Чехія не підпише міграційне угоду ООН

Ілюстративне фото: ČTK / AP / Marco Ugarte   Ще на початку листопада глава уряду Чеської Республіки Андрій Бабіш заявив, що не має наміру підписувати договір ООН про регулювання міграції - слідом за США, Угорщиною і Австрією Ілюстративне фото: ČTK / AP / Marco Ugarte Ще на початку листопада глава уряду Чеської Республіки Андрій Бабіш заявив, що не має наміру підписувати договір ООН про регулювання міграції - слідом за США, Угорщиною і Австрією. Однак тоді він додав, що попередньо обговорить це рішення з коаліційним урядом. Зараз же відмова від підписання пакту стало легітимним офіційним рішенням Чеської Республіки. Прем'єр Андрій Бабіш не раз відзначав, що документ фактично стирає межу між легальною і нелегальною міграцією, а також зазначив, що міграція загрожує не тільки безпеки, але і культурі європейських країн, в тому числі і Чехії.

- Ми повинні захищати все те, що протягом століть створювали наші предки - нашу історію, нашу культуру. Мені здається, що далеко не всі в Європі це розуміють. Ми наполягаємо на тому, щоб Європейський союз перестав приймати всі ці кораблі з мігрантами, тоді вони поступово перестануть випливати. Ми будемо активно боротися з нелегальними перевізниками мігрантів. До того ж, подавати документи на надання політичного притулку ці люди повинні з своєї батьківщини, а не з країн ЄС після нелегального перетину кордонів. Ще раз хочу підкреслити, що ми одностайно дотримуємося думки про необхідність регулювання міграції та не допустимо введення цієї «фальшивої солідарності».

Фото: Магдалена Кашубова   Нагадаємо, що Глобальний пакт ООН про безпечну та регульованої міграції (The Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration) був схвалений в липні поточного року - на той момент в підтримку пакту висловилися представники 193 країн, за винятком постпреда США Фото: Магдалена Кашубова Нагадаємо, що Глобальний пакт ООН про безпечну та регульованої міграції (The Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration) був схвалений в липні поточного року - на той момент в підтримку пакту висловилися представники 193 країн, за винятком постпреда США. Документ повинен був бути підписаний в грудні 2018 року в Марокко. У числі положень, які повинні увійти в документ, - боротьба з дискримінацією мігрантів, надання основних соціальних служб і відмова від розміщення мігрантів у спеціальних таборах (такий крок допускається тільки як крайній захід).

Однак поступово все більше країн стало відмовлятися від підписання Всесвітнього пакту про міграцію. Першою європейською державою, офіційно заявівшівшім про свою незгоду з даним документом, стала Угорщина. За словами угорського міністра закордонних справ Петера Сийярто, причина - в різниці підходів ООН і Будапешта. За його словами ООН намагається представити міграцію як природний, безперервний і позитивний процес, якому слід сприяти, в Угорщині ж її вважають процесом негативним і становить небезпеку як для своєї країни, так і для всієї Європи. 31 жовтня 2018 про відмову від підписання документа заявили влади Австрії, ставши таким чином першою державою Західної Європи, що не підтримують пакт ООН. На початку листопада про свої сумніви щодо підписання документа повідомили уряду Хорватії, Польщі та Чехії.

Європейська комісія негативно сприйняла відмову ряду своїх членів від підписання пакту ООН. На думку представників ЄК міграція являє собою глобальний виклик і тільки глобальні рішення і глобальна відповідальність можуть дати суттєвий результат.

Слід зазначити, що ті країни, які відмовилися від підписання пакту з міграції, вже раніше висловлювали незгоду зі спробами нав'язати їм зовнішнє регулювання міграційних потоків в рамках ЄС. Основні побоювання щодо даного документа - це зменшення суверенітету окремих держав. Про причини відмови від підписання пакту Чеською Республікою розповів заступник голови уряду ЧР Ріхард Брабец:

Ріхард Брабец, фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо   - Уряд Чеської Республіки прийняв рішення про те, що наша країна не приєднається до Глобального пакту ООН про безпечну та регульованої міграції Ріхард Брабец, фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо - Уряд Чеської Республіки прийняв рішення про те, що наша країна не приєднається до Глобального пакту ООН про безпечну та регульованої міграції. Причин тому кілька і ми вже не раз їх озвучували. Я хотів би відзначити найголовнішу з них - Чеська Республіка протягом довгого періоду наполягає на введенні принципу необхідності поділу міграції на легальну та нелегальну. Наша основна мета - зробити так, щоб нелегальна міграція не знайшла підтримки на офіційному рівні. Саме до цього пункту в уряду Чехії було найбільше зауважень. Оскільки ЄС проігнорувала всі наші поправки зауваження, що стосуються даних пунктів в пакті ООН, урядом ЧР було прийнято рішення про відмову в підписанні даного документа.

Чеські політики також відзначили, що безліч пунктів даного пакту стосуються лібералізації процесу міграції - наприклад, щоб уникнути покарання при перетині кордону нелегальними іммігрантами або відмова від приміщення нелегальних мігрантів під арешт. Деякі політики вказують на створення привілейованого становища мігрантів в суспільстві.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация