Бензиновий питання: як заощадити на акціях заправок

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

4 листопада 2015 року, 9:15 Переглядів: 4 листопада 2015 року, 9:15 Переглядів:   Як виграти на прагненні заправок заманити нових клієнтів

Як виграти на прагненні заправок заманити нових клієнтів ..

Справи зараз у всіх йдуть не дуже добре, і мережі автозаправок в цьому сенсі - не виняток. Даних за жовтень ще немає, але у вересні цього року, за інформацією Державної служби статистики, роздрібні продажі бензину через автозаправні станції (АЗС) України (без урахування окупованій АРК) знизилися на 19,8% в порівнянні з аналогічним місяцем 2014 року - до 157 , 4 тис. тонн. Це момент неприємний. Але справедливості заради треба зауважити, що якщо озирнутися на попередні місяці, то складається відчуття, що справи потроху йдуть на лад. Так, за тими ж офіційними даними, в серпні обсяги продажу бензину були майже на 23% менше торішніх, а в квітні цього року - майже на третину (на 32,3%). Відставання очевидним чином місяць за місяцем скорочується, що дає певні підстави сподіватися на краще.

Проте продавати пальне помітно збіднілого населення стало дійсно складніше, ніж в минулі ситі роки. Тим більше що підвищення курсу долара на вартість бензину вплинуло більш ніж помітно, а ось падіння світових цін на нафту - чомусь немає. З березневого піку в майже 27 грн / л середня ціна А-95 як знизилася до 20 грн з невеликим, так за півроку доповзла до приблизно 19,5 грн - і застигла.

Ось як накажете в цих несприятливих умовах зберігати обсяги продажів, не кажучи вже про їх нарощуванні?

Рецепт був придуманий ще в незапам'ятні часи: відбирати нових клієнтів у своїх конкурентів за допомогою надпривабливі пропозицій (нині це називається акціями) і перетворювати випадково забрели покупців в постійних за допомогою програм лояльності. В особливостях цих програм і акцій розбиралася "Сегодня".

КАРТИ НА СТІЛ! або як працюють програми лояльності

Як правило, мережі АЗС вбудовують свої акції в уже діючі постійні програми лояльності. А оскільки нині час тотальної присутності різних розумних карток, то і програми лояльності без них не обходяться. Власне, що стосується великих мереж АЗС, то кажеш "бонус" - маєш на увазі "картка", кажеш "картка" - маєш на увазі "бонус". Ну а ті або інші обмежені в часі акції є свого роду приємною "вишенькою на торті".

В принципі все карткові програми схожі один на одного.

Тезка. В основних рисах, "карткові" програми лояльності різних компаній не надто відрізняються один від одного. Якщо, звичайно, не порівнювати ступінь креативності, виявленої у виборі назв для програм і карток. Є мережі, в яких вирішили не мучити народ невідомістю щодо того, кому належить та чи інша програма. Наприклад, важко помилитися щодо клубу Shell SMART - очевидно, що це програма лояльності для постійних клієнтів мережі АЗС Shell. Щоб стати членом клубу, досить на будь-якій станції мережі купити за 1 грн пакет учасника, в якому знайдуться SMART-карта і анкета. Анкету треба заповнити та опустити в спеціальний ящик на будь-який з заправок мережі або ж зареєструватися на сайті. А ось якщо ви купите за готівку 10 літрів пального в мережі АЗС UPG і заповніть анкету постійного клієнта, то станете учасником бонусної програми і отримаєте накопичувальну картку з теж цілком впізнаваним назвою UPGood.

ЗІ ЗМІСТОМ. Інші компанії вважали за краще побалувати клієнтів різноманітністю імен, привносячи завдяки їм додаткові смисли. Наприклад, в мережі KLO програма лояльності і відповідна карта (звана картою лояльності) носять одне ім'я ДякуYOU. Тут все зрозуміло - нам вдячні і хочуть зробити щось приємне у відповідь. А компанія WOG вважала за краще дати своїй картці горде ім'я "ПРАЙД". В цьому випадку присутні відразу дві приємних асоціації: прайд - сім'я левів і англійське pride, чи то пак "гордість". А в мережі АЗС ОККО постійних клієнтів балують програмою Fishka за допомогою однойменної картки. Як відомо, "рубаєш фішку - живеш легше!".

"СІМ'Ї". Деякі системи дають можливість, крім основної картки, одержувати ще додаткові, пов'язані з тим же бонусним рахунком. Наприклад, крім основної картки Fishka, ви отримуєте ще кілька "брелоків". А учасники Shell SMART Клубу можуть створювати "сім'ю" з двома додатковими картами. Тобто кілька людей можуть набувати пальне і товари, швидше поповнюючи рахунок бонусними балами, які потім використовує власник основної картки.

СХЕМА. Як правило, схема використання картки наступна. Ви купуєте (попередньо пред'явивши її на касі) пальне або товари в магазині на самій заправці або ж товари або послуги у інших підприємств-партнерів цієї програми. За це вам за певною системою нараховуються бали. Потім ці бали трансформуються в певні знижки - при придбанні пального, товарів або послуг, або в якісь подарунки. А під час дії акцій або бонусні бали нараховуються щедріше, або за них дарують більше, або те й інше одночасно.

ЯК ЗБИРАТИ І НА ЩО ВИТРАЧАТИ

У різних місцевостях бонусні бали нараховують не однаково. Хтось танцює від витрачених при покупці гривень, хтось - від залитих літрів пального, а хтось поєднує і те і інше.

ГРОШІ . Наприклад, заправляючись або прибрати на АЗС товари з карткою "ПРАЙД", ви за кожну витрачену гривню отримуєте 1 бонус. У мережі КЛО при покупці звичайного бензину - 1 грн - 1 бонус, при заправці преміальним пальним - 1 грн - 2 бонуси. Але якщо ви щось (крім тютюнових виробів та алкогольних напоїв) купите в їхньому магазині, то отримаєте вже 7 бонусів на гривню.

Літрів. У Shell "SMART-бали" дають за заправлені літри. За кожен літр звичайного палива (А92, А95, газ , ДТ) - 1 бал, а за преміальне паливо Shell V-Power NITRO + і V-Power DieselNITRO + - 2 бали за літр. ОККО нараховує бали за витрачені гривні, але в залежності від обсягу заправки. Наприклад, якщо ви заливаєте менше 10 л звичайного палива, то отримуєте 0,5 бала за 1 грн, а якщо більше, то 1 бал. Якщо те ж саме робите з преміальним паливом Pulls, то, відповідно, виходить 1 бал і 2 бали. За покупки в магазині або кафе на заправці можна отримати від 2 до 4 балів. Від 1 до 3 балів дадуть за витрачену гривню в деяких супермаркетах-партнерах і так далі.

Витрачають. Найбільш поширеним "курсом" при перетворенні балів в ціну товару, що купується є 1 коп. за один бал. Така пропорція діє, наприклад, в мережах ОККО, WOG та КЛО. Накопичив 2 тис. Балів - купив в кафе при АЗС сендвіч за 20 грн. У мережі Shell бали обмінюються на подарунки - близько 100 одиниць в магазинах при АЗС і близько 200 одиниць за попереднім замовленням. Важко судити по всім товарам, але подарункові сертифікати від фірм-партнерів номіналом на 1 тис. Грн пропонуються за 21 тис. Балів.

ОККО. Акція у вересні: "Приїдь в купальнику і отримай бак бензину!"

ПОДАРУНКИ ТА ЗНИЖКИ

Хоча система нарахування бонусів з подальшим затоварюванням з їх допомогою цікава сама по собі, мережі АЗС намагаються хоча б періодично проводити і акції, що привносять додаткові "приємності" клієнтам. Як правило, всі в кінцевому підсумку зводиться до більш вигідним знижкам, але шлях до їх реалізації може відрізнятися.

НА МІСЦІ. Знижка може надаватися в момент покупки. Наприклад, з вересня на ОККО стартував "новий сезон персональних знижок". Персональні вони тому, що їх розмір і умови надання визначаються індивідуально для кожного клієнта, треба думати, в залежності від його заслуг перед компанією. Власник зареєстрованої картки FISHKA дізнається про знижки з смс або листи по електронній пошті. Наприклад, по таке-то число при заправці більше 20 літрів він буде отримувати знижку 1 грн на кожен літр. Паралельно діє "пропозицію для власників авто з великими баками": при заправці від 40 л бензину А-92 ЄВРО, А-95 ЄВРО, Pulls 95 ваша персональна знижка збільшиться на 30 коп. / Л, а при заправці від 60 л ДП ЄВРО або Pulls Diesel - на 50 коп. / л. Отримати знижку миттєво можна при заправці до повного бака з карткою FISHKA.

ДОБАВКА. Знижка може і відкладатися на потім, у вигляді додаткових бонусів на карті. Один із шляхів - "навішувати" додаткові бонуси на деякі аукціонні товари, як це відбувається по 11 листопада цього року в мережі АЗК WOG. У цій же мережі діє акція "Найчастіше заїжджай - дешевше заправляй!". Кожен власник картки "ПРАЙД" може економити від 1 до 2 грн на кожному літрі пального у вигляді бонусів на картку. І при цьому треба заправитися як мінімум на 20 л. Заправившись перший раз, ви отримуєте бонусів на 1 грн за літр. У другій (не пізніш як через 14 днів) - 1,25 грн. І так далі, поки не дійде до 2 грн, після чого стільки ж будете отримувати і при кожній наступній заправці. Але важливо не робити перерви між заправками більше 14 днів - інакше все знижки "згорають", і доведеться начял спочатку. Додаткові акції бонуси за заправку від 20 літрів за раз пропонують і в чинній зараз в мережі UPG акції "Потужна осінь". Але у вигляді призів, що розігруються в ході акції. Всього розігруються 20 тис. Виграшів від 2 тисяч до 20 тисяч бонусів (1 бонус - 1 коп. При отоварювання).

У ПАРТНЕРІВ. Акційною знижкою можна насолодитися не тільки безпосередньо на самій АЗС, а й в магазинах партнерів. Наприклад, зараз діє спільна акція мережі АЗС Shell з виробниками побутової техніки. В акції можуть взяти участь всі учасники клубу Shell Smart при заправці від 25 л будь-якого палива. За першу таку заправку вони отримують гарантовану знижку на техніку в 20%. При наступній заправці знижка збільшується до 40%.

СПИСАННЯ. Додатковими пільгами може бути супроводжена і покупка чого-небудь за рахунок накопичених балів. Наприклад, ви можете використовувати свої бали FISHKA на знижку 1 грн / л на 50 л або 100 л будь-якого палива на АЗК "ОККО". Ця знижка підсумовується з усіма знижками по іншим акціям і клієнт отримує смс-повідомлення про зарахування їх на картку.

Бонуси. За них можна отримати товари в магазині при АЗС.

МАШИНА ЧАСУ І ШУТКИ ЗА БАЛИ

Втім, не слід вважати, що всі акції проходять більш-менш однотипно. Іноді зустрічаються і незаяложені рішення. Наприклад, з 7 жовтня в столичній мережі АЗК KLO діє акція "Машина часу". За її умовами клієнтам пропонується заправити від 20 літрів будь-якого палива, пред'явивши їх карту лояльності, і отримати свою ігрову карту. Перете скретч-покриття на отриманій картці - і дізнаєтеся, з яким саме подарунком вам пощастило. У частині подарунків немає нічого нового: або знижки від 50 коп. на кожен літр наступної заправки (це мінімальний обов'язковий виграш), або знижки і подарунки від партнерів акції - декількох мереж магазинів і ресторанів. Але деякі виграші незвичайні - можливість заправитися за цінами минулого (1996 року - 0,6 грн / л, 2000 року - 3,15 грн / л, 2008 року - 5,15 грн / л, 2012 року - 10,6 грн / л ).

У автомобілістів є шанс заправлятися за цінами 1996 року.

ШУТКИ. Нараховувати додаткові бали FISHKA за гумор здогадалися в ОККО. Суть акції в наступному: серед жартів, надісланих на сайт, щотижня вибираються три переможця, які отримують призи в балах. За перше місце дають 10 тис. Балів, за друге - 7 тис. Балів, за третє - 5 тис. Балів. Визнаємо: щодо гумору і веселощів в ОККО добре - ще не забулася вереснева акція, коли кожному, хто приїхав в день відкриття нової заправки на цю АЗС в купальнику і сфотографувався в такому вигляді з паливним пістолетом між 12:00 і 16:00, дарували повний бак безкоштовно. У підсумку на станції утворилася черга цікаво одягнених (або роздягнених) не тільки жінок, а й чоловіків, а також чимало охочих насолодитися незвичним видовищем з боку як глядачів (дехто з них побіжно і авто заправив). А фотографії з тієї події досі гуляють по мережі.

СКІЛЬКИ МИ РЕАЛЬНО економимо

А чи можна підрахувати, скільки ми реально можемо заощадити на описаних програмах лояльності та акціях? На перший погляд, для деяких мереж можна дати приблизний відповідь. Якщо нам умовно нараховують 1 бонус за кожну витрачену гривню, а потім цим бонусом ми розплачуємося як 1 копійкою, ми фактично отримуємо знижку в 1%. Коли нам на кожну гривню дають більше бонусів, наша фактична знижка збільшується пропорційно. Але є один нюанс: ці бонуси можна витратити як гроші тільки в певних місцях і для певних товарів. Наскільки вам потрібні саме ці товари? Тобто купили б ви їх за живі гроші? І другий момент - наскільки ціни на ці товари відповідають ринковим - тобто тим, за які можна їх придбати десь в іншому місці?

Також клієнти можуть стикатися з тим, що бонусів трохи, але і толком витратити їх ніде. Тут треба зазначити, що в деяких мережах АЗС діє обмеження: "бензинові" бонуси в звичайному режимі (поза спеціальними акцій) не можна витрачати на пальне - тільки на товари в магазині. А бонуси, за які можуть налити бензин, даються за покупку якихось товарів.

ПРАКТИКА. Зрозуміло, що про економію має сенс говорити, коли ваша машина не простоює в гаражі. Якщо ми витрачаємо кожен день до 10 л, то заїжджати за ними на АЗС великого сенсу немає - при кожній заправці бажано хоча б перекрити улюблений більшістю мереж обсяг в 20 л. Цікаво, що акція від WOG не заохочує нас заправлятися за раз більше, ніж на 20 л - по крайней мере, до тих пір, поки ми не заслужили знижку в 2 грн за літр. Навпаки, кожен "зайвий" літр при не максимального знижку - це марно не придбані бонуси. З іншого боку, 2 грн за літр для того, хто спалює хоча б 5 л в день, тобто - від 10 грн, це багато чи мало? Клієнт мережі ОККО, який спалює близько 10 л кожен робочий день, має індивідуальну знижку в 1 грн за літр при заправці від 16 л (припустимо, більше 40 л - другий поріг знижок - він влити в машину не в змозі). З одного боку, це близько 10 грн / день, з іншого - трохи менше 5% від вартості пального.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Бензиновий питання: як заощадити на акціях заправок". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ряполов Костянтин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Ось як накажете в цих несприятливих умовах зберігати обсяги продажів, не кажучи вже про їх нарощуванні?
Наскільки вам потрібні саме ці товари?
Тобто купили б ви їх за живі гроші?
І другий момент - наскільки ціни на ці товари відповідають ринковим - тобто тим, за які можна їх придбати десь в іншому місці?
З іншого боку, 2 грн за літр для того, хто спалює хоча б 5 л в день, тобто - від 10 грн, це багато чи мало?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация