Банк Надра, Дельта, Фінанси і кредит - головні боржники перед НБУ - Гонтарева

  1. Орфографічна помилка в тексті:

15 березня 2018, 14:50 Переглядів: 15 березня 2018, 14:50 Переглядів:   Валерія Гонтарєва

Валерія Гонтарєва. Фото: YES.

В АЛЕРО Гонтарєва в ході свого звіту у Верховній Раді розповіла про ситуацію з боргами банків по рефінансуванню за станом початок травня 2017 року - нагадаємо, в травні-2017 вона припинила працювати в Національному банку України (НБУ). Звіт Гонтаревої був необхідний в рамках процедури її звільнення, і 15 березня Верховна Рада звільнила Гонтареву з поста глави НБУ .

"На початку моєї каденції в Національному банку в червні 2014 року заборгованість з рефінансування банків становив майже 112 млрд грн", - нагадала екс-глава регулятора.

За її словами, на 10 травня 2017 року борги платоспроможних банків перед Нацбанком склали 15,2 млрд гривень, з яких 14,4 млрд грн припадали націоналізований ПриватБанк, а ще 0,5 млрд грн - на державний Укргазбанк.

Інфографіка НБУ, оприлюднена на початку квітня-2017 Інфографіка НБУ, оприлюднена на початку квітня-2017

При цьому загальна заборгованість з рефінансування у неплатоспроможних банків перед Нацбанком на той момент становила 45,2 млрд гривень, а борги по рефінансуванню на 50 млрд грн були погашені.

Гонтарева також навела перелік неплатоспроможних банків - найбільших боржників за кредитами рефінансування, зазначивши, що "за три роки вони ні копійки не погасили Нацбанку":

  • "Надра" - 9,8 млрд грн;
  • "Дельта" - 8 млрд грн;
  • "Фінансова ініціатива" - 7,2 млрд грн;
  • ВАБанк - 3 млрд грн;
  • "Фінанси і кредит" - 6,3 млрд грн;
  • Імексбанк - 3,4 млрд грн.

Крім зазначених, на інші неплатоспроможні банки припадає лише 7,5 млрд грн, додала Гонтарєва.

Інфографіка від НБУ, оприлюднена на початку квітня-2017 Інфографіка від НБУ, оприлюднена на початку квітня-2017

"Банкрутство банку не означає, що горе-власники повністю вільні від боргів своїх банків. Державні кошти потрібно повертати - і крапка", - підкреслила вона.

За словами Гонтаревої, саме тому Нацбанк направив до правоохоронних органів 12 заяв про скоєння злочинів акціонерами зазначених банків, ініціювавши також 44 судових позови.

"Маємо пам'ятати, що не повернуті Нацбанку кредити рефінансування здебільшого надавалися банкам з 2008 року. Вони надавалися без належного застави, а саме під неліквідні активи за завищеною в рази ціною", - додала Гонтарєва.

Як відомо, суд заарештував заводи екс-бенефіціарів ПриватБанку - посадові особи "Привату" підозрюються в заволодінні 19 мільярдами гривень рефінансування, виділеного фінустанові Нацбанком України.

Бенефіціарними власниками ПриватБанку до його націоналізації були бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, і вони ж є кінцевими бенефіціарами ряду заарештованих заводів.

Влітку 2017 року, через півроку після націоналізації "Привату", проти Коломойського і Боголюбова завели кримінальну виробництво через невиконання термінів реструктуризації боргів банку, прописаних в угоді про перехід ПриватБанку в держвласність.

НБУ надає рефінансування банку, коли виникають розриви в часі по ліквідності. Наприклад, в разі одночасного дострокової вимоги великим числом клієнтів своїх вкладів, які банк не може повністю перекрити за рахунок інших джерел залучення коштів.

Згідно з українським законодавством, НБУ є кредитором останньої інстанції для банків, тобто звертатися до нього за кредитами банки можуть в разі, коли інші джерела залучення коштів не перекривають його потреб для своєчасного повернення грошей клієнтам.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Гонтарєва на прощання розкрила найбільш злісних боржників перед НБУ". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация