Батарейки поза законом: де в Єкатеринбурзі законно збути відслужили небезпечні відходи

Контейнери для прийому ртутьвмісних відходів.

Цього року екатерінбуржци позбулися кількох звичних місць, куди можна приносити старі батарейки та ртутні термометри. Зокрема, батарейки перестали приймати в магазині IKEA і офісах оператора МТС.

Меблевий гігант багато в чому випереджав час - батарейки в магазинах почали приймати раніше, ніж в Єкатеринбурзі розгорнули широку мережу контейнерів муніципальних служб. Для багатьох городян увійшло в звичку прихоплювати з собою непрацюючі батарейки, прямуючи в торговий центр. З початку року з цією звичкою довелося розлучитися - батарейки тут більше на утилізацію не беруть.

Перестали приймати їх на утилізацію і в офісах МТС - нагадаємо, спеціальні контейнери з'явилися тут минулої весни.

Пригальмувати всім приватним компаніям довелося тимчасово у зв'язку зі змінами федерального законодавства, поправки в закон "Про відходи виробництва і споживання" говорять про те, що для вивезення на утилізацію потрібна особлива ліцензія.

Пригальмувати всім приватним компаніям довелося тимчасово у зв'язку зі змінами федерального законодавства, поправки в закон Про відходи виробництва і споживання говорять про те, що для вивезення на утилізацію потрібна особлива ліцензія

Отримати її виявилося справою не одного дня чи навіть місяці.

- У зв'язку зі змінами у федеральному законі "Про відходи виробництва і споживання" підрядник МТС тимчасово, до відновлення ліцензії, не може здійснювати переробку небезпечних відходів, - прокоментували в МТС-Єкатеринбург. - В даний час МТС очікує отримання ліцензій, буде оголошений тендер на надання послуг зі збирання, транспортування та утилізації батарейок, - прокоментували в компанії.

В IKEA ситуація аналогічна: підрядник торгової компанії не встиг оновити ліцензію у зв'язку зі змінами в федеральному законі "Про відходи виробництва і споживання".

- IКЕА призупинила прийом батарейок в переробку від покупців 23 грудня 2016 року, - прокоментувала E1.RU Наталія Бенеславская, керівник відділу по екології і соціальної відповідальності роздрібної мережі IКЕА в Росії. - Рішення було пов'язано з тимчасовим припиненням співпраці з постачальником послуг з утилізації небезпечних відходів. У зв'язку зі змінами федерального закону № 89-ФЗ "Про відходи виробництва і споживання" підрядник тимчасово не може здійснювати переробку небезпечних відходів. Через це ми не можемо гарантувати, що батарейки будуть утилізовані й перероблені належним чином. Як тільки оформлення документів буде завершено, сервіс з прийому батарейок в переробку буде відновлений.

В результаті екатерінбуржци з мішками батарейок і лампочок повинні йти прямо в ЕМУП комплексного вирішення проблем промислових відходів - муніципальне підприємство, відповідальне на збір і переробку такого роду відходів. Офіс підприємства працює на Пушкіна, 9А, а Центр промислових відходів МУП - на Хіммаш.

Офіс підприємства працює на Пушкіна, 9А, а   Центр промислових відходів МУП - на Хіммаш

Так в Єкатеринбурзі переробляють лампочки і батарейки.

На думку директора ЕМУП Василя Пориваева, назріла необхідність збільшити число точок прийому небезпечних відходів.

- Спеціалізовані контейнери, які зараз є в Єкатеринбурзі, обслуговуються в тому числі нашим підприємством, а їх функціонування забезпечують керуючі організації, - пояснив Василь Пориваєв. - Але є території, де таких контейнерів немає, наприклад, у приватному секторі. Ми хочемо створити мобільні пункти збору, які були б зручні городянам.

На думку експерта, подібні пункти будуть вдалим рішенням - їх, наприклад, можна ставити біля великих торгових центрів. Туди городяни зможуть викидати батарейки, лампи або стару оргтехніку.

Зараз фахівці ведуть переговори з мерією, і, якщо все складеться і знайдеться фінансування на цей проект, таких пунктів буде близько ста.

- Городяни стають більш свідомими, піклуються про навколишнє середовище, і це радує, - зазначив Василь Пориваєв.

Нагадаємо, за організацію збору ртутьвмісних відходів відповідають керуючі компанії - саме цим організаціям можна задавати питання, де знаходиться найближчий до будинку спеціалізований контейнер.

Нагадаємо, за організацію збору ртутьвмісних відходів відповідають керуючі компанії - саме цим організаціям можна задавати питання, де знаходиться найближчий до будинку спеціалізований контейнер

На сайті мерії є список адрес , Де встановлені контейнери для збору батарейок і лампочок. Список постійно збільшується. Так, тимчасовий пункт збору відходів на минулому тижні з'явився в Лісотехнічному університеті, а незабаром відкриється ще один в Екатеринбургском зоопарку.

За словами Єгора Свалова, керівника міського комітету з екології, зараз в місті більше ста адрес, в основному це адреси керуючих компаній або тих організацій, які обслуговують житловий фонд.

- Людина, що бажає не просто викинути у відро, а правильно утилізувати ці відходи, може подивитися, де знаходиться найближче до нього місце по дорозі на роботу, або, відводячи дитини в садок, школу, можна туди занести, - розповідав раніше Єгор Свалов.

Якщо за вказаними адресами контейнерів немає або там відмовляються приймати відходи, про це можна повідомляти в комітет по екології (тел. +7 (343) 371-91-67).

Текст: Анастасія РОВНУШКІНА
Фото: Артем Устюжаніна / E1.RU

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация