Батьківська агресія на дітей

Батьківська агресія буває різною. З одного боку це агресія - як покарання батьками своєї дитини за певні проступки, з іншого боку є форма агресії, яка позбавляє дитину любові батьків, тобто необгрунтована агресія. Батьки, які стають агресивними і роздратування до своєї дитини, а тим більше не замислюючись карають його за самі незначні пустощі, несвідомо (чи свідомо) емоційно відкидають його. Щоб зрозуміти своє справжнє ставлення батькам необхідно відповісти на ряд питань: чим викликані почуття роздратування, на що виникає гнів, що викликає невдоволення?

Щоб зрозуміти своє справжнє ставлення батькам необхідно відповісти на ряд питань: чим викликані почуття роздратування, на що виникає гнів, що викликає невдоволення

Негативні почуття батьків до своєї дитини можуть виникати з різних причин. Часто вони виникають через невідповідність дитини батьківським уявленням і очікуванням. Такий мотив агресії - це завжди несвідоме прагнення батьків «нав'язати своє життя» дитині. Це багато в чому пов'язано з бажанням батьків відгородити дитину від помилок, які робили вони в своїй молодості. У цьому випадку батьки забувають, що їхня дитина - це теж жива людина, яка має право на свої помилки і свої бажання.

Агресія може виникнути від безсилля батьків у вихованні дитини. В такому випадку ніколи не варто забувати, що існує безліч виходів з важкої, що здається безвиході. І необхідно приділити більше уваги і часу на пошуки виходу.

Агресія може виникати і по несвідомим імпульсам, які можуть бути способом відіграш отриманого досвіду у власному дитинстві батька і установкою на жорсткий стиль виховання, а можуть свідчити про неприйняття дитину або не прийняття батьківської відповідальності.

Причини негативних почуттів до своєї дитини можуть бути різні. Але з якої б причини не виникало роздратування батьків на свою дитину, в цих відносинах повинні бути зрозумілі правила, санкції і заохочення, яким необхідно дотримуватися регулярно.

Кілька важливих правил покарання:

  1. Караючи дитину, ви повинні завжди чітко розуміти «за що» і «навіщо». Якщо є сумніви, то рішення одне - не карати!
  2. Безумовно, покарання ні в якому разі не повинно завдавати шкоди здоров'ю дитини.
  3. Покарання не повинно бути принизливим.
  4. Неприпустимі покарання «для профілактики», «на майбутнє», а так само "за компанію". Карати тільки за скоєні проступки.
  5. За один раз можна покарати лише за один проступок.
  6. Якщо дитина вже покараний за скоєний проступок, значить він прощений. І не докоряйте його більше за минулі «гріхи».
  7. Якщо з моменту «злочину» пройшло багато часу, особливо у маленьких дітей, то карати вже не варто.
  8. Ні в якому разі не можна використовувати в якості запобіжного впливу позбавлення любові ( «не буду більше тебе любити», «такий неслухняний хлопчик мені не потрібен»). Дитині важливо бути впевненим, що любов батьків не залежить від обставин.
  9. Будь-яка дитина - бунтар по натурі, і ставитися до цього варто по філософськи, що не перегинаючи з покараннями і не намагаючись переробити пустуна в слухняного робота.

Чітка, зрозуміла, поставлена ​​система правил, санкцій і заохочень дозволить батькам підтримувати власний авторитет в очах дитини. Якщо все ж виникає сильна злість, подумайте, з чим це може бути пов'язано. Якщо злість пов'язана з втомою, необхідно знайти час для себе. Сходити в театр, в кіно з друзями, посидіти в кафе, зайнятися улюбленою справою. Батьки теж мають право на відпочинок і особисте життя. Потрібно знаходити можливість для цього.

Батьки, які люблять свою дитину, здатні отримувати задоволення в грі і спілкуванні з ним. Відсутність теплих взаємин зі своєю дитиною, відстороненість в його вихованні - це завжди ознаки внутрішнього конфлікту батька. І якщо вчасно не звернутися до фахівця, відносини можуть розірватися.

Так само можете прочитати мою статтю на подібну тему "Дефіцит батьківської уваги"

Щоб зрозуміти своє справжнє ставлення батькам необхідно відповісти на ряд питань: чим викликані почуття роздратування, на що виникає гнів, що викликає невдоволення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация