Бунт московських комуністів проти Зюганова

Московський міськком КПРФ після єдиного дня голосування 10 вересня буде пропонувати своїм однопартійцям відмовитися від участі в президентських і губернаторських виборах. Про це у вівторок заявив керівник міськкому, депутат Держдуми Валерій Рашкин. Ця позиція йде врозріз з думкою керівництва компартії, в тому числі і голови ЦК КПРФ Геннадія Зюганова. Чи варто говорити про протистояння і якщо так, то чим воно може закінчитися? Московський   міськком КПРФ після єдиного дня голосування 10 вересня буде пропонувати своїм однопартійцям відмовитися від участі в президентських і губернаторських виборах

Геннадій Зюганов. Архів. фото АР

Останні кілька днів в КПРФ намагалися згладити враження від протиріч між партійним керівництвом і столичним міськкомом. 31 серпня представники міськкому розіслали анонс сьогоднішньої прес-конференції, в якому стверджувалося, що компартія "має намір не визнавати результати виборів 10 вересня і планує організувати протестні акції за підсумками цієї кампанії, яка абсолютно дискредитувала інститут виборів в Москві і в Росії в цілому". Московські комуністи поскаржилися на використання владою технологій двійників, а також залякування і цькування кандидатів, в першу чергу комуністів.

Правда, як повідомляє РБК, Геннадій Зюганов виступив проти таких різких формулювань. І в результаті в новому варіанті партійного релізу йшлося вже лише про невдоволення при загальному визнанні виборів в Москві. Нібито різкий варіант столичного міськкому міг ускладнити відносини робочі керівництва компартії і мерії Москви. Мовляв, комуністи намагаються співпрацювати з міською владою - мається на увазі федеральний керівництво компартії. І до того ж онук Геннадія Зюганова Леонід є депутатом Мосміськдуми.

Наскільки ці аргументи переконливі - поки що питання відкрите. До сьогоднішнього дня була присутня якась інтрига - пом'якшить столичний міськком формулювання першого прес-релізу? Якщо так, то значить до думки лідера партії прислухалися. А якщо немає - що, чергова фронда в КПРФ?

На питання про узгодження з партійним керівництвом Валерій Рашкин відповів так: "Ми, московський міський комітет, відповідно до статуту ми маємо право на думку, що ми виробляємо в ході виборів до органів місцевого самоврядування. Це наше право, ми його озвучуємо. У нас в партії не прийнято затикати рот членам партії, тим більше регіональному відділенню при озвучуванні думки колективного ".

Що ж стосується участі в виборах , То, заявив Рашкин, "ми за підсумками 10 вересня будемо виходити з ініціативою про те, щоб взагалі не брати участь у виборах, ні президентських, ні губернаторських, ні мерських в Москві, якщо вони за такими правилами, без правил проводитимуть вибори". Умовою відмови від цих вимог, глава московського міськкому КПРФ назвав зміни у виборчому законодавстві, оскільки за нинішнім, вважає він, провести чесні вибори неможливо ".

Серед законодавчих змін, які могли б поліпшити ситуацію, Рашкин назвав доступ до списків виборців для кандидатів і представників партій і полегшення муніципального фільтра, який він назвав "штучним бар'єром для відсіву сильних кандидатів", повідомляє ТАСС. Крім цього, міський комітет КПРФ виступає за проведення кандидатами і депутатами зустрічей з виборцями без узгодження з місцевою владою, посилення відповідальності за порушення на виборах, а також за те, щоб голови, заступники голови та секретарі виборчкомів не уявляли жодну з партій.

З огляду на, що Валерій Рашкин і раніше демонстрував, що не завжди і в усьому готовий погоджуватися з керівництвом КПРФ, можна сказати, що сьогоднішня прес-конференція це виклик Геннадію Зюганову і його оточенню. Зрозуміло, верхівці компартії чи могло сподобатися, коли керівництво одного з відділень - нехай і московського - починає анонсувати всеросійські акції протесту. Тут саме час поставити сакраментальним запитанням "Хто тут влада?"

З іншого боку, товаришу Рашкіна і його однодумцям прекрасно відомо, наскільки Геннадій Зюганов переконливий в демонстрації відповіді на вищезазначений питання. Вже скільки за час його головування було було різного роду ухилів то вправо, то вліво. А тому в керівництві московського міськкому не можуть не знати, що може в КПРФ і не прийнято "затикати рот", а й членам партії захоплюватися внутрішньопартійної демократією теж не варто.

Так що не можна виключати і такого варіанту, що нинішній розбрат носить штучний характер і покликаний привернути увагу до КПРФ напередодні виборів. Ну і крім того, ще раз продемонструвати претензії комуністів до виборчого законодавства. Принаймні, такий формат може залучити - так уже привернув - увагу, на відміну від чергового "ми незадоволені" на головній сторінці сайту компартії.

Чи варто говорити про протистояння і якщо так, то чим воно може закінчитися?
До сьогоднішнього дня була присутня якась інтрига - пом'якшить столичний міськком формулювання першого прес-релізу?
А якщо немає - що, чергова фронда в КПРФ?
Тут саме час поставити сакраментальним запитанням "Хто тут влада?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация