Авіакатастрофа в Бородянці забрала життя 6 людей. реконструкція подій

11:42

Вранці 10 червня ніщо не віщувало біди

Вранці 10 червня ніщо не віщувало біди

Вранці 10 червня в Київській області сталася справжня трагедія. Близько 10:40 на аеродромі м Бородянка літак Л-410, що належить Українській школі пілотів, здійснив жорстку аварійну посадку. На борту перебувало 20 осіб, внаслідок аварії загинуло 6 пасажирів, ще 14 - госпіталізовані.

Як повідомляє прес-служба Прокуратури Київської області, на борту Л-410 перебувало 17 парашутистів і 3 члени екіпажу. У літаку був громадянин Австрії (один з тренерів команди. - Авт.), Чоловіка з важкими переломами, за його бажанням, доставили в приватну клініку, інших же постраждалих (двоє - у важкому стані і 11 - в середньому) доставили до Бородянської центральної районної лікарню. Лікарі борються за їх життя.

А вранці 10 червня нічого не віщувало біди. Одні очевидці розповідають, що літак Л-410 злетів плавно і без труднощів здійнявся в чистому небі. А буквально протягом декількох хвилин все навколо стало чорним і затягнулося грозовими хмарами. Інші ж глядачі трагедії запевняють, що страшного фіналу можна було уникнути - пілотів нібито не раз попереджали про небезпеку.

«Літак не мав злітати, було штормове попередження, але він все одно полетів - думаю, через те, що небо було чисте спочатку», - розповів парашутист Єгор, який бачив падіння Л-410.

Слова очевидців про те, що трагедія сталася стрімко, підтверджує і Сергій Тарасенко. Начальник зміни аварійно-рятувальної команди Бородянського аеродрому був першим, хто отримав від літака Л-410 повідомлення SOS.

«Виклик надійшов приблизно о 10.35. Йшов страшна злива. Приїхавши на місце, ми побачили розламаний літак. Він не горів, диму не було. Двоє змогли самі вибратися назовні, вони були в стані шоку. Почали витягувати людей. У багатьох були переламані руки і ноги. Серед постраждалих - чоловік, що говорить іноземною мовою, у нього - перелом ноги. Вижив і командир екіпажу, хоча і був весь в крові », - коментував Тарасенко трагедію в ЗМІ.

Незабаром після катастрофи, на території аеродрому «Бородянка» з'явилися співробітники Головного управління МНС України в Київській області. Перед людьми постала страшна картина - уламки літака збирали в радіусі декількох кілометрів від аеродрому. Л-410 був буквально розірваний на кілька частин - окремо перебували крила, кабіна пілотів і хвіст з емблемою Українського клубу парашутистів.

Очевидці: літак приземлився рівно, а потім його склав «гармошкою»

Крім іншого, очевидці страшної трагедії розповідають, що літак Л-410 намагався приземлитися на посадковій смузі, але фатальним пунктом призначення стала східна точка аеродрому з недохід в кілометр до покладеного (посадкового) місця.

«Пролетівши метрів 150« на череві »літак загальмував біля найближчого горба, а потім його склав« гармошкою »і буквально розірвало на частини», - розповів очевидець Єгор.

Версією слідства: Л-410 був перевантажений?

За фактом аварії літака в Бородянці Транспортна прокуратура Київської області порушила кримінальну справу. Згідно з даними прес-служби прокуратури Київської області, справу порушено за ч.3 ст.276 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного або повітряного транспорту). Ведеться слідство.

Згідно з попередніми висновками, літак Л-410 впав через те, що був переповнений. Як відзначають фахівці, подібний транспорт розрахований на 15 осіб, а 10 червня на борту Л-410 перебувало 20 пасажирів. Крім цього, свою роль зіграла непогода.

Також встановлено, що пілот отримав вказівку здійснити посадку в Гостомелі. Але екіпаж прийняв рішення тягнути до аеродрому Бородянки. Внаслідок таких дій, за словами начальника прес-служби міліції Київської області Микола Жуковича, Л-410 потрапив в грозову хмару, звідки не зміг нормально вибратися.

В Українському клубі парашутистів, в свою чергу, запевняють, що трагедія трапилася виключно через негоду - екіпаж Л-410 був дуже досвідченим і зробив близько 12 тис. «Польотних годин». А рішення сідати в Бородянці також було прийнято не випадково - в Гостомелі, нібито, розмило посадкову смугу.

У Національному бюро з розслідування авіаційних подій не поспішають говорити про попередні версії, адже на повноцінне розслідування подібної справи знадобитися не один тиждень роботи.

«Створена спеціальна комісія, яка розслідує справу. Цим також займається прокуратура. Зараз складно про щось говорити, адже на розслідування знадобиться близько 2-х місяців », - розповів« Обозревателю »Олег Бабенко, голова Національного бюро з розслідування авіаційних подій.

Слідство триває, але вже зараз точно відомо, що з місця катастрофи вилучили чорний ящик, а у диспетчерів вилучили документацію про політ - це повинно допомогти в розслідуванні трагедії.

Фахівці: Л-410 не міг піднятися над грозовими хмарами

У Національному бюро з розслідування авіаційних подій кажуть, що судити про адекватність дій пілотів Л-410 поки що рано - до закінчення слідства цього ніхто робити не стане.

А ось Олександр, льотчик-інженер, якому не раз доводилося працювати з подібною технікою і забезпечувати парашутні стрибки, хоч і згоден з тим, що варто почекати до закінчення слідства, але все ж надає власні версії.

«У літака Л-410 є обмеження по висоті. Вище 4500 м, тобто над грозовими хмарами, йому не піднятися. Тобто в ситуації, що склалася, якщо не враховувати покладеного ваги пасажирів, потрібно було терміново здійснювати посадку », - розповів льотчик.

У списку загиблих не вистачає імен

Хто б не був винен в аварії Л-410, трагедія вже сталася, а людські життя назад, на жаль, не повернути.

І поки рідні та близькі померлих в бородянської авіакатастрофі оплакують загиблих парашутистів, в слідстві спливають суттєві неточності.

Так, глава Київської ОДА Анатолій Присяжнюк заявив, що після катастрофи літака Л-410 загинуло п'ятеро киян: 45-річний Микола Кабанець, 37-річний Олександр Борцов, 40-річний Ігор Компанієць, 35-річний Павло Міщенко, а також один з пілотів літака Олександр Федонян.Но «Обозревателю» вдалося з'ясувати, що загиблих було більше.

В день трагедії заявлялося, що в кабіні пілотів перебували двоє осіб: один пілот загинув на місці трагедії, другий - у важкому стані був доставлений в лікарню. Але пізніше виявилося, що на борту знаходився ще один чоловік - киянин Олександр, чиє прізвище ми не вказуємо з етичних міркувань, він зійшов на борт Л-410 на запрошення свого товариша-льотчика і загинув, пробувши в небі всього кілька хвилин.

«Після авіакатастрофи Сашину дружину Антоніну викликали на впізнання. Труп чоловіка Тоня відразу впізнала, завтра будуть похорони », - розповіла« Оглядачу »Олена, друг сім'ї загиблого киянина.

Але незважаючи на те що факт загибелі Олександра офіційно підтверджений, включати покійного в списки загиблих поки не поспішають.

«Ми підозрюємо, що Саші немає в списках через те, що він з самого початку не мав перебувати в літаку - один-льотчик запросив його просто політати», - запевнила Олена.

Хто і як відповість за смерть невинних людей, покаже час. «Обозреватель» ж сумує разом з сім'ями загиблих парашутистів, і нагадує: до кінця червня-2012 в Україні ще завітають урагани - бережіть себе і своїх близьких ...

За матеріалами: obozrevatel.com

Версією слідства: Л-410 був перевантажений?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация