Через бозона Хіггса Всесвіт лусне, як мильна бульбашка

NASA

"Божественна частка", або бозон Хіггса насправді "прирекла" Всесвіт на катастрофічну загибель.

Фактично вона лопне, як мильна бульбашка. Правда, станеться це не раніше ніж через десятки мільярдів років і зі швидкістю світла, так що "ніхто нічого не відчує".

Такий сценарій представив на цьому тижні американський фізик-теоретик Джозеф Лікка з лабораторії імені Енріко Фермі поблизу Чикаго, яка конкурує з Європейським центром ядерних досліджень (CERN).

Лікка, втім, співпрацював з європейськими колегами в одному з експериментів, що проводилися на Великому адронному колайдері, який і допоміг "вловити" бозон Хіггса.

Його версія, виходить, спростовує поширену на сьогодні теорію про нескінченне розширення Всесвіту. Грунтуючись на ній, астрофізики ще пару років назад "остаточно визначили", що Всесвіт в кінці кінців перетвориться в холодну мертву пустку.

Вся справа в масі бозона Хіггса - величиною, яка до відкриття була точно не відома, проте остання серія обчислень підвела до показника в 126 гігаелектронвольт. Грубо кажучи, "частинка Бога" в 126 разів "важче" протона (складової частини ядра атома). При такому значенні і з урахуванням того, що так зване поле Хіггса пронизує весь Всесвіт, отримує підтвердження гіпотеза про те, що вона по суті нестабільна. А значить, може бути просто "зметена", наприклад, в результаті випадковості космічного масштабу.

За словами Ліккена, якби значення маси бозона Хіггса відрізнялося всього на кілька відсотків, Всесвіт не була б приречена.

Американський фізик уточнив, яка саме "випадковість" може знищити наш Всесвіт. "Десь виникне маленький Булька, назвемо його" альтернативної всесвіту ", і роздується зі швидкістю світла, знищивши нас", - таке майбутнє описав вчений журналістам на полях зборів Американської асоціації сприяння розвитку науки в Бостоні.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: NEWSru.com
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация