Бернанке не виправдав очікувань ринку

глава ФРС США Бен Бернанке

Ted S. Warren / AP

У промові на семінарі Федеральної резервної системи (ФРС) США в Джексон-Хоул , Яку з нетерпінням чекали ринки, Бен Бернанке так і не дав інвесторам чітких вказівок щодо перспектив третього раунду "кількісного пом'якшення" (QE3). "З огляду на невизначеність і обмежений вплив наших інструментів ФРС піде на додаткову настройку грошово-кредитної політики в разі необхідності з метою сприяти подальшому відновленню економічного зростання і сталого поліпшення умов на ринку праці в контексті цінової стабільності", - сказав голова ФРС. Витрати нетрадиційних методів в разі, якщо обережно їх застосовувати, цілком керовані - так що ми не повинні виключати таких інструментів в подальшому, пообіцяв він: "Але тільки якщо економічні умови того зажадають".

І валютний, і фондовий ринки весь тиждень чекали натяків від Бернанке, говорить аналітик «Альфа-капіталу» Володимир Брагін: "Якщо ФРС дало б зрозуміти, що почне кількісне пом'якшення, то ринки розігріють нові гроші; пом'якшення зіграє і на користь рубля, інвестори підуть від консервативної стратегії в більш ризикову ". Очікування від початку не були виправданими, вважає начальник департаменту продажів деривативів «Нордеа банку» Дмитро Новосьолов: "У США немає зараз передумов для екстреної терапії - млявий, але якесь зростання є". З цієї причини і негайного розчарування не трапиться. "Ринок як наркоман", якщо у нього не вийшло з одним стимулом, він сподівається на другий - зараз це засідання Європейського центрального банку (ЄЦБ) і можливе рішення щодо викупу облігацій Іспанії та Італії, нагадує Новосьолов: "Занадто близька ця інша мета для збереження оптимізму ".

Попереду ще засідання комісії з операцій на відкритому ринку ФРС 12-13 вересня, додає директор департаменту фінансових ринків "Грандіс Капітал" Михайло Козаков: "Ринок зараз хвилює одне питання: буде Q3 або не буде, для цього рішення повинно пройти голосування всіх членів, в Джексон-Хоул ж такі рішення за визначенням не могли прийматися ". Реакція ринку на мова Бернанке спочатку була різко негативною, на перших реченнях індекс S & P відразу просів - зростання на відкриття в 1% відразу ж був зрізаний до 0,1%, розповідає Козаков: "Але це скоріше спекулятивна фіксація прибутку, далі не варто чекати сильного падіння ".

Російський ринок навряд чи бурхливо відреагує, тому що ніякого оптимізму, незважаючи на очікування Бернанке, зростаючу нафту і загальний оптимізм, і так не було - він майже не корелював з зовнішнім фоном, каже Козаков. Корекція вже почалася, це видно по ослаблення рубля, починаючи з вівторка - інвестори продавали акції і виводили їх у долари, при таких високих цінах не нафта це дуже дивно, зазначає Новосьолов. Весь минулий тиждень російський ринок стагнировал, «теліпаючись у вузькому коридорі і роблячи спроби піти вниз, незважаючи на зростаючу нафту і відносний зовнішній оптимізм ніякої реакції російського ринку не було. Ростуть тільки блакитні фішки, всі інші папери під тиском продавців, продавали акції енергетики, металургів, МРСК і НМЛК падали в середу і четвер на 3-4% без видимих ​​причин, лідером падіння був ФСК (на 10% за тиждень). «Виводять гроші в долари, з чим пов'язано ослаблення рубля на минулому тижні. Тільки блакитні фішки - Ощадбанк і Газпром - вистояли всю тиждень - можливо, і правда заходять нові, свіжі гроші, - визнає Козаков, - але заходять, починаючи з «блакитних фішок». Зараз вся надія на засідання ЄЦБ 6 вересня, в разі, якщо і на цей раз розбудують інвесторів, розпочнеться масштабна корекція - можливе ралі зміниться традиційним осіннім штормом ». До кінця вересня російський ринок може просісти на 20%, долар може подорожчати до 34-35 руб., Прогнозує Новосьолов.

Для такого похмурого сценарію серпень був занадто стабільним, заспокоюють аналітики «Московського фондового центру»: «Навіс перекупленности» за серпень так і не сформувався - великих позицій на продаж у інвесторів немає (як не було і обсягів торгів весь липень і серпень) ».

Ринки вже включили в ціну високу ймовірність QE3: як показують історичні дані, напередодні запуску QE2 в листопаді 2010р. ринки показували практично такий же різкий двомісячний зростання, який спостерігався влітку 2012р., зазначає економіст Bank of America / Merrill Lynch Мікаель Хансон: "Розчарування може бути дуже сильним".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация