народну революцію ».

Рекомендований контент:

Кількість переглядів: 5305

Чому?
Росіяни боролися самовіддано, але переді мною завжди вставав питання: за що ми проливаємо кров?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация