Берн зустрів "Шахтар" розкритими дверима і трамваями-гусеницями

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

3 серпня 2016, 15:20 Переглядів: 3 серпня 2016, 15:20 Переглядів:   У Берні двері не закривають

У Берні двері не закривають. Фото Е. Кинзерський.

Вперше потрапивши в Берн, відразу розумієш професора Плейшнера з "17 миттєвостей весни", який, опинившись в цьому чудовому місті, був настільки п'яний повітрям свободи, що геть-чисто забув все настанови, отримані від Штірліца. Фактична столиця Швейцарії (офіційної столиці ця альпійська республіка , Як відомо, не має) - острівець вічного спокою в нашому неспокійному світі. Навколо панує загальна нега, умиротворення і безтурботність. Поліції на вулицях не видно взагалі, і при цьому Берн вважається одним з найбезпечніших міст Європи.

Поліції на вулицях не видно взагалі, і при цьому Берн вважається одним з найбезпечніших міст Європи

Місцеві жителі - вкрай привітні і привітні. Ніякої агресії в принципі! Мабуть, позначається вплив цілющого повітря Швейцарії. У багатьох під'їздах житлових будинків двері - навстіж. Я спробував випитати у Тоні, портьє нашого готелю, в чому причина виняткової законослухняності бернцев, він з посмішкою порадив мені сходити до Самому знаменитому міському фонтану - Велетень, який пожирає немовлят. "Майже кожного з нас в дитинстві батьки приводили до пожирачів і показували, що буває з неслухняними ... І це діє". Боже, як у них все просто.

Боже, як у них все просто

Головною відмінністю транспортної системи Берна є те, що весь міський транспорт (трамваї, автобуси, тролейбуси) мають однотонну яскраво-червона розмальовку. У той час, як, наприклад, в Базелі "фірмовий" колор - зелений, а в Цюріху - синій. Мабуть, це зроблено для того, щоб який-небудь швейцарський Женя Лукашин, опинившись після походу з друзями в лазню замість Базеля в Берні, не шукав тут 3-ю вулицю Будівельників. Інший колір міського транспорту стане для нього яскравим сигналом: "Що то пішло не так!".

До речі, довжелезні місцеві трамваї Siemens Combino складаються з кілька секцій, які з'єднані між собою спеціальними гармошками. По вузьких вуличках Берна вони "повзають" подібно гусеницях. До речі, самий "футбольний" з міських трамваїв (маршрут №9), який йде з центру до стадіону "Стад де Свісс", в день матчу катає безкоштовно всіх власників квитків на гру (а разовий проїзд, на хвилиночку, коштує $ 4).

До речі, самий футбольний з міських трамваїв (маршрут №9), який йде з центру до стадіону Стад де Свісс, в день матчу катає безкоштовно всіх власників квитків на гру (а разовий проїзд, на хвилиночку, коштує $ 4)

А ось Квіткової вулиці (Блюменштрассе), з якої у багатьох з нас з дитинства асоціюється Берн (саме тут загинув згаданий вище професор Плейшнер, викинувшись з вікна будинку N9), в столиці Швейцарії шукати не варто - її тут немає і ніколи не було. Кажуть, що на дошці оголошень бернській ратуші колись навіть була табличка російською мовою: "До уваги російських туристів: вулиці з назвою Блюменштрассе в Берні немає". До речі, і саме слово "вулиця" на бернськіх вивісках пишеться інакше, ніж показано у фільмі "17 миттєвостей весни" (не «strase", "strasse"). Однак, до своєї радості, в тихому житловому районі Берна Шпіталаккер я знайшов вулицю зі схожою назвою - Blumenbergstrasse (вулиця Гірських Квітів). Але вдома номер 9 відшукати там не вдалося - може, знесли, а може і не було ніколи.

Але вдома номер 9 відшукати там не вдалося - може, знесли, а може і не було ніколи

Пам'ятник засновникові Берна герцогу Бертольду V. Народна легенда розповідає, що саме він вирішив закласти місто в долині річки Ааре і назвати його на честь першого звіра, якого зустріне під час полювання в цих місцях. Першим на шляху герцога виявився ведмідь (в перекладі з німецького "бер" - ведмідь). Немов на підтвердження цієї версії у підніжжя пам'ятника - відразу чотири бронзових ведмедя.

Немов на підтвердження цієї версії у підніжжя пам'ятника - відразу чотири бронзових ведмедя

А так виглядають спеціальні контейнери для збору "бичків". Ніде раніше такого не бачив. До речі, в Швейцарії на вулиці можна вільно палити. Це трохи здивувало, враховуючи загальноєвропейські тенденції.

Під перилами мостів натягнуті спеціальні сітки - суцільні незручності для самогубців.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Берн зустрів" Шахтар "розкритими дверима і трамваями-гусеницями". інші Новини футболу дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Кинзерський Едуард

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация