Безсоння як ознака вагітності

  1. Безсоння - ознака вагітності?

Всі чули, що майбутнім мамам в перший триместр властива підвищена стомлюваність і сонливість, проте мало хто знає, що жінка в цей період також може страждати порушенням сну Всі чули, що майбутнім мамам в перший триместр властива підвищена стомлюваність і сонливість, проте мало хто знає, що жінка в цей період також може страждати порушенням сну. Тому ті, хто з цим стикаються, часто задаються питанням: чи не є безсоння при вагітності ознакою якоїсь патології? Чи потрібно звертатися до лікаря за лікуванням або це лише тимчасові незручності, пов'язане із зародженням нового життя? Розберемося у всьому по порядку.

З перших днів після зачаття в організмі жінки настає інтенсивна гормональна перебудова, що і є основною причиною порушення сну. У цей період всі сили організму спрямовані на розвиток і збереження ембріона, що може привести до порушень багатьох фізіологічних процесів в організмі матері, одним з яких є нормальний сон.

Крім гормональної перебудови безсоння при вагітності виникає через:

  • зміни характеру сновидінь;
  • емоційної нестабільності і нервових перевантажень;
  • свербіння шкіри в області живота;
  • поява печії;
  • часті нічні підйоми для відвідування туалету;
  • утруднене дихання, яке викликається тиском плоду на діафрагму (пізні терміни);
  • активність плода в нічний час (II-III триместр);
  • нічні судоми м'язів ніг;
  • труднощі у виборі зручного положення для сну;
  • поперекові болі.

Безсоння - ознака вагітності?

Безсоння при вагітності може з'явитися в перші дні після зачаття, що дозволяє розглядати її як ознака вагітності. При цьому цікаво, що неможливість заснути може поєднуватися з денною сонливістю або змінюватися нею. Це не дивно, адже зростаюче навантаження на організм жінки потребує якраз більш тривалого сну для того, щоб заповнити свої сили, але викид в кров гормонів, необхідних зародку для розвитку, часто роблять нормальний сон неможливим.

Існує 3 види безсоння у вагітних:

  1. стартова - виникає при спробі лягти спати і вибрати для себе зручне положення, при цьому часто виникають думки про свій стан, переживання, чи все гаразд з плодом і що буде далі тощо. Таким чином, перехід до сну може затягнутися на кілька годин.
  2. серединна - заснути виходить без праці, проте сон переривчастий з частими пробудженнями, що призводить до відчуття втоми, розбитості і занепаду сил вранці.
  3. заключна - заснути вдається без проблем, та й вночі ніби все добре, але під ранок приходить пробудження і хоч до наміченого підйому ще добрих 2-4 години, повторно заснути вже не вдасться.

Найбільш що зустрічаються видами порушення сну в першому триместрі є 2 і 3. У другому триместрі про безсоння зазвичай забувають, а в третьому триместрі вона повертається і найчастіше відноситься до першого типу, що не дивно, враховуючи розміри плода на цих термінах. Найбільш що зустрічаються видами порушення сну   в першому триместрі   є 2 і 3

Щоб якось полегшити сон жінці на пізніх термінах, їй рекомендують вибирати положення лежачи на боці, що істотно полегшує кровотік. Для більшої зручності можна між колінами підкласти невелику подушечку, також бажано купити спеціальну подушку для вагітних, яка буде підтримувати живіт і допоможе швидше вибрати зручне положення для нічного відпочинку.

Автор: Білий Сергій

Схоже на сайті:

Низький тиск як ознака вагітності

Зміни в шийці матки - ознаки вагітності

Перші ознаки вагітності: кров з носа

Сонливість як ознака вагітності

Безсоння - ознака вагітності?
Тому ті, хто з цим стикаються, часто задаються питанням: чи не є безсоння при вагітності ознакою якоїсь патології?
Чи потрібно звертатися до лікаря за лікуванням або це лише тимчасові незручності, пов'язане із зародженням нового життя?
Безсоння - ознака вагітності?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация