Береже чи п'яних Бог?

П'яних бог береже »? Чому Всевишній повинен піклуватися про алкашів? На що, вибачте, вони йому здалися? Та й піклується він насправді? Історія культури і реальна дійсність свідчать. Канцлер Бісмарк, який говорив, що "Бог всемогутній піклується про немовлят, п'яниць і американців" - був на 100% правий!

Береже чи п'яних Бог?

Жителі села Викоти Львівської області досі згадують подію з їхньою земляком, гірким п'яничкою. Кілька років тому мужик повертався з пиятики, але спіткнувся, переходячи залізничне полотно, впав на шпали і миттєво заснув. Ні скрегіт гальм, ні пронизливі гудки локомотива його не розбудили. Робочі дорожньої бригади помітили тіло і кинулися на допомогу, але поїзд їх випередив.

Коли склад проїхав, дорожники побачили сплячого мужика цілим і неушкодженим. Лікарі, обстеживши випивання, що не виявили жодної подряпини.

Те, що на п'яну голову відбувається безліч злочинів, не новина. Випили, побилися, схопилися за ніж ... П'яний за кермом - однозначно злочинець. Міцно випиває людина взагалі потенційно небезпечний: хіба мало що втовкмачити в його нетверезу голову? Але ось що цікаво: порівняно недавно, п'ятдесят років тому, радянський суд нетверезий стан розглядав як пом'якшує провину обставина.

Чоловіка за понівечену по п'яні супружніци могли засудити умовно або навіть виправдати: людина ж себе не пам'ятав! І поки не прийняли новий кримінальний кодекс, в якому сп'яніння, навпаки, посилювало відповідальність, бог виручав п'яничок, дуже багато. Але горезвісна прислів'я виникла, звичайно, набагато раніше. Аналогічна є і у французів: Il est un dieu pour les ivrognes. Виходить, не ми одні помітили, що п'яним немов хтось захищає. Але бог чи?

Бог будує церкву, а біс - шинок; шинок полюбив - бога забув. Народна мудрість, з якою важко не погодитися. Те, що бог плекає тих, хто його забуває, батьки православної церкви вважають дурістю. Святий Феодосій Печерський писав: «Біси радіють про наш пияцтві і, радіючи, приносять до диявола пьянственную жертву від п'яниць. Сатана говорить їм тоді: «Тверезих людей Бог береже, а п'яних ненавидить і гребує ними, один тільки я радію за них, тому що п'яниці мої, а тверезі - Божі».

Між іншим, християнська церква зовсім не проти алкоголю. «Церковне вино» кагор вже дві тисячі років використовується в храмах для причастя святих дарів. А поза храмом дозволяється і дещо міцніше. Один православний священик, відповідаючи в телепередачі на питання про те, як личить розговлятися благочестивому мирянину, лукаво посміхнувшись, додав, що «не гріх за російським звичаєм вжити стаканчик горілочки». Мабуть, справа звична, раз мова йшла не про чарку і навіть не про стопці. Смійся, смійся, сатана!

- У Біблії говориться ясно: пити треба в міру. І ані слова, що пити не треба зовсім, - роз'яснив настоятель підмосковного православного храму в ім'я Вознесіння Господнього отець Михайло. - Коли в Кані Галілейській на весіллі, де був присутній Ісус, вина всім не вистачило, він звелів наповнити водою два відра і перетворив її в вино. І на Таємній вечері в чаші Спасителя було саме вино. Благословивши хліб, Ісус поламав його по числу учнів і сказав: "Прийміть, споживайте, це тіло моє. Потім, взявши чашу, подав їм, кажучи:" Пийте з неї всі. Бо це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів ". Раз сам Господь обрав цей чудовий напій, щоб втілити його в свою кров, ми не повинні відмовляти йому в праві вибору. Всі апостоли пили вино, а Павло вказував коринтян, що потрібно дотримуватися пристойність і пити вино в будинках своїх.

- Скажу більше, - продовжив отець Михайло. - Христос неодноразово говорив про провину в притчах і до того ж без будь-якого негативного відтінку. Процитую вірш з Євангелія: "Прийшов Син Людський: їсть і п'є, а ви кажете: ось людина, яка любить їсти і пити вино, друг митникам та грішникам". Так що з деякою натяжкою можна сказати, що прислів'я «П'яних бог береже» має під собою реальну основу. А взагалі, Христос любить усіх і може з п'яниці зробити непитущого, якщо той звернеться до нього.

- Біблія пропагує вино, а Бог береже п'яниць? Дурниці! - розсміявся у відповідь на наше припущення євангельський християнин-баптист і дослідник Священного писання Володимир Чижевський. - Навпаки: Біблія застерігає від вина. Воно, дійсно, згадується багаторазово у всіляких ситуаціях як в Старому, так і в Новому Завіті, що говорить про великий його місці в житті наших предків. навіть описується

Береже чи п'яних Бог?

виноробство. Але згубність пияцтва проходить крізь Біблію червоною ниткою. У книзі Левіт ми читаємо: "І сказав Господь до Аарона, говорячи: Вина та п'янкого напою не пий ти і сини твої. Це вічна постанова для ваших поколінь, щоб ви могли відрізняти священне від несвященного і нечистим та між чистим ...".

Тобто водитися з вином є справа богопротивне, гріховне.

Далі бачимо в Притчах царя Соломона: "Не дивись на вино, як воно червоніє, як виблискує в келиху, як воно доглядати рівно; згодом як змій воно вкусить, і вжалить пантруватимуть очі твої на чужі дружин, і серце твоє говоритиме дурощі ".

Так що Біблія однозначно стоїть на боці тих, хто ратує за тверезий спосіб життя. Звідси робимо висновок: п'яниць Христу любити нема за що. І Аллах і заступництву п'яним, для мусульманина вживання алкоголю - страшний гріх. Правовірні юдеї до вина взагалі ставляться з великою обережністю, так що все логічно. Зараз, коли замість тверезості пропагується пияцтво, на Біблію вся надія: повинна напоумити.

Так-то воно так. Але аж надто велика спокуса. Один з православних священиків (ім'я на його прохання називати не будемо) зізнався нам, що за часів навчання в духовному навчальному закладі він і його друзі семінаристи потайки віддавалися литі жертви, сподіваючись на все ту ж то чи прислів'я, то чи прикмету: бог п'яного не видасть .

- У нас навіть спеціальна «молитва п'яниці» була, - розповідає батюшка. - Її семінаристи склали в стародавні часи і передають з покоління в покоління. Як зараз пам'ятаю: "Не прийми, Господи, за пияцтво - прийми за ліки. Чи не п'ємо, Господи, а лікуємося. І не по чайній ложці, а по чайному стакану. І не через день, а кожен день. І не пияцтва ради, а щоб не відвикнути. Так вийди, нечиста сила, залишись чистий спирт, та не піди на шкоду рабу божому! Амінь ". І що ви думаєте? Жодного разу не попалися, хоча порядки були куди як строгі. Господь допомагав, точно зберігав!

Потім, звичайно, ми розсудливим, хоча у декого звичка залишилася. Чи не їжа зло, а обжерливість. І не вино зло, а Упивание вином. Ну да хто з нас без гріха ...

Не так давно на одній з головних магістралей міста Іваново перехожі з подивом спостерігали мальовничу сцену: настоятель Свято-Введенського жіночого монастиря архімандрит Амвросій окропив святою водою проїжджу частину. Виявилося, тут відбувається велике число аварій зі смертельними наслідками, що, за словами архімандрита, викликане "скупченням демонів, які ніколи не покидають цей район".

- Наскільки буде ефективним молебень? - поцікавилися інспектори ДІБДР. Батько Амвросій відповів: аварії припиняться, якщо п'яні водії не будуть сідати за кермо, а п'яні пішоходи перестануть самі кидатися під машини.

Так що головна надія все-таки не на бога, а на нас самих.

Читайте ще замітки в розділі "Культура".

П'яних бог береже »?
Чому Всевишній повинен піклуватися про алкашів?
На що, вибачте, вони йому здалися?
Та й піклується він насправді?
Береже чи п'яних Бог?
Міцно випиває людина взагалі потенційно небезпечний: хіба мало що втовкмачити в його нетверезу голову?
Але бог чи?
Біблія пропагує вино, а Бог береже п'яниць?
І що ви думаєте?
Наскільки буде ефективним молебень?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация