«Це не блеф», - сказав Путін. «Ми зрозуміли», - відповів Захід

Реакцію «наших західних партнерів» на послання президента Путіна, судячи з преси, можна умовно розділити на три види: вони нервують, веселяться і аналізують, чи дійсно «це не блеф». Реакцію «наших західних партнерів» на послання президента Путіна, судячи з преси, можна умовно розділити на три види: вони нервують, веселяться і аналізують, чи дійсно «це не блеф»

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг // Горшков Андрій / Коммерсант

Уважні західні журналісти аналізують всю промову російського президента, цілком. Від цього в деяких статтях, що вийшли на ранок після послання, протягає когнітивний дисонанс. Автори не можуть з'єднати дві частини почутого: в першій президент нарікав на технологічне відставання Росії, а в другій розповів про зброю, про яке самі технологічно розвинені країни можуть тільки мріяти. Цим нудним західним людям незрозуміло: ось країна, в якій, як вони дізналися з першої частини, 20 мільйонів людей живуть за межею бідності, де президент ще тільки проголошує програму з діагностики раку, радіє зростанню тривалості життя до 70 років і визнає технологічне відставання. Звідки у цієї країни гроші на таку зброю?

Всі серйозні видання, що розповіли про мови президента Путіна, одну його фразу цитували дружно і дослівно: «Ніхто нас не слухав. Слухайте нас тепер ». Другу частину послання російського президента російського парламенту, якій сам Путін дав назву «Оборона», на Заході витлумачили як звернення до Сполученим Штатам. І іншим «західним партнерам».

«Путін оголосив, що Росія розробляє ядерну зброю, здатне обійти протиракетну оборону», - повідомляє в одній із заміток на цю тему The Washington Post . «Менш ніж за три тижні до президентських виборів в Росії промова Путіна демонструвала рівень войовничої риторики, що підвищився навіть в порівнянні з його забіякуватими стандартами». Перш ніж представити своє унікальне зброю, Путін, повідомляє газета, «пояснив, що його розповідь про російську видали адресований безпосередньо Сполученим Штатам», які «розкручують гонку озброєнь» і «взяли агресивний курс в ядерній стратегії», зокрема - розгортають в Європі нові системи ПРО. Путін пообіцяв новітньою зброєю захищати від ядерних нападів не тільки свою країну, але і її союзників. Правда, додає газета, «не уточнив, які країни вважає союзниками». У коментарях читач під ніком mrmoderate2 з цього приводу написав: «Цікаво, чи вважає Росія своїм союзником, захищеним цим ядерною парасолькою, Північну Корею».

«Промова Путіна додає морозу в американо-російські відносини», - назвала The Washington Post іншу замітку. Мова йде саме про те, як могли б розвиватися ці відносини - з огляду на, що «Трамп все ще вірить у потепління», він «хвалив Путіна за чесність і прямоту після їх зустрічі» і «нагадував про своє прагнення до тісніших зв'язків». І як вони тепер, після погроз Путіна, мабуть, не розвиватимуться. «Це може ще бути далеко від глибин холодної війни, але мова президента Росії Володимира Путіна з описом нового« непереможного »зброї для подолання оборони США знизила і без того холодний градус відносин», - зазначає автор на самому початку. Далі він каже, що лише «деякі експерти вірять, що ця зброя, якщо воно дійсно існує, може змінити баланс сил між країнами, які і без того здатні багаторазово знищити один одного». Зате «широко поширена думка», що якраз такі «риторичні нападу, вщухнув дипломатія і військова ескалація, які все більше властиві американо-російським відносинам, для глобальної безпеки є контрпродуктивними».

«Путінська« непереможна »ракета - це загроза або обман?» - запитує The New York Times, присвячуючи один матеріал першої частини послання російського президента, інший - другий частини. «Президент Володимир Путін фактично визнав, що росіяни не можуть годувати свої сім'ї відновленої імперської славою, - розповідає газета про половину послання «з економічними обіцянками». Наводить цитати і дає невеличкий аналіз російської економіки. «У той же час постійна увага пана Путіна до нарощування військового арсеналу Росії призвело до того, що тепер доводиться докладати зусилля для відновлення економіки, яка як і раніше надмірно залежить від нафти і вкрай потребує інвестицій» - так The New York Times трактує слова президента Путіна про плани залучити інвесторів. І гроші стають одним з ключових моментів другого матеріалу - про зброю .

Путін, припускає автор, посилаючись на експертів, «можливо, блефував про цю зброю»: «З огляду на, що в основі нинішньої російської військової доктрини лежить обман, ще питання, чи існує воно. Американські офіційні особи заявили, що ядерна крилата ракета не функціонує, що випробування в Арктиці зазнали краху ». Однак аналітик, якого цитує видання, старший науковий співробітник військової аерокосмічної служби Міжнародного інституту стратегічних досліджень в Лондоні, називає представлене Путіним зброю «справжнім сюрпризом»: «Про це говорили ще в 1960-х, але було багато перешкод. Якщо російські всерйоз це розглядають, це досить цікаво ». І тут же він висловлює сумнів, що Росія «близька до розгортання» такої ракети: «Я хотів би бачити більше доказів, щоб повірити в це», - зазначає експерт.

«Це не блеф», - німецький Spiegel в заголовку цитує заяву самого президента Путіна. «За 18 днів до виборів Путін обіцяє своєму народу безхмарне життя, - повідомляє журнал. - Він гордо оголошує: ми, росіяни, - ядерна держава, і Захід повинен тремтіти ». Тут видання відразу переходить до другої частини послання. Описує презентації, потім додає: «Як з'ясувалося, деякі з цих анімацій поширювалися в Мережі з 2012 року». Навіщо все це потрібно, якщо і так відомо, що «через 18 днів президент Путін напевно приступить до четвертого терміну повноважень»? «Цього четверга Путін дав просту відповідь, - знімає Spiegel власне запитання. - Він хоче, щоб люди згуртувалися навколо нього - сильного головнокомандувача і захисника країни. Путін - і в цьому полягає його послання виборцям - відродив військову міць. Росія - неприступна світова держава, здатна конкурувати з США і НАТО ».

«Володимир Путін хвалиться перед Заходом новим ядерним арсеналом Росії», - говорить лондонська The Times . Спочатку вона призводить стривожені слова свого британського міністра оборони: «Росія вибрала шлях ескалації і провокації. Це не те, чого хочемо ми, і не ті відносини, які ми хочемо з Росією. Сподіваємося, вони пройдуть по іншому шляху. Для нас же це - посилення загрози нашому способу життя ». А потім переходить до розповіді про власне «величезною презентації з ракетами, мчить до мети». Називає її «симуляцією з незграбною графікою», а російського президента порівнює з персонажем фільму Стенлі Кубрика часів холодної війни «Доктор Стрейнджлав».

Але за цією глузуванням слід опис побачених ракет. І газета інформує читачів, що ще в 2011 році «Росія оголосила про програму відновлення ядерного стримування на 650 мільярдів рублів», які були побудовані з тих пір ракети і підводні човни. Розповідаючи про ракету «Сармат», представленої Путіним, The Times повідомляє про витік з Пентагону, що сталася місяць тому: мовляв, Москва над такою зброєю працює.

«Меркель і Трамп« стурбовані »політикою Путіна в області озброєнь», - стверджує німецька Die Welt . Виявляється, послухавши російського лідера, фрау канцлерін і президент США зателефонували. Взагалі-то темою розмови була Сирія, а сам дзвінок був запланований раніше. Але оскільки трапилася презентація Путіна, його західні колеги «висловили стурбованість з приводу« негативного впливу »на міжнародні зусилля по контролю над озброєннями», - каже Die Welt.

Колумніст dir Welt Штефан Шварцкопф називає виступ Путіна «шикарною пропагандистської промовою». «Це зброя, здатна одним махом знищити країну розміром з Францію, дійсно невидимо навіть для американської ПРО?» - цікавиться автор. Фактично, продовжує він, навряд чи Путін зважиться використовувати ядерний арсенал. А «своє хвастощі він використовує як величезну деструктивну силу для залякування Заходу - особливо США ». Таким способом, міркує автор, Путін «посилає значне попередження тим, хто наважиться протистояти його планам по переділу світу, які він демонструє в Сирії і на Україні». Тому «коли Путін запевняє, що Росія застосує ядерну зброю тільки для захисту, це не заспокоює».

«Передвиборна кампанія як збройне шоу» - під таким заголовком розповідає про виступ російського президента московський власкор Frankfurter Allgemeine . «На наступний термін президента Путіна ми повинні очікувати політику ядерних ракет», - робить висновок автор в перших рядках. Презентація чудового зброї, показана російським лідером, здалася йому «трохи простий, як перші комп'ютерні ігри».

Але пише він не про «чудо-ракетах», а про людей, які дивилися на них і на графіки в першій, соціально-економічної частини послання. «Демонстрація зброї - кульмінація не тільки мови, а й всього політичного життя Росії протягом довгого часу, - вважає він. - Знову і знову слухачі в залі встають. Бурхливі оплески, очі у людей, що народилися в Радянському Союзі, сяють. Так само було, коли Путін говорив про приєднання Криму в березні 2014 року в Кремлі. Хто б міг подумати про це ще недавно, коли Путін протягом 70 хвилин обіцяв допомоги дітям і пенсіонерам? Тоді картинка різко відрізнялася. Багато вперлися в смартфони. Жінки з зачісками часів Леоніда Брежнєва і Варшавського договору суворо дивилися на сцену, де Путін обіцяв світле майбутнє. Але на перших же кадрах зі зброєю телекамери показали чиновників, сп'янілих руйнівним потенціалом своєї країни. Багато хто сміявся від захвату, коли була показана ракета. Це була картина тріумфу ».

Ірина Тумакова, «Фонтанка.ру»

Звідки у цієї країни гроші на таку зброю?
«Путінська« непереможна »ракета - це загроза або обман?
Навіщо все це потрібно, якщо і так відомо, що «через 18 днів президент Путін напевно приступить до четвертого терміну повноважень»?
«Це зброя, здатна одним махом знищити країну розміром з Францію, дійсно невидимо навіть для американської ПРО?
Хто б міг подумати про це ще недавно, коли Путін протягом 70 хвилин обіцяв допомоги дітям і пенсіонерам?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация