BBC Russian - Росія - Медведєв: "Росія дасть відсіч будь-якої агресії"

Для Дмитра Медведєва це вже другий парад з бронетехнікою на Червоній площі з 2008 року

Президент Дмитро Медведєв, випереджаючи своєю мовою військовий парад, привітав росіян зі святом Перемоги, заявивши, що "майбутнє Росії буде мирним і успішним", але вона готова "дати відсіч будь-агресії".

Глава російської держави заявив, що перемога над фашизмом - "урок, який актуальний і сьогодні, коли знову знаходяться ті, хто йде на військові авантюри".

З цієї ж трибуни рік тому Медведєв, на той момент обіймав посаду президента всього кілька днів, виступив з промовою, в якій, не називаючи нікого конкретно, засудив "спроби перегляду кордонів", які загрожують "справедливому світопорядку".

"Збройні конфлікти не народжуються самі по собі, їх підпалюють ті, чиї безвідповідальні амбіції беруть гору над інтересами країн і цілих континентів, над інтересами мільйонів людей", - сказав тоді Медведєв.

Через три місяці він віддав наказ про втручання російської армії в конфлікт Грузії з сепаратистами в Південній Осетії, що вилився в п'ятиденну війну і повний розрив відносин з грузинським президентом Михайлом Саакашвілі.

За словами Медведєва, очевидно, що "безпечний світ можливий лише там, де суворо дотримуються норми міжнародного права".

"І тому наша країна виступила ініціатором нового Договору про європейську безпеку", - додав Медведєв.

З пропозицією шукати нові форми співпраці в Європі президент Росії виступив відразу після закінчення конфлікту в Грузії. І пізніше він неодноразово повторював, що "не все гаразд з європейською архітектурою".

Військовий парад

Парад на Красній площі за участю важкої бронетехніки і ракет, здатних нести ядерні заряди, проводиться Кремлем як кульмінація свята перемоги у Другій світовій війні.

На відміну від країн Європи, де закінчення війни відзначається 8 травня, в Росії і багатьох інших колишніх радянських республіках перемога в кровопролитній боротьбі з нацизмом святкується 9 травня.

Дмитро Медведєв спостерігав уже за другим з часу його обрання проходом важкої бронетехніки під стінами Кремля.

Подібні церемонії проводилися як мінімум раз на рік в радянські часи, але в пострадянські роки паради на Червоній площі обмежувалися проходженням військ пішо.

У 2008 році Володимир Путін в останні місяці свого президентства розпорядився влаштувати перший з радянських часів парад з бронетехнікою на Красній площі.

Це рішення довелося на момент підйому в російському суспільстві впевненості в можливості повернути країні могутність радянських часів.

Обговорити цю тему на форумі

На тлі рекордного припливу нафтодоларів Росія все більш активно вплутувалися в конфронтацію із Заходом і з сусідніми країнами, такими як Грузія і Україна.

"Економити тут не можна"

Економічна криза, чітко проявився в країні до осені минулого року, призвів до деякого пом'якшення тону у відносинах із західними країнами, але російський уряд не змогло відмовитися від дорогого параду, що вимагає також перекривати вулиці Москви для неодноразових репетицій.

"Звичайно, дорого. Але економити тут не можна", - заявив в інтерв'ю офіційній "Російській газеті" міністр оборони Анатолій Сердюков в четвер.

Сердюков приймав парад в Москві. Командував ним командувач військами Московського військового округу генерал-полковник Валерій Герасимов.

Генеральна репетиція параду пройшла два дні тому, затримуючи рух в Москві

Красною площею пройшли прусським кроком 9 тисяч солдатів і офіцерів, проїхали дев'ять танків Т-90, різна інша бронетехніка, самохідні артилерійські знаряддя, зенітні ракетні комплекси та реактивні системи залпового вогню.

Після них здалися ракети, здатні нести ядерні заряди. Як передає агентство ІТАР-ТАСС, це "чотири автономні пускові установки з макетами пускових контейнерів для ракет РС-12М" Тополь ".

Над Кремлем пролетіли 69 літаків і вертольотів різноманітних типів.

Паради проходять і в інших великих містах Росії

ІТАР-ТАСС відзначає, що війська, задіяні в параді в Москві, одягли в парадну форму нового зразка, розроблену відомим російським модельєром Валентином Юдашкіним.

Тим часом, в кінці квітня стало відомо, що російська армія не готова прийняти цю форму через брак коштів.

Зйомка репетиції параду:

історична пам'ять

О 19:00 за московським часом (15:00 за Гринвічем) в Росії буде оголошено хвилину мовчання в пам'ять про загиблих під час Другої світової війни.

Друга світова війна (в російській історіографії - Велика вітчизняна війна) обернулася величезними жертвами для Радянського Союзу - точних цифр втрат немає до сих пір.

Незадовго до дня перемоги колишній міністр оборони СРСР маршал Дмитро Язов оголосив, що військові втрати склали 8,64 мільйона чоловік. Цивільні втрати оцінюються в 27-28 мільйонів чоловік.

У деяких пострадянських країнах, територія яких під час війни потрапила під нацистську окупацію, в останні роки з'явилося менш однозначне ставлення до тих, хто співпрацював з нацистами.

Так, на Україні і в країнах Балтії сили, що приєдналися до німців для боротьби з порадами, розглядаються як борці за незалежність цих країн - незалежність, якої вони досягли з розпадом СРСР.

Але в Росії ці явища викликають вкрай агресивну реакцію, в тому числі з боку офіційних осіб і прокремлівських ЗМІ.

Дискусія про парад:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация