Борисов Лев Іванович - біографія актора, особисте життя, фільми і фото. Артист театру і кіно

Л ев Борисов народився в старовинному російською містечку Плесо в Іванівській області. Після школи пішов по стопах свого старшого брата, актора Олега Борисова, і вступив у Школу-студію МХАТ. А в кіно дебютував навіть на рік раніше брата - в 1954 році у фільмі «Атестат зрілості» (у Олега Борисова перша роль в кіно - в 1955 році в картині «Мати»). За кількістю робіт в своїх фільмографія брати практично рівні, тільки у Олега Івановича все-таки більше ролей головних, а у Льва Івановича - епізодичних. Але кожен гідно пройшов свій творчий шлях і залишив після себе слід у вітчизняному кінематографі. На знімальному майданчику разом вони зустрілися всього один раз - в картині Віктора Бутурліна «Садівник».

Місцем театральної прописки Льва Борисова був Театр імені Єрмолової (в останні роки життя він грав ще і в антрепризі). На сцені Ермоловская театру був зайнятий в таких спектаклях, як «Будинок, де розбиваються серця», «Село Степанчиково», «Марія Стюарт», «прібайкальскіе кадриль» та інших. А кінематограф подарував зустріч і радість роботи з багатьма відомими і цікавими режисерами. І нехай ролі часом були невеликими, Лев Іванович завжди робив ці епізоди запам'ятовуються, соковитими. Це і взводний в «Долі людини» Сергія Бондарчука, і монтер Мечников в «12 стільцях» Марка Захарова, і держатель кубла Неганов в «І знову Аніскін» Михайла Жарова, і Філіп Макарович в «Хмарі-рай» Миколи Досталя, і мафіозо в «Ширлі-мирлі» Володимира Меньшова. Загалом, перераховувати можна довго. І все-таки свою найважливішу, так звану зоряну роль Лев Борисов зіграв уже в кінці життя. Це, звичайно ж, його незабутній Антибіотик в знаменитому серіалі Володимира Бортка «Бандитський Петербург». Можна сказати, що Лев Іванович досяг досконалості в створенні образу цього м'якого (на вигляд), інтелігентного і в той же час витонченого і страшного бандита найвищого ґатунку.

Можна сказати, що Лев Іванович досяг досконалості в створенні образу цього м'якого (на вигляд), інтелігентного і в той же час витонченого і страшного бандита найвищого ґатунку

Монтер Мечников в «12 стільцях»

Монтер Мечников в «12 стільцях»

Філіп Макарович в «Хмарі-рай»

Філіп Макарович в «Хмарі-рай»

Мафіозо в «Ширлі-мирлі»

Андрій Константинов, автор книги «Бандитський Петербург», по якій був знятий серіал, розповідав, що, коли писав цю історію, Антибиотика представляв зовсім іншим. Але після того, як побачив у цій ролі Льва Борисова, всі питання відпали, це був справжнісінький Антибіотик. А сам Лев Іванович був безмірно вдячний письменникові і сценаристу за такий подарунок і зізнавався, що таку роль він чекав все життя. «Ми з дружиною довго думали і все зрозуміти не могли, чому глядач так приліпився до цього антибіотика! - говорив актор. - Буває, я заходжу в аеропорт, до мене підходить чолов'яга з такою характерною бандитської фізіономією, хапає мене за руку, міцно тисне її: «Уважаю!» - або починає кланятися і слати повітряні поцілунки. І так в будь-якій точці Росії. Для мене не існує стандартів - позитивний чи негативний герой. Вся справа в тому, що не можна грати заперечення, а, навпаки, слід робити акцент на виправдання душі людини. Навіть в нелюда можна знайти шматочок совісті. Треба показати, що його хвилює, визначити, чому він чинить так, а не інакше, пояснити вчинки, що не піддаються поясненню ».

А ось що розповідав про Льва Борисові режисер Андрій Бенкендорф, який змінив Володимира Бортко на останніх серіях «Бандитського Петербурга»: «Це був великий актор, дивно природний і органічний в кадрі. Серед нинішнього покоління так званих зірок подібного вже не зустрінеш. Він дуже тонко відчував режисера, відразу вловлюючи всі нюанси ролі. Іноді навіть пропонував щось своє. Пам'ятаєте цей відомий погляд Антибіотика, як ніби з-під лоба, з з'їхав на ніс окулярами? Навіть в такому негативному персонажа Льву Івановичу вдалося знайти позитивні риси. Блискуча акторська гра! »

Льва Івановича Борисова Герасимчука 15 листопада 2011 року, через 17 років після відходу з життя його старшого брата актора Олега Борисова.

Пам'ятаєте цей відомий погляд Антибіотика, як ніби з-під лоба, з з'їхав на ніс окулярами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация