«Бутирка» проти «Хрестів»: яка в'язниця «крутіше»

  1. вік
  2. архітектори
  3. в'язні
  4. пагони
  5. У масовій культурі

Санкт-Петербург і Москва, дві прославлені столиці, вже кілька століть поспіль сперечаються, хто з них головніший

А якщо порівняти найбільшу в'язницю Москви - Бутирської, з найвідомішою Пітерської - «Хрести»? Хто вийде переможцем у цьому незвичайному «баттле»? Тим більше, що обидві підійшли до фінішу - «Хрести» закрилися в 2017 році, а Бутирку обіцяють переселити в нове приміщення до 2020-го.

вік

Бутирка майже вдвічі старше «Хрестів». Якщо вона дійсно буде закрита, як це обіцяє влада, то проіснує 245 років. У той час, як легендарні «Хрести» встигли відзначити лише 125-й рік народження.

архітектори

⇒ Бутирку проектував прославлений зодчий Матвій Казаков. Будівля Сенату в Кремлі під зеленим куполом - його рук справа. Так само він спорудив Університет на Мохової вулиці, генерал-губернаторський будинок на Тверській, де зараз мерія, і багато іншого.

⇒ «Хрести» в нинішньому вигляді поставив Антоній Томішко. споруджував Великокняжескую усипальницю в Петропавлівській фортеці, а також побудував в Петергофі в парку Олександрія Нижню дачу для Миколи II і ще ряд пітерських будівель.

Санкт-Петербург і Москва, дві прославлені столиці, вже кілька століть поспіль сперечаються, хто з них головніший   А якщо порівняти найбільшу в'язницю Москви - Бутирської, з найвідомішою Пітерської - «Хрести»

«Хрести»

в'язні

⇒ Першому з в'язнів Бутирки був сам Омелян Пугачов. Сьорбали тут баланду революціонер Фелікс Дзержинський і поет Осип Мандельштам, геніальний конструктор Сергій Корольов і лейтенант Микола Шміт з бунтівного крейсера «Очаків», великий Володимир Маяковський і побіжний олігарх Володимир Гусинський.

⇒ У «Хрестах» нудилися революціонери Анатолій Луначарський, Лев Троцький, Павло Дибенко. .. Міністри Тимчасового уряду і колишні царські міністри. Поет Микола Заболоцький, історик Лев Гумільов, актор Георгій Жженов, маршал Костянтин Рокоссовський.

«Бутирка»

пагони

  • Якщо до революції з Бутирки ще можна було втекти, то за радянських часів узіліце охоронялося надійно. А ось після краху СРСР як ніби протекло ...

У 1992 році двоє підслідних прорили ложками вхід в старий тунель, зроблений ще при Катерині II. Вийшли з нього в районі Новослобідський і поїхали на метро.

У липні 1996 року перша втеча зробила жінка - Наталія Сорокожердева, 26 років.

Через три дні її спіймали на Дорогоміловскомском ринку. У тому ж році двоє ув'язнених в прогулянковому дворику відігнули решітку і через дах по мотузці спустилися на вулицю.

Аж до 2010 року було скоєно ще кілька пагонів - всіх спіймали. А ось білорус Віталій Островський здивував. Під час конвоювання він перемахнув через огорожу і колючий дріт на очах у здивованої охорони. Виявилося, що Островський - чемпіон Білорусі з паркуру. Заарештувати його змогли лише через два роки, в Фінляндії.

«Бутирка»

  • За всю історію «Хрестів» зафіксовано всього лише п'ять спроб втечі, два з них вдалих.

У листопаді 1922 року втік знаменитий кримінальник Льонька Пантелєєв, який підкупив одного з наглядачів. Разом з чотирма спільниками вони по купі дров залізли на тюремну стіну і спустилися з того боку по зв'язаних в мотузку ковдр.

У вересні 1984 року двоє арештантів зробили фальшиві міліцейські посвідчення, використовуючи при цьому газети, кольорові ники і розпущене шкарпетки. Арештанти дочекалися, коли сотрудніукам ізолятора видаватимуть зарплату і два охоронці покинуть свої місця.

Ув'язнені затрималися на прогулянці, прокралися в слідчі приміщення і вийшли звідти, пред'явивши самопальні посвідчення. Дивно, але це спрацювало. Правда, один з втікачів на наступний день здався, а незабаром зловили і другого.

У масовій культурі

Про «Хрести» співали такі прославлені виконавці, як Олександр Розенбаум і Михайло Круг в однойменних піснях, а так само шансоньє Гио Пік і Віктор Нічний. Зате «Бутирка» прославляє однойменна група з Воронежа, що співає в стилі російський шансон, блатна пісня і міський романс.

фото: globallookpress.com

Хто вийде переможцем у цьому незвичайному «баттле»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация