Частковий мобілізец або все-таки повний?

  1. Акцент на патріотів і ветеранів
  2. «Робоча» армія
  3. Ресурс для АТО

На сайті Міністерства оборони заголовна новина за 14 серпня називається «Мобілізація: акцент на патріотів і ветеранів-десантників». Однак зміст цієї публікації не надто в'яжеться з заголовком, що в загальному-то неправильно з точки зору канонів журналістики.

Однак зміст цієї публікації не надто в'яжеться з заголовком, що в загальному-то неправильно з точки зору канонів журналістики

Заступник військового комісара Харківського обласного військового комісаріату полковник Юрій Калгушкін розповідає, що в рамках третьої хвилі мобілізації на Харківщині військові частини повинні поповнити більше 3 тис. Осіб і майже 200 одиниць автотехніки. Майже 1 тис. Вже призвано. Автопідприємства передали на потреби армії 40 автомобілів.

Акцент на патріотів і ветеранів

Повістки про необхідність прибути до військкоматів за місцем проживання для вивчення можливості піти під мобілізацію отримали близько 10 тис. Чоловік. І пов'язано це, зізнається офіцера військкомату, з тим, що «чимало громадян просто не відчиняють дверей перед військовослужбовцями або всіляко обманюють про місцезнаходження чоловіків». Є навіть випадки залякування офіцерів військкоматів.

Звідки в такому випадку взявся акцент на патріотів і ветеранів-десантників? Виявляється, в Харківській області серед колишніх військовослужбовців ведеться роз'яснювальна робота. Військкомати запрошують повернутися на службу колишніх воїнів-десантників і морських піхотинців - незалежно від віку. Що свідчить про кадровий голод в армії.

У Тернополі воєнком об'єднаного міського військкомату підполковник Володимир Гурюк акцентує увагу призовників на те, що жоден мобілізований переклад не буде в зону АТО.

Всі мобілізовані направляються для проходження служби до військових частин Західної України, де від 30 до 50 днів будуть відновлювати бойові навички. Тільки після цього, якщо буде наказ вищого командування, «ці військові частини і підрозділи вирушать виконувати завдання за призначенням». Такі заяви робляться, щоб заспокоїти населення і не зірвати мобілізацію.

Колишній міністр оборони, генерал Олександр Кузьмук в одному зі своїх інтерв'ю після того як було прийнято рішення про третю хвилю мобілізації, стверджував, що в Україні не стоїть проблема ухилення від призову. Під час другої хвилі мобілізації було багато випадків, коли добровольців не брали на службу, і чимало, коли мобілізації підлягали годувальники багатодітних сімей або чоловіки, у яких були проблеми зі здоров'ям.

Олександр Іванович це списує на «неякісну роботу військкоматів через перевантаженість». Однак українські інтернет-ЗМІ і жіночі форуми рясніють повідомленнями, скільки коштує відкупитися від армії.

Висновки різні. Дехто каже, що це в принципі неможливо. Деякі - що тимчасово «відкосити» від призову можна і за 500-800 грн., Отримавши з поліклініки за місцем проживання довідку про хворобу, або за $ 1,5 тис. - назавжди, зникнувши з бази даних військкомату.

Багато повідомлень і про те, що повістки надсилають багатодітним чоловікам за 40, який отримав військовий квиток після закінчення військових кафедр інститутів, ніколи не тримали в руках зброї. Чи означає це, що цінність студентів, застали радянські військові кафедри, для української армії вище, ніж колишніх солдат української армії часів незалежності, які будували на службі дачі генералам? Або армія має велику потребу в молодших командирів і вузьких фахівців? Питання риторичне.

Проте якщо прийняти як даність, що в зоні АТО в даний час знаходиться близько 50 тис. Військових, а в рамках третьої хвилі мобілізації необхідно залучити ще 100 тис., То навіть сумарно ця цифра становить менше 1% чоловічого населення призовного віку. Якщо вже з цим в Міноборони відчувають проблеми, то і в перспективі затяжних бойових дій на сході країни існують великі сумніви.

Ось і у Верховній Раді за все за кілька серпневих днів було зареєстровано відразу три законопроекти про мобілізацію: вони пропонують внести поправки в порядок призову запасників, який вже йде повним ходом.

Нестор Шуфрич пропонує внести поправку в «Закон про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», щоб уникнути призову могли чоловіки, на чиєму утриманні знаходяться двоє і більше неповнолітніх дітей. Зараз в законі діє норма про трьох дітей. Закликати таких батьків можуть виключно за їх бажанням, та й то за місцем проживання.

Микола Рудьковський рекомендує президенту і Міноборони заходи щодо недопущення в зону АТО осіб без спеціальної підготовки і досвіду служби в армії. Таким людям депутат пропонує заборонити з'являтися в зоні АТО перші півроку після мобілізації, перш ніж їх навчать військовим навичкам і патрулювання місцевості.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що під час 3-й хвилі мобілізації не усунуто грубі помилки перших двох. Відбувається масовий розсил повісток, отримати які можуть все без винятку жителі села або селища призовного віку незалежно від соціальних обставин в сім'ях або досвіду військової служби. Ці зловживання з боку посадових осіб, відповідальних за мобілізацію, призводять до акцій протесту, що вдало використовується різними провокаторами, зацікавленими в дестабілізації обстановки в країні.

Разом з тим в структурах МВС, СБУ, Міноборони серед їх офіцерів запасу є десятки і сотні тисяч навчених діяти в складі військових і правоохоронних груп, а також навичкам поводження зі зброєю.

За інформацією пана Рудьковського, в структурі МВС в Одеській області працює 15-18 тис. Правоохоронців, з яких в зоні АТО перебуває 60 осіб. «А всього з початку АТО там побувало 180 одеських міліціонерів, т. Е. 1% особового складу. І така ситуація майже в кожній області », - стверджує автор законопроекту.

Його колега Сергій Баландін - колишній заступник начальника цеху ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» стверджує, що з початку третьої хвилі мобілізації порядку отримали тисячі професійних працівників гірничодобувних, металургійних і машинобудівних підприємств Дніпропетровської і Запорізької областей. Так що вже можна говорити про часткової зупинки або різкому зниженні обсягів виробництва і відрахувань до держбюджету.

Тому депутат пропонує Кабміну скласти перелік підприємств, працівники яких не підлягають мобілізації.

«Робоча» армія

Для коментаря цього законопроекту «2000» направили запити на «Арселор Міттал Кривий Ріг» (АМКР) і «Донбаську паливно-енергетичну компанію» (ДТЕК).

На АМКР в даний час працює близько 30 тис. Чоловік. З початку АТО мобілізували 201 співробітника підприємства. За даними на 15 серпня, 6 з них загинули, 2 - вважаються зниклими без вести і 2 - важко поранені, знаходяться на лікуванні в госпіталі в Дніпропетровську.

У прес-службі АМКР повідомили, що для мобілізованих працівників підприємство закупило 155 бронежилетів і тактичні окуляри. Закуповують додатково бронежилети і Бронешоломи. За нарядами, отриманим від військкоматів, в Збройні сили України відправлені 24 одиниці автомобільної техніки: автобуси, тягачі, фургони, самоскиди, паливозаправники. Крім того, на комбінаті розгорнуто штаб оповіщення, щодня в військкомати за нарядами виділяється техніка для оповіщення і відправки мобілізованих.

У підготовці законопроекту пана Баландіна керівництво АМКР участі не брав. А для того щоб мобілізація не вплинуло на виробничий процес, підприємство користується існуючим механізмом бронювання, який дозволяє залишати працівників, від яких залежить безперервно діюче виробництво.

На період служби за всіма мобілізованими зберігається середній заробіток.

На шахтах і ТЕЦ енергетичного підрозділу холдингу Ріната Ахметова в цілому працює 140 тис. Осіб. Мобілізовано - 520. Зовсім недавно в шахтоуправлінні «Дніпровське» об'єднання «Павлоградвугілля» поховали 28-річного старшого солдата 25-ї окремої Дніпропетровської бригади ВДВ Дмитра Тарасова, який до призову працював гірником очисного забою.

ВІДЕО: " Ти бачив пекло? А я бачив ... Позавчора вночі "

Для ДТЕК це вже 10-й загиблий. Тільки в шахтоуправлінні «Дніпровське» об'єднання «Павлоградвугілля» з початку подій на Донбасі мобілізували 81 шахтаря.

13 серпня в час раптового артобстрілу р Зугрес загинули 11 мирних жителів, серед них троє дітей. Ще 19 людей отримали важкі поранення. Серед загиблих - слюсар ДТЕК Зуївської ТЕС Антон Протасов, його дружина Ірина та 5-річний син Данило. Сім'я Протасових в цей час перебувала на одній з вулиць міста.

На Дніпровському меткомбінаті ім. Дзержинського на початку серпня поховали члена профкому, який очолював комісію з охорони праці - Олександра Какалюка, мобілізованого в березні.

У боях за Шахтарськ він тричі виїжджав на передову, вивозячи на БТРі тіла загиблих товаришів, і був убитий кулею снайпера. Керівництвом 25-ї бригади ВДВ Олександр представлений до ордена Богдана Хмельницького.

На Нікопольському заводі феросплавів, який належить губернатору Дніпропетровської області Ігорю Коломойському, адміністрація досить нервово відреагувала на пропозицію надати статистику про співробітників в зоні АТО. Можливо, тому, що кількість мобілізованих і добровольців з НЗФ перевищує дані з інших підприємств? Ми не знаємо.

Зате можна говорити виразно, що цієї весни в українську армію ні мобілізований жоден киянин. Про це, за даними kievvlast. com.ua, главу КМДА Віталія Кличка поінформував київський військовий комісар Володимир Кидонь.

Планове завдання по Києву на останню призовну кампанію було 1308 чоловік, на призовні комісії викликалося понад 61 тис. Осіб, а стало в військкомати - 14 тис.

Однак розпорядженням начальника Генштабу ЗСУ від 30.05.2014 №300 / 1 / с / 1835 відправка новобранців була припинена до набуття чинності розпорядження Кабміну «Про затвердження чисельності громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків на проведення призову в травні- червні 2014 року ».

А ось пропорція перебувають в зоні АТО правоохоронців і мобілізованих на війну з великих підприємств - шахтарів і металургів - не сильно відрізняється.

І така ситуація, схоже, складається на багатьох промислових підприємствах. Якщо спочатку воєнкоми радилися з керівниками, чи можна брати на службу конкретних працівників, як це позначиться на виробничій діяльності заводів, то тепер беруть всіх підряд.

У звільненому Маріуполі вручення повісток проходило прямо у прохідних меткомбінатів «Азовсталь» і ММК ім. Ілліча, щоб металурги не могли ухилитися від призову. Це викликало велике невдоволення городян, друзі або знайомі яких знаходяться по обидві сторони барикад.

Ресурс для АТО

Командир батальйону «Дніпро» Юрій Береза (праворуч) запропонував голові Державного земельного агентства Сергію Рудику не на словах, а на ділі виконати пісню «Лента за лентою» // censor
Командир батальйону «Дніпро» Юрій Береза (праворуч) запропонував голові Державного земельного агентства Сергію Рудику не на словах, а на ділі виконати пісню «Лента за лентою» // censor.net.ua

Зрозуміло, що законодавча можливість ухилення від призову робочих окремих промислових галузей викличе обурення аграріїв. З «робітничо-селянської» українська армія перетвориться просто в селянську. Влада цього не допустить.

Але обговорення економічної складової мобілізації і АТО дуже доречно. Особливо якщо Київ не готовий йти на переговори і військові дії затягнуться надовго.

До того ж напередодні парламентських виборів політики будуть все більше експлуатувати тему професійної армії і призову в зону АТО представників силових структур і міліції.

Наприклад, лідер реанімованої партії «Сильна Україна» Сергій Тігіпко на своїй сторінці в Facebook стверджує: «Мобілізаційна« лотерея »під час війни на Сході - це злочин, який допускають нинішній уряд і Президент. У зону бойових дій відправляють ненавчених людей і 18-річних хлопчаків ».

«Ресурсом» для АТО політик називає людей в погонах, «які давали присягу і вміють поводитися зі зброєю, відсиджуються в тилу: в переповнених штабах армії, в міліції, ДАІ. І часом не просто відсиджуються, а продовжують реалізовувати корупційні схеми, брати хабарі і займатися здирництвом ».

В якості підтвердження цієї думки Сергій Леонідович призводить графічну схему з точним зазначенням потенційних учасників АТО з різних силових структур (Див. Графіком).

І вже зовсім неймовірний випадок стався в Дніпропетровську, куди з робочою поїздкою приїхав глава Державного земельного агентства Сергій Рудик.

Команді дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського не сподобалася запропонована Рудиком кандидатура керівника обласного держкомзему - якогось Вадима Чувпило (колишнього «регіонала», який раніше нібито поміченого в корупційних діях).

Тому активісти місцевого люстраційного комітету в примусовому порядку доставили київського чиновника в штаб національної захисту, де його змусили написати заяву про вступ в один з добровольчих батальйонів і відправили в тренувальний табір з наміром далі переправити в зону АТО.

Протиправні дії впо-слідстві були списані на активістів «Правого сектора», у яких зі «Свободою» є ідеологічні розбіжності. Однак інцидент з керівником Держземагентства - не випадковий. Дніпропетровська влада зацікавлені, щоб земельні питання в регіоні контролювали вони, а не Київ.

А всім іншим пригоди пана Рудика в Дніпропетровську нагадали про те, що якщо раніше в країні була хоч якась видимість законності, то зараз і її немає. Якщо в солдати можуть запросто «забрити» високопоставленого чиновника, то горнового, токаря чи колишнього студента, що не нюхав пороху, і поготів.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Звідки в такому випадку взявся акцент на патріотів і ветеранів-десантників?
Або армія має велику потребу в молодших командирів і вузьких фахівців?
Можливо, тому, що кількість мобілізованих і добровольців з НЗФ перевищує дані з інших підприємств?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация