Будинок для бездомних Одеси

  1. СТАТИ НА ОБЛІК
  2. АВТОР:
  3. Орфографічна помилка в тексті:

17 жовтня 2008, 12:33 Переглядів: 17 жовтня 2008, 12:33 Переглядів:   Казенний будинок

Казенний будинок. В одній кімнаті живе від чотирьох до 14 бездомних, фото А. Лесик.

Кожен день жебрачки і бродяги, як і сотні, тисячі людей, які працюють, виходять за своєю копійкою до церков і магазинам, з усіх боків обступають "Привоз" та інші міські ринки, демонструють свої каліцтва або сплячих немовлят на жвавих перехрестях, волаючи до людського жалю, в надії "заробити" на прожиток. Багато з них вважають такий спосіб життя єдино можливим. Незважаючи на те що кожен бездомний може отримати тимчасову прописку в Одесі, працевлаштуватися і навіть якийсь час пожити за казенний рахунок.

"Здобути своє місце в цьому житті можна, головне - цього захотіти, - вважає заступник директора КУ" Одеський міський центр соціальної реабілітації та адаптації осіб без визначеного місця проживання "Наталія Матвєєнко. - У нас були люди, які зараз повністю адаптувалися в суспільстві. Наприклад, кілька років тому до нас потрапив молодий чоловік. Андрій по молодості опинився у в'язниці, коли повернувся, мати-алкоголічка встигла продати квартиру. Він залишився на вулиці. Прийшов до нас, отримав документи, пожив якийсь час, потім вступив до технікуму, Сейч ас вчиться в інституті, одружився. Нещодавно від нас пішов Сергій: отримав паспорт, заробляє собі на життя, працюючи приймальником металобрухту, знімає кімнатку. Коли приходять люди, ми чесно говоримо: отримуй документи і йди звідси швидко - знаходь своє місце. Будеш, затягне як в болото. Тут же безкоштовно годують, містять, нічого робити не потрібно ".

"Я сам з Одеси, з вулиці Лазарєва, - розповідає 40-річний Олександр Стоянов, якого вже" затягнуло ". - Служив на підводному човні, повернувся в Одесу, а мій будинок обвалився. У ЖЕКу обіцяли допомогти, не дочекався ... Тоді почав блукати, жив на вулиці, взимку ховався в під'їзді. А потім інвалідність отримав: кілька підлітків хотіли відібрати у мене пенсію, я не давав, вони штовхнули мене під трамвай ... "Олександр каже, що колись працював на шпалерного фабриці. Зараз заробляти він не хоче. Адже для цього потрібно проходити навчання. Незважаючи на те що за правилами в Центрі соцреабілітації іногородні мають право жити 45 днів, а одесити всього 30 діб, багато хто залишається тут на роки. Той же Олександр тут вже чотири роки. У такій же ситуації 68-річний Станіслав Басов. Чоловік більшу частину провів у в'язниці, після 35-річного ув'язнення опинився на свободі, але вже без рідних і житла. Ось уже три роки живе в центрі.

ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ. Одеський центр реабілітації з'явився першим в Україні в 2001 році. Але сюди пускають тільки чоловіків, притулку для бездомних жінок в Одесі все ще немає. Щодня на кожного знедоленого з міського бюджету виділяється близько 40 гривень. З цієї суми 8,8 гривні йде на харчування. Годують в нічліжці два рази в день. Наприклад, вчора в меню були гороховий суп, ячна каша, рибні консерви і какао. У свята видають ще й сир, печиво, згущене молоко. "У порівнянні з в'язницею, тут годують по-царськи", - говорить бездомний Басов.

Днем знаходиться кілька людей, в основному інваліди, які не можуть самі пересуватися. Решта 30 чоловіків на заробітках: хто просить милостиню, хто пляшки і макулатуру збирає, хто просто тиняється вулицями. "На сто грам вони собі зароблять, а до нас прийдуть закусити, - журиться завгосп Володимир Мачулка. - Ми їх миємо, чистимо, переодягаємо, лікуємо, а вони йдуть в місто, пороются в альтфаторах і повертаються такими ж".

Живучи на повному забезпеченні міста, знедолені люди майже не змінюють шкідливим звичкам. "Ось висіла мотузка для білизни. Для них же, щоб сушили свій одяг. Сьогодні її вже немає, - каже Володимир Мачулка. - За нашими правилами, курити в кімнатах не можна. Але хто ж слухається. Ми тільки закінчили ремонт, я тут стелі зафарбовував по кілька разів. Такий шар нікотину, що ніяка фарба не бере, залишаються жовті розводи ".

СТАТИ НА ОБЛІК

Вже більше року в Одесі, за адресою Богдана Хмельницького, 62, працює КП "Одеський міський центр обліку бездомних громадян". Сюди може звернутися будь-яка людина, яка втратила документи. "Реєстрація - це перша сходинка на шляху соціальної адаптації людей, - каже директор центру Леонід Фіхтман. - Потім вони можуть оформити пенсію, інвалідність, субсидії, отримувати соціальну допомогу, працевлаштуватися, стати на квартирну чергу ..." На сьогоднішній день число звернулися в центр за допомогою протягом цього року - близько двох тисяч.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Будинок для бездомних Одеси". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Юзефчук Олена

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация